עמוד ראשי / אמהות / אפידורל / על אפידורל ונפלאותיו

על אפידורל ונפלאותיו

שרה אייזנשטיין משתפת לאתר emush על אפידורלאפידורל ונפלאותיו – מאת שרה אייזנשטיין             

במשך שנים רבות חשבתי שאת חוויות הלידה שאני עברתי לא הייתי רוצה שבנותיי תעבורנה. אני מחשיבה את עצמי לאדם חזק מבחינה נפשית ועם כוח סבל רב וסף כאב גבוה. ולמרות זאת, החוויה הייתה לי כה טראומתית, שבנותיי, אמרתי לעצמי לא תוכלנה לעבור אותה בלי אפידורל.

אני, להבדיל מאחרות המתארות את חוויות הלידה בצבעים ורודים, אומרת בלב שלם – סבל וכאב אינם נחשבים בעיני חוויה נעימה. למושג חוויה שני צדדים. החוויה יכולה להיות נעימה אבל גם קשה, כואבת וטראומתית. נוכחתי בלידת נכדי. חוויתי עם ביתי את שני צידי החוויה. הייתי איתה בשעות הצירים. לאחר שהיא קיבלה נר לזירוז לידה, היא צעקה מכאב והיתה על סף התמוטטות ואני לצידה מעודדת ותומכת. אבל בתוכי ידעתי שאלו רק מילים. הרי את הכאב הבלתי נסבל אני עברתי והיא זו לא אני. אני החזקה התחננתי למות באותן שעות של כאבים. לראות אותה במצב הזה קרע את ליבי. חשבתי שאולי עדיף ניתוח קיסרי ולסבול את תוצאות הניתוח אחר כך, מאשר לעבור את כאבי הצירים.

למזלה למרות שהלידה לא התקדמה ולא הייתה פתיחה, החליט הצוות המדהים שהיה איתה, לתת לה בכל זאת זריקת אפידורל – בידיעה שהלידה עלולה להתארך. לביתי לא היה איכפת שתתארך, העיקר להפסיק את הכאב. לראות אותה דופקת על הקירות, מאיימת לקפוץ מהחלון ומקללת כמו ימאי שיכור, זו החוויה הקשה שעברתי איתה. אבל יש את הלפני ה אפידורל ויש את אלוהי ה אפידורל. איך הכול משתנה בין רגע ואיך החוויה הופכת להיות חוויה נעימה. לראות את הילדה שלי צוחקת ומשתפת פעולה ומביאה לעולם את נכדי הראשון.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

גלול למעלה