עמוד ראשי / הריון ולידה / דברים שיוצאים מהבטן

דברים שיוצאים מהבטן

מאת: קרן שמש / זהירות אמא טריה

אז הנה, הגיע הרגע! הגיעו הצירים, ואחרי שה'אינטיליגנט' שלף סטופר וחישב את התדירות, פסק בקול חנוק ובידיים רועדות- 'תקראי לסבתות שיבואו, אנחנו נוסעים לבית החולים!'. כדי לשמור על שפיות, החלטתי לשנן לעצמי משפט אחד (ולמעשה היחיד), שלקחתי מ'קורס ההכנה ללידה'- "הלידה היא זכות עצומה שהעניק הטבע לאישה"
1
ובנימה אופטימית זו נכנסתי לבית החולים, נושאת את 'ערכת הצימרים' שלי, הכוללת שמנים ארומטיים, חלוק רחצה, נרות ריחניים ודיסק 'קולות מן הטבע', חיה את האשליה שעוד רגע אכנס ל'חדר הטבעי', אקפץ לי על כדור הפיזיו, וכשאתעייף אשתכשך יחד עם בעלי בג'קוזי החמים ומשם – יצא מה שיצא.
כשתדירות הצירים גברה, הבנתי שזה לא בשבילי. בשמחה הייתי מעניקה את ה'זכות הגדולה' שנתן לי הטבע, בעיקר החלק המענג של הצירים, הלידה, התפרים והטחורים – לבעלי שיחייה, שיהנה גם הוא.

אחרי 17 שעות צירים, במהלכם ניסיתי סוגים שונים של סמים, קשים יותר או פחות, צלחתי את הלידה בשלום (תודה לאל האפידורל). וכפי שמספרת האגדה, אכן בלידה האישה זוכה להארה רוחנית: גיליתי שאני יודעת לקלל בשש שפות שונות!

וכך, בעודי שוכבת עדיין בחדר הלידה, ועוד לפני שקלטתי מה עברתי, רכנו עלי פרצופים שונים. בעיקר בלטו 'השתיים' – אימי וחמותי – שנראו מאוחדות מתמיד. וכמתוך חלום בלהות, התחילו השתיים לפזם באוזניי פרקים נבחרים מתורת ההנקה, כאילו הרגע סיימו בהצטיינות קורס דולות מיסיונרי במיוחד. "תתעקשי להניק, מותק, אין כמו חלב של אמא", "דעי לך שההנקה טובה גם לגוף שלך"

אם מישהו היה טורח לשאול אותי מה הכי טוב לגוף שלי, בשמחה הייתי עונה "לא עוד יועצות הנקה! אנא הביאו אליי שני אנשים יקרים:
פרוקטולוג לטחורים,
ומישהו שיעשה פפפווּ כשאני משתינה".

 

קרן שמש, אמא לשני ילדים (וכעת בהריונה השלישי).
במקצועה יועצת חינוכית לגיל הרך, ומחברת הספר 'זהירות! אמא טריה'

'זהירות אמא טריה' אתר האיננטרנט:  www.kerenbooks.com

1_1

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה