עמוד ראשי / תינוקות וילדים / המדריך השלם לבחירת עגלת תינוק

המדריך השלם לבחירת עגלת תינוק

המדריך השלם לבחירת עגלת תינוק

כל אישה תוכל להעיד עליו כאחד הרגעים המאושרים בחייה, אם לא המאושר מכולם: הרגע בו היא הופכת לאמא לכל דבר ועניין. והנה, גם אצלך הרגע הזה עומד להתרחש, וההתרגשות כבר עכשיו בשיאה. עבור כל אם, טרייה או מיועדת, מלווה ההליך הזה בלא מעט רכישות שנדרש לבצע, במטרה לגדל את הילד באופן הפשוט, הבטוח והמהנה ביותר. עגלות תינוק נכנסות לתמונה בנקודה הזו בדיוק, אבל איך בכלל בוחרים אותן?

מילת המפתח: התאמה

כבר בנקודה הזו, חשוב להדגיש כי מציאת העגלה האידיאלית אינה דבר של מה בכך: תצטרכי להשקיע בזה מאמצים, מחשבות, וכן, גם כספים. קצרה היריעה מלהזכיר את מגוון הדגמים הקיים כיום בשוק, או את ההבדלים הספציפיים הרבים הקיימים בין עגלה משולבת, עגלה דו שימושית (חצי משולבת), עגלה רב תכליתית (רב שימושית), טיולון וכיוצא בזה. חלק מהעגלות מיועדות מראש לקבוצות מסוימות של תינוקות: עגלה רב שימושית תכלול סל קל, שמתאים רק מגיל של מספר חודשים, בעוד עגלה משולבת אידיאלית כבר מנקודת ההתחלה.

ההתאמה החשובה ביותר שצריך לעשות היא לא רק למאפייניו של הילד, אלא גם בהתאם לקומה בה אתם גרים, לרכב בו אתם נוסעים ושאר סוגיות מרכזיות. דגש חשוב נוסף הוא על כך שבהחלט ייתכן שתצטרכי, בשלב זה או אחר של התהליך, להתפשר בבחירה, או להגדיר מראש סדר עדיפויות.

חשיבותה של פונקציונליות

עגלת תינוקות, ודומה שאין צורך להכביר על כך מילים, פשוט חייבת להיות הנוחה ביותר האפשרית. את משוואת הנוחות ניתן לחלק למספר משתנים עיקריים, ובכלל זה:

גודל – העגלה צריכה להיות בגודל המתאים לא רק לבית שלכם, אלא גם לתא המטען ברכב. רצוי למדוד את המידות בבית טרם הרכישה, בעיקר במעברים צרים דוגמת מסדרונות או דלתות כניסה לחדרים.
משקל – משקל העגלה משפיע, כמובן, על נוחות הנשיאה שלה, אלא גם על מצבים בהם צריך לשאת אותה באוויר (עלייה במדרגות, למשל). עגלה במשקל של שמונה או תשעה קילוגרמים, למשל, נחשבת לבחירה הנפוצה של רבים.
אופן הקיפול – כל אם עוברת הדרכה ראשונית לגבי קיפול ופתיחת העגלה, באמצעות המנגנון הייחודי לכל עגלה ועגלה. וודאי שאת מבינה איך סוגרים את העגלה, האם הדבר נעשה באמצעות יד אחת או שניים וכמה זמן ההליך לוקח.
ידיות – הבחירה היא בין ידית רוחבית לבין שתי ידיות נפרדות, כאשר האפשרות הראשונה נחשבת למקובלת יותר.
מבחינת בטיחות, חשוב לוודא שהעגלה עומדת בדרישות תו התקן הישראלי, ביניהן בולמי זעזועים בשני גלגלים מאותו ציר נסיעה לפחות, משענת גב קשיחה, חגורת בטיחות לה חמש נקודות לעיגון ועוד. ואגב, גם נוחות הילד עצמו חייבת להשפיע על הבחירה, עם דגש על סוגיות דוגמת ההגנה מפני השמש או הגשם, הריפוד, המסעד לרגליים וכן הלאה.

ואיך אפשר בלי העיצוב?

בשנים האחרונות, עיצוב עגלות תינוקות הפך למרכזי יותר ויותר. כיום, ניתן למצוא עגלות תינוק מעוצבות בשלל דגמים, הנבדלות ביניהן, בין השאר, בצבע או בשילוב הצבעים, במימדים הטכניים של העגלה (גובה, למשל), בתצורת הידית וכן הלאה. חלק מהעגלות גם משדרות מראש מסר עיצוב כלשהו, דוגמת עגלות רטרו, המדמות את התקופה שלפני עשרות שנים.

בעיקרו של דבר, רצוי להעניק משקל הן לאסתטיקה והן לפרקטיקה בעגלה, ולהעדיף את אלה בהן השילוב ביניהם הוא המלא ביותר.

 

.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה