עמוד ראשי / הריון ולידה / 5 טיפים לבחירת משאבת הנקה מתאימה ונוחה

5 טיפים לבחירת משאבת הנקה מתאימה ונוחה

משאבת הנקה מדלה לקטינה

משאבת הנקה מדלה לקטינה

בניית שגרת הנקה טובה, בריאה ונוחה לך ולתינוק לוקחת זמן, השקעה והרבה אמונה בעצמך. אנחנו צריכות לחשוב על מה שאנחנו אוכלות, לבנות סדר יום מסודר, להרגיל את התינוק הקטן להבדלים בין לילה ויום כך שנוכל לצבור כוחות ולישון כמה שעות בלילה. אנחנו בעיקר צריכות להיות קשובות לו ולעצמנו.

יש לא מעט אמצעים ומוצרים שיכולים להקל עלינו במהלך תקופת ההנקה. המוצר הבולט ביותר הוא משאבת הנקה, שעוזרת לנו לשאוב חלב כשיש גודש ועומס על החזה, להעניק לאבא שלצדנו את האפשרות להאכיל את התינוק פעם או פעמיים ביום, כך שלנו יהיה קצת זמן לעצמנו ולהמשיך להעניק לילדינו את התזונה הטבעית הטובה ביותר גם כאשר אנחנו נאלצות לצאת מהבית או לחזור לעבודה.

איך תבחרי משאבת הנקה שתתאים לך? הנה חמישה טיפים שיעזרו לך לעשות החלטה נכונה.

חישבי על שגרת היום שלך ושל התינוק:
לכל אמא ולכל תינוק יש שגרה קצת שונה. יש מי שמעדיפה להניק כל היום ולשמור את האפשרות לשאוב רק למקרי חירום. יש מי שמעדיפה לשאוב פעם או פעמיים ביום כדי להחליף הנקה בהאכלה, אולי על ידי בן הזוג, סבתא או מטפלת. יש מי שמעדיפה להניק רק פעם או פעמיים ביום ולשאוב במשך היום. התאימי את סוג המשאבה – חשמלית או ידנית – לצרכים שלך. משאבה חשמלית מתאימה למי ששואבת כמות גדולה של חלב בכל יום או מספר פעמים ביום. משאבה ידנית מתאימה למי ששואבת בתדירות נמוכה.

ביחרי חברה מוכרת ובעלת מוניטין טוב:
יש לא מעט חברות שמציעות משאבות הנקה. כדאי לבחור מבין חברות מוכרות, בעלות מוניטין טוב ואישורים מכל הגופים – מכון התקנים, משרד הבריאות, ארגון הבריאות האמריקאי וכדומה. לא מומלץ לרכוש משאבה מחברה שלא שמעת עליה.

בידקי מאלו חומרים עשויה משאבת ההנקה:
חשוב שמשאבת הנקה תהיה איכותית ולא תהיה עשויה מחומרים שיכולים לסכן אותך ואת תינוקך. המשאבה חייבת להיות בעלת תו תקן, עשויה מחומרים ידידותיים לגוף וניתנת לפירוק, כך שאפשר לנקות אותה ולשמור על ההגיינה.

ריכשי משאבה שניתן לפרק את חלקיה:
לאחר כל שאיבה של חלב אנחנו מתבקשות לנקות היטב את המשאבה על כל חלקיה, כך שלא יישארו שאריות של חלב אם או יצטבר לכלוך מיותר. חשוב לוודא שהמשאבה נוחה לניקוי, כך שתוכלי לפרק אותה בקלות לאחר כל שאיבה ולשטוף את החלקים השונים היטב. משאבה מסורבלת שקשה לפרק ולנקות עדיף להשאיר מאחור, שכן היא תהפוך את היום שלך למסובך ולא תקל על השגרה.

קני משאבה רק לאחר התנסות:
ברוב החנויות יאפשרו לך להרגיש את המשאבה, לגעת ולבדוק האם היא מתאימה לך. כדאי לנצל את המומנטום ולבדוק האם המשאבה מתאימה לך באופן אישי. יש משאבות שיהיו נוחות לאימהות מסוימות ואחרות נוחות לאימהות אחרות. תקשיבי לעצמך ולגוף שלך וקני משאבה שתרגישי איתה בנוח.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה