עמוד ראשי / אמהות / גי'מבורי – בילויי מעולם אחר

גי'מבורי – בילויי מעולם אחר

גימבורי מעולם אחרמאת: קרן שמש / זהירות אמא טריה

חברה הציעה שנלך לג'מבורי החדש שנפתח בשכונה. "אין סיכוי שכף רגלי תדרוך בפעלטונים המיוזעים הללו", אמרתי נחרצות. היא לא אמרה נואש. "הג'ימבורי הזה בנויי בקונספט אחר, לא כמו האחרים, יש שם בנות שמפעילות את העוללים בנגינה בחדרים סגורים ואנחנו נוכל לפטפט בשקט". פתאום התחלתי להתעניין. כבר כמה שבועות אני חולפת בשכונה על פני שלטי פרסום של "ג'ימברי –בילוי מעולם אחר". עולם אחר אכן נשמע כמו חוויה רוחנית-מיסטית. אבל כמי שפיתחה סקפטיות קשה לעולם החיצון, אמרתי לה שאתקשר לבדוק האם המקום עומד בשני קריטריונים מחמירים במיוחד:
1 עבור העולל – מקום שיספק פעילות ספורט-אתגרית מאומצת.
2 עבור האם – מקום שיספק קפה טוב וספות רביצה משובחות.

העמסתי את העולל ושמנו פעמינו ל"ג'ימבורי מעולם אחר". מצאתי חנייה בקלות, שזו בעיניי סגולה להצלחת האירוע, וכבר הרגשתי מבורכת. נכנסתי להיכל הג'ימבורי ביראת קודש, מוצאת עצמי רוכבת על גבי מוסיקה קלאסית עד למפתנן של שתי בנות קבלה מחויכות. התבקשתי להשיל את נעליי מפאת קדושת המקום, נפרדתי מעשרות שקלים והרגשתי מזוככת עד מאוד. עכשיו אני מוכנה להתמסר למה שהמקום יביא איתו, ובעיקר להשתרעות משכרת על הספות. נכנסנו פנימה דרך וילון בצבעי פסטל, שחוצץ בין הבלי העולם החיצון להיכל הקודש של הג'ימבורי, אך כבר בצעד הראשון התחלתי לשמוע קולות. לא כאלו שקראו להארה רוחנית, אלא יותר כמו קולות שקראו לנסיגה חד צדדית! עמדתי קפואה.

מול עיני מרצדות תמונות קשות במיוחד – עוללים עם טיטולים רדיואקטיביים זוחלים לכל עבר, עוללים מתרסקים לתוך מזרונים, ואימהות המעודדות אותם לנסות ולהתמוטט שוב ושוב, זבי חוטם שנעלמים בתוך ספוגים בצורות הנדסיות, עוללים שמנסים לפלס את דרכם בין גלילים דמויי מנהרות, מבטי אימה וסבל של המבוגרים- ועוד תמונות אנושיות קשות. בזמן בו ניסיתי לעכל איך שוב נפלתי במלכודת הג'ימבורי, העולל כבר הזדרז לקפוץ מידי ולהיבלע בתוך בריכה מלאה בכדורים. ניסיתי למרוח על פניי חיוך של הנאה ונכנסתי אחריו לבריכת הכדורים. "חמודי איפה אתה"? דידיתי לעברו, מרימה את ראשי ונתקלת במבט אימתני של עולל בן שבע שתלוי, השד יודע איך, בחבלים מעל ראשי, מחזיק כדורים צבעוניים ומכוון אותם לעברי. עיוויתי את פרצופי בייסורים. הוא גמל לי בחיוך מרושע…וזהו.
זו התמונה האחרונה שזכורה לי מאותו הערב בג'ימבורי. ברוכים הבאים אל "עולם אחר".

בקרו באתר האינטרנט של קרן שמש : www.kerenbooks.com

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה