עמוד ראשי / אמהות / מטפלים / על דיקור סיני להרזיה

על דיקור סיני להרזיה

גילי קריצ'מן ומורן אייזנשטייןדיקור סיני להרזיה הינו אחת מהדרכים המוצלחות לרזות. אנשים חושבים כי דיקור סיני להרזיה מדכא תאבון, אך אין הדבר נכון כלל ועיקר. תאבון הוא דבר בריא וחשוב, מראה על בריאות פיסית ונפשית כאחד. הבעיה מתחילה כאשר משתמשים בתאבון בריא זה באופן שאינו תואם לגופינו, באמצעות מזון אשר אינו נכון ומתאים עבורנו. אנו בוחרים באוכל מסוים כי הוא טעים לנו, אנו חושבים שמה שאנו אוכלים הוא מה שהגוף צריך וזקוק לו, לעיתים יש לנו כמיהה למזון מסוים, אנו "מתנפלים " עליו כאילו הוא הדבר שיציל אותנו מתחושת הרעב. אנו מרגישים רעבים כל כך הרבה רגעים ביממה ולאורך כל היום, בערב- מנשנשים… כולם ממכירים את הנשנוש מול הטלוויזיה…זמן הנחמה היומי אחרי שעות רבות בעבודה או עם הילדים.

אבל דווקא המזון אשר לו אנו כמהים ממנו אנו צריכים להימנע, דווקא לו הגוף פחות זקוק. סוכר, שוקולד ופחמימות ריקות כמו פסטה, היא הדוגמא הטובה לכך.
על פי הרפואה הסינית נולדנו עם אפיונים אישיים שונים האחד מהשני, אשר מצריכים אותנו לצרוך מזונות דווקא מסוג אחד ולא מסוג אחר. ככלל אפשר לומר שעל כולם לצרוך מזון שיש בו הרבה ירקות, פירות, זרעים, אגוזים, דגנים מלאים, וקטניות ולאכול בשעות מסוימות ולא אחרות, למשל: לא לאכול בלילה כי אז הגוף עובד במקום לנוח אבל, מדוע האחת מצליחה לרזות והשניה לא?

נשים אומרות לי: "כמה אני רוצה להרזות… את כל הדיאטות שבעולם ניסיתי… רזיתי והשמנתי ושוב רזיתי ושוב השמנתי והיום, הרבה יותר קשה, אני תקועה עם אותו משקל כבר כמה שנים ולא זזה ממנו, אני לא מרוצה ואוהבת את מה שאני רואה במראה ושמעתי שיש דיקור סיני להרזיה זה באמת עוזר, זה נכון???" אחת מהשאלות היותר שגורות בשיחת הטלפון הראשונה לפני ההגעה לקליניקה שלי לרפואה סינית.

מה אני עושה בדיקור הסיני למטרת הרזיה?
ראשית כמובן נדרש אבחון, תישאול מעמיק, אסתכל על הלשון ואבדוק את הדופק ואז אחליט במה להתחיל, איזה דיקור אותה אישה צריכה. בגוף קיימים "מרידיאנים"- אלו הם ערוצי אנרגיה שעוברים דרך האיברים הפנימיים שלנו לאורך כל הגוף (כמו רשת המרידיאנים שסובבים את כדור הארץ, הגוף שלנו הוא אכן מקבילה לכדור הארץ). על גבי אותם ערוצי אנרגיה- מרידיאנים מצויות נקודות הדיקור. למעשה קיימות 365 נקודות דיקור- כמו מס' ימי השנה. בפגישה טיפולית אחת אדקור 5 -6 נקודות דיקור סה"כ ובכל מפגש ומפגש אדקור נקודות דיקור שונות מהמפגש הקודם.

כיצד אחליט באילו נקודות לבחור?
כמובן בהתאם לאבחון הסיני. אם אגלה שלאישה יש חולשה במערכת העיכול- באיברי הטחול, הקיבה, המעי הגס לדוגמא, אבחר בנקודות המחזקות את אותה חולשה . אבחר נקודות כמו: נק' קיבה מס' 36 ( ST36), טחול מס' 6 (SP6), נקודות טחול וקיבה באוזן ועוד. אם קיים עודף בגוף שגורם לחולשה במקום אחר, אנסה לפזר באמצעות הדיקור את העודף ולהעבירו למקום החסר והחלש. הרעיון בדיקור הוא ליצור הרמוניה- איזון בין כל האיברים הפנימיים שאחד לא יעבוד חזק מידי ויחליש את האחר. במידה והאיברים הפנימיים שלנו עובדים נכון האחד כלפי השני והאחד עם השני, הגוף יהיה בריא וחזק לאורך זמן. בעזרת המלצה תזונתית אישית שאבנה לאותה אישה, אתאים לה את ה"דלק" הנכון שמתאים לה, ה"אוטו"- הגוף, ייסע כהלכה, ההרזיה תוך כדי תהליך הדיקור תהיה אפשרית ותהפוך להיות דרך חיים לבריאות ולאריכות ימים.

ההרזיה לא תתרחש ב"בום" תוך חודש חודשים תרדי 5-10 קילוגרם אלא היא תהיה יחסית איטית, בריאה ונכונה לגוף כך שהוא יוכל להפנים את השינוי, לך יהיה קל משום שאת תאכלי נכון ובריא ולא תהיי רעבה ( מבטיחה לך שלא תהיי רעבה משום שתאכלי נכון, הרבה ירקות ופירות בעלי סיבים תזונתיים מהטבע, שימלאו את הקיבה כך שלא תרגישי צורך לנשנש… יש גם מתכונים…) ובקלות התזונה החדשה, בעזרת הדיקור יגרמו לך כבר מהמפגש השני שלישי לחוש את השנוי, יתכן שכבר אז תוכלי לסגור את הכפתור במכנסיים אשר עד לפני שבועיים שלושה לא רצה להסגר… וכל התהליך יגרום לך לעלות על שביל הזהב ודרך המלך- אשר לו את ראויה !!!

אני מזמינה אותך לבוא לקליניקה המקסימה, השקטה והרגועה שלי על מנת שתוכלי לאהוב את עצמך משום שאת בוחרת בתהליך של בריאות ואהבה עצמית, רוגע , שלווה, אריכות ואיכות חיים!
גילי קריצ'מן Dip. Ac 052-2348986
בעלת הקליניקה: " נקודת- ריפוי" רפואה סינית+
במושב גבעת חן ליד רעננה.
כתובת האתר: www.nekudat-ripui.co.il
דף פייסבוק: Gili Krichman

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה