עמוד ראשי / הריון ולידה / איך לבחור חזיות לזמן ההריון ולתקופת ההנקה

איך לבחור חזיות לזמן ההריון ולתקופת ההנקה

כך בוחרים חזיות נכונות לזמן ההיריון ולתקופת ההנקה:

חזיית הנקה של חברת פנימההגב' שולה כהן, מחב'- "Miss Rosy Israel", מומחית בלבני נשים
ועוסקת בענף ההלבשה התחתונה כבר מעל ל25 שנה,("כהן לבני נשים") עם כל הטיפים השווים לבחירת חזיות נכונות:

חזייה לתקופת ההיריון:
זמן ההיריון היא תקופה בה הגוף וגם ההיקף החזה משתנים. ההבדל מתחיל בד"כ בשבועות 4-6 ונמשך לאורך ההריון כולו. ההורמונים המשתחררים במהלך ההריון ולאחר הלידה אחראיים לשינויים הרבים בגוף. תחושת הגודש והמלאות בחזה מזכירים לעיתים את התחושה של לפני המחזור, ככל שההיריון מתקדם כך החזיות עם הברזלים מרגישות כמו סד עינויים. גם הבדים היפים שכה אהבת הופכים מגרדים ומעקצצים כבר בשבועות הראשונים להריון.

איזו חזייה נכונה?
בתקופת ההיריון יש לבחור חזייה שתהיה נוחה, גם בהיקף וגם בקאפ. זמן ההיריון היא תקופה לא פשוטה לגופך וחבל להכביד עליו ולגרום להרגשת אי נוחות. החזייה הנכונה היא זו שניתן לגדול בה. בחרי חזיות שניתן יהיה לשחק איתן לפי מידת הצורך ובהתאם לשינויי הגוף. רצוי לא ללבוש חזייה צמודה מידי בקאפ ובוודאי שלא לוחצת בהיקף. הופעת ורידים – תופעה שכיחה בזמן ההיריון היא שהוורידים וכלי הדם בחזה הופכים לבולטים יותר ויותר עקב עלייה בנפח כלי הדם. השד זקוק לזרימת דם מוגברת שמסתיימת לאחר הלידה. בשל כך כדאי לבחור חזייה אטומה עד לסוף ההיריון.

חזיות הנקה: איך לבחור?
לחזייה ייעודית להנקה אין כל השפעה על ייצור החלב או הגודש, מדובר בעניין של נוחות בלבד. בשנים האחרונות ניתן למצוא חזיות הנקה שרחוקות מאוד ממראה האוהל בצבע בז' פלוס תיפורים גסים של פעם. מצד שני לא כדאי להגזים עם תחרות וקישוטים, שיכולים להציק לחזה המניק. אלו שהתברכו בחזה גדול לא חייבות לוותר על תומכי הברזלים. האזהרות לפיהן הברזלים גורמים לסתימה בצינוריות, הוכחו כלא נכונות. רק חשוב לוודא שהברזלים לא לוחצים מדי, כדי שלא תיווצר סתימה נקודתית.
לקטנות החזה ההנקה היא תענוג צרוף. העלייה בסולם המידות של החזה ואפילו הגודש נשמע כמו חלום רטוב של שטוחות החזה. למי שזה עדיין לא מספיק, יש חזיות הנקה מרופדות, שיכולות לעזור גם למי שלא סובלת מדליפות.

מתי קונים?
אין טעם לקנות כמה חזיות הנקה לפני הלידה, מכיוון שהחזה תופח לאורך ההיריון מצד שני, לא פשוט לשוטט בחנויות עם תינוק בן יומיים-שלושה. כדאי לרכוש חזיית הנקה אחת, להתחלה. לכי תדעי, יכול להיווצר מצב שבכלל לא תניקי אחרי הלידה, לכן אין טעם להיתקע בבית עם מספר חזיות הנקה ללא שימוש.

הזמן הנכון לקנות את החזייה הוא כשאת מגיעה לחודש שמיני. חשוב שחזיית ההנקה תהיה במידה הנכונה בהיקף ע"מ שתיתן תמיכה מקסימלית. שמי לב שהקאפ לא יהיה צמוד מידי מכיוון שבזמן ההנקה החזה מתמלא בחלב ונפחו גדל. בזמן בחירת חזיית הנקה, שימי לב שתהיה לה פתיחה נוחה וקלה. כדי שלא תסתבכי בכל פעם שאת צריכה להניק. חזיות הנקה באות ללא עצם וכך ניתן לכבס אותן במכונות כביסה. פריבלגיה שאין בהרבה חזיות.

המלצתי על חזיות הנקה עם 100% כותנה, של חברת דורינה (דגם 1320) הנותנת מגע מושלם ונוח מאוד . חזייה נוספת שאני ממליצה היא חזיית הנקה עם ריפוד קל, שהחלק הפנימי מבד כותנה 100% . החזייה היא של חברת פמינה (דגם 3403). חזייה זאת נותנת מראה טוב, תמיכה מרבית ונוחות לחזה.

שולה כהן מיס רוזי ישראל
לאתר: www.missrosy.co.il

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה