עמוד ראשי / אמהות / היום הראשון בגן

היום הראשון בגן

אבא יובל משתף לאתר emush על היום הראשון בגןהיום הראשון בגן – מאת אבא יובל

ילדה שלי,
הרגע נכנסתי אליך לחדר וכיסיתי אותך. מחר את הולכת לגן. עברו שנה, שבעה חודשים ושבועיים בדיוק מאז שהערת לי את החיים. כן, הערת עם "ע", כי לפעמים יש לי תחושה שלפני שהגעת ולפני שפגשתי את אמא שלך, ישנתי.ומחר את הולכת לגן.
יש רגעים מסוימים בחיים, שפתאום המילה "אבא" מקבלת משמעות. משמעות שלמה, מלאה, אחרת. למשל, כשממש קראת לי "אבא" פעם ראשונה. או כשאני מראה את התמונות שלך בעבודה. או כשאת מתקשרת אלי ו"מספרת" לי מה את עושה.והיום, כששמת עליך את התיק הורוד שקיבלת במתנה מהאחיינית הגדולה, ונראית כל כך גאה! הסתכלת עלי ואמרת לי "תיק!" ואז קראת בשמה, מזכירה לי שאת יודעת בדיוק למי מגיעה התודה. וכששאלתי אותך למה את צריכה את התיק, ואמרת לי בכיף כל כך גדול "לגן!".
זה היה רגע כזה. זה היה רגע שבו היה לי ברור שאני אבא, ואבא גאה, כי אני אבא שלך. ומחר אני לוקח אותך, עם אמא שלך כמובן, לגן. ובעוד כמה ימים, את כבר תהיי שם יום שלם. אני אלך לעבודה, ולא אהיה שקט בידיעה שהבת שלי, האוצר שלי, נמצאת עם האהבה הגדולה של החיים שלי, שהיא גם אמא שלך. זה לא שאני לא סומך על הגננת. הרי ראינו ובדקנו וחקרנו (כלומר – אמא ראתה בדקה וחקרה, אני הגעתי לשלבים הסופיים). והגננת מקסימה. ושנינו יודעים שזה יעשה לך טוב. כן זה יהיה קשה בהתחלה. את הרי רגילה שלאורך היום תשומת הלב מופנית רק אליך, ופתאום יש עוד ילדים, שיקחו לך משחקים ו"יתחרו" על תשומת הלב. והראשון שנוגע בך אני נשבע שאני קורע אותו….

את רגילה שאמא תמיד איתך. משחקת איתך בכל המשחקים, מלמדת אותך בכל יום משהו חדש, צוחקת איתך כמו שרק איתה את צוחקת, דואגת לך, מאכילה אותך, מרדימה אותך לישון צהריים, מטיילת איתך, לוקחת אותך לגינה, למשפחה, להיות עם האחייניות והאחיינים, והכי הכי חשוב – נותנת לך את כל האהבה הכי גדולה שרק אפשר. את רגילה שיש לנו את השעה-שעתיים בבוקר, לפני שאני הולך לעבודה, שזה הצחוקים שלנו, שאנחנו מתגלגלים על המזרון ואת "מתחבאת" לי מאחורי הוילון, או הולכת לקיר וצועקת "תיים", שזה הרמז שהתחלת לספור אחת-שתיים-שלוש ואני צריך "להתחבא".
וכשאני מתלבש לעבודה את כבר לבד לבד ניגשת אלי, אומרת לי"ביי-ביי", נותנת חיבוק ונשיקה. וממחר – את זו שאני אגיד לה ביי-ביי, ואשחרר אותה לגן, לילדים, לגננת ולעולם.

ואני סמוך ובטוח, שבסופו של יום – זה יעשה לך טוב. את אוהבת ילדים, את אוהבת ללמוד דברים חדשים, המסגרת והשיגרה יעשו לך טוב. את תתפתחי ותלמדי, את תחזרי עם חוויות חדשות ותקומי בבוקר עם חשק כל כך גדול ללכת שוב, כי פשוט את נהנית ובכל זאת…. אני אבא, ואני דואג. כמו שתמיד אני אדאג לך, גם אם אני יודע שאני צריך לשחרר.
אני אוהב אותך, גוזל קטן שלנו. שיהיה לך המון בהצלחה, אני יודע שיהיה לך טוב, ושבעוד שבועיים תקומי בשבת בבוקר ולא תביני למה לא הולכים לגן היום.
בהמון אהבה,
אבא

4 תגובות

  1. יובל שמרגש אותנו כרגילללל.

  2. אין דברים כאלה, ממש יוצר, תחשוב על הסבת מקצוע… בהצלחה לכולנו מחר!!!

  3. חדשה כאן אבל יובל העלת לי דמעות בעיניים ואני לא אמא חדשה

  4. ענק !

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה