עמוד ראשי / הריון ולידה / הריון - משתפות / סיפורה המדהים של לאה שנירר – הפריה חוץ גופית

סיפורה המדהים של לאה שנירר – הפריה חוץ גופית

לאה שנירר משתפת לאתר emush בסיפור אישי ומחזקסיפורה המדהים של לאה שנירר – הפריה חוץ גופית  – מראיינת מורן אייזנשטיין.

לאה שנירר, בת 53, בעלת סטודיו לפילטיס בהרצליה, נשואה לצחי. לאה היא אשת העולם הגדול אבל לפני הכול היא אימא ל-4 ילדים. עד גיל 42 היו ללאה רק את שני בניה המקסימים דויד ויונתן. כול זה עמד להשתנות כשלאה החליטה לצאת למסע מדהים, שבסופו נולדו עוד 2 תאומים מדהימים מיה ורפאל.
הדרך לא הייתה פשוטה, לאה עברה קרוב ל-6 טיפולי הפריה חוץ גופית שכשלו עד שהתבשרה שהיא בהריון. לאורך המסע שעברה לאה לא התייאשה מכיוון שכ"כ רצתה עוד ילדים. הגיל אמנם החל לשחק תפקיד, אך הנחישות גברה על הכול. ב הפריה החוץ גופית האחרונה שלא צלחה, לאה שמעה על נועם אלימלך. צדיק שאת ספרו מניחים כסגולה מתחת לכרית, להריון וללידה קלה ומהירה. לאה לא הסתפקה בספר, וביררה היכן קבור הצדיק. היא ארזה את בעלה וטסה לקרקוב. ומשם בנסיעה לא פשוטה אל מקום נידח כדי לבכות על קברו ולהתפלל שתיכנס להריון.
זה קצת הזכיר לי את עצמי. גם אני טסתי לבולגריה לקבר של פלא יועץ. נסיעה עם הרב פינטו. נסיעה לא פשוטה של 24 שעות ללא שינה, רק טסים וחוזרים. אך האמונה היא חזקה. וכששמעתי שזה צדיק גדול וכול מה שמבקשים קורה, נסעתי. ואכן, שבועיים אחרי שחזרתי התבשרתי שאני בהריון. אומנם ביני לבין לאה מפרידות כמה שנים טובות, אך יש קווי דמיון בחיים שלנו. גם לאה היא אדם מאמין, וכנראה מעבר לרופאים והבטחתם היא האמינה שיש כוח עליון ששומר עליה והכול ממנו יתברך.

אז לאה איך בעצם הכול התחיל?

בגיל 30 פגשתי את צחי, בחור חיפאי והתאהבתי. צחי היה אלמן ואני הייתי רווקה מאוד מבוקשת. ראיתי בו את הגבר שתמיד חלמתי עליו. מישהו שייתן לי תחושה של חום ובית. בנוסף לצחי קיבלתי כמתנה גם את 2 בנותיו .

לא רצית ילדים משלך ?
התשוקה האמהית קיננה בי תמיד. ידעתי שלאמהות אין גיל והזמן הנכון יגיע. ברגע שאפגוש את האדם הנכון, איתו אוכל לממש את זה . הרגע הנכון הגיע. התבשרתי שאני בהריון והתחתנתי עם צחי בחודש תשיעי. לא יכולתי למצוא זמן נכון יותר עבורי להתחתן. התחושה שהילד בתוכי, מתרגש איתי ומשלים את היום המאושר בחיי – מילאה אותי באושר עצום. באהבה הגדולה הזאת ילדתי קודם את בני דויד ולאחר שנתיים את יונתן.

ומה עם קריירה? כמישהי שכול חייה התעסקה בתחום הספורט, לא רצית לממש גם את התחום המקצועי?
מאוד רציתי. לאחר לידת בניי הרגשתי שחייב לבוא שינוי בתחום המקצועי בחיי. האהבה השנייה בחיי זה ספורט. כמורה ידועה לאירובי המקפצת ועושה שישה שיעורים ביום, גיליתי את שיטת הפילאטיס והתאהבתי. החיבור של הנפש והגוף עשה לי טוב ומשם פרצתי. פתחתי את הסטודיו שלי בהרצליה פיתוח -"פילאטיס פיתוח" והייתי מאושרת מכול רגע. הגשמתי את עצמי הן כאמא והן בתחום המקצועי. בחיים כמו בחיים, יש ירידות ויש עליות. ישנם רגעים משמחים ועצובים ולצערי איבדתי את אבי האהוב שהיה האדם הכי קרוב אליי בחיים. חוץ כמובן מאימי האהובה. עברתי לגור בגרמניה בעקבות עסקיי של בעלי. שם המשכתי לעבוד בתחום הפילאטיס. כנראה עקב מותו של אבי, לפתע הייתי כמהה להריון נוסף. הרגשתי צורך רחמי להביא עוד ילד לעולם.

בת כמה היית ?
הייתי בת 42. מכיוון שהיה לי קושי להיכנס להריון (בגלל אי תפקוד בלוטת התריס), החלטתי ללכת לטיפולי פוריות, הכוללים הפריה חוץ גופית וכך התחיל מסע שנמשך חמש שנים.

5 שנים ניסית ולא הצלחת? יש לך 2 ילדים…איך זה שלא ויתרת?
אני לא בן אדם שמתייאש. כשיש כזו כמיהה ליצירה, שום מכשול וכאב בדרך לא יעצור אותי. חוץ מסיכון של חיי. והיו מכשולים וכאבים בדרך. זה לא שלא שאלתי את עצמי בדרך, למה בעצם? הרי יש לי שני ילדים שהם החיים שלי. אבל את צריכה להבין כשאת מלאה בהורמונים יש חרדות, יש פחדים, מצבי רוח, תהיות. אז כן שאלתי את עצמי למה האתגרים האלו? למה אני מסכנת את עצמי ואולי את הילדים. אך הכמיהה לילד כל כך בערה בי, והתגברה על הכול.

איך בעלך הגיב? איך הוא הסכים להיכנס שוב לחיתולים בגילכם?
בעלי לפני הכול הוא החבר הכי טוב שלי. וכחבר אמיתי צחי זיהה את הרצון האמיתי שלי. הוא הרגיש אותי ועד כמה הרצון לילד בא ממקום כל כך אמיתי. לקראת יום הולדתי ה-40 אחרי שחגגנו בגדול, הוא שאל אותי "אחרי כזו יום הולדת למה את מצפה בגיל 50? לטוס לירח, סיבוב מסביב לעולם ביאכטה?". בלב ידעתי מה אני רוצה – עוד ילד. ביקשתי ממנו יד ותמיכה להיות שותף מלא במסע והוא הסכים.

אז התחלת בטיפולי פוריות ?
כן, התחלתי בתהליך של הפריה חוץ גופית ובפעמיים הראשונות ההיריון לא צלח לצערי הגדול. בפעם השלישית נקלטתי. קיבלתי תשובה חיובית והשמחה הייתה גדולה ! אך לצערי לא לאורך זמן. החל דימום וההריון פסק. האכזבה והכאב היו גדולים. אך כפי שאמרתי קודם אני מכאב צומחת ומקבלת כוח ומתחזקת ומסתכלת קדימה כאילו אין מחר. הייתה לי רק הפסקה אחת בין הטיפולים, והיא בבר מצווה של בני. רציתי להיות כול כולי בו, ולא להיות נתונה למצבי רוח ואכזבות. וכמובן להיראות במיטבי. הרי ההורמונים מאוד מנפחים את הגוף.

כמישהי שעוסקת בספורט איך הרגשת עם הגוף שלך? הרי כול ההורמונים משמינים מאוד?
כול רגע ורגע לאורך ההריון ליטפתי, הבנתי, שיתפתי. הייתי האישה בהריון הכי גאה שיש. אין יום שלא עשיתי הליכה בים. נשמתי את האנרגיה העצומה שלו. עשיתי פילאטיס שעושה פלאים לגוף ולנפש, וכמובן אהבתי להתלבש. נהניתי לראות את הבטן הולכת וגדלה. חייתי כול שנייה ורגע את ההיריון הזה. צילמתי את עצמי בכול מצב אפשרי שיהיה לי למזכרת. נקשרתי לתמונות של האולטרסאונד. הייתי מסתכלת על התמונה ומנשקת אותה. אכלתי בריא והקפדתי על זה.

מתי חזרת לטיפולי הפוריות ?
חודשיים אחרי הבר מצווה חזרתי לטיפולים. אחרי שעוד שניים לא הצליחו, הלכתי לפגוש את הרב מצגר לקבל ברכה. שיתפתי אותו ברצון שלי להריון. ואז הוא אמר לי, ואני לא אשכח את זה בחיים כי זה שינה את חיי "תקשיבי לאה, סעי לקרקוב. משם עוד נסיעה של שעתיים לקברו של הרב נועם אלימלך. שם תבקשי, תתפללי, תבכי וכך היה.

מי הוא הרב נועם אלימלך?
צדיק גדול. אנשים מגיעים לקברו לקבל סגולה בכול תחום. הוא מאוד ידוע בתחום הפריון וסגולה להריון. נשים רבות לוקחות את ספרו לחדר לידה לשים מתחת לכרית וזו סגולה ללידה קלה, מהירה ובריאה.
את צודקת. גם אני לקחתי את סיפרו לחדר לידה והנחתי אותו מתחת לכרית. הרופאים היו בטוחים שאשאר בחדר לידה כמה ימים. והם היו המומים מכך שילדתי תוך 7 שעות, למרות כול מיני סיבוכים.

אז נסעת לקרקוב? בכול זאת זה די חור ונסיעה לא פשוטה?
כן נסעתי, בכלל לא חשבתי פעמיים. לקחתי את בעלי היקר, שייאמר לזכותו היה שותף מדהים לתהליך. הנסיעה מהארץ לקרקוב ערכה שש וחצי שעות. הגעתי לקברו של הצדיק שנמצא בתוך יער, ואיך שהתקרבתי, הרגשתי כאילו משהו טהור עוטף אותי. זו תחושה עילאית שאי אפשר להסביר במילים .נכנסתי לעזרת נשים ופתאום גל של חום פנימי שטף אותי. הרגשתי מרחפת. בכיתי, ביקשתי, התחננתי מבורא עולם להגשים את החלום לילד, לאבי שיחזק אותי. אפילו חלמתי איך זה יהיה כשאלד ואתן את שמו לאבא שכה אהבתי.

ואז חזרת לארץ ומה קרה?
בעלי ראה את הרצון העצום שלי, ומצד שני את הסיכון שאני לוקחת. בכול זאת אני בת 42 ואחרי 6 טיפולים של הפריה חוץ גופית. זה לא פשוט. הוא פחד עליי ואמר שזו ההפריה האחרונה. הוא לא מוכן לסכן אותי ואת המשפחה וצריך לדעת מתי להרים ידיים ולהגיד די. הלכתי לטיפול האחרון. הייתה לי הרגשה כל כך טובה בפעם השביעית שאי אפשר להבין את זה. הרגשתי מוכנה. שהגוף הפעם יקבל את ההיריון ולא ידחה אותו. ואכן בורא עולם עמד לצידי.

התקשרתי למעבדה כדי לשמוע האם יש הריון. לשמחתי צוות האחיות הכיר אותי כ"כ טוב, הרגשתי כמו משפחה שם, הם ממש היו חלק גדול מהתהליך. ואז שמעתי מהקו השני צעקות, שמחה, אושר…חיובי …זו המילה ששמעתי, חיובי!!!! מילה אחת שיכולה להביא אושר כה גדול. זו הייתה המילה הכי מרגשת ששמעתי מזה שנים. מרוב שהייתי בהלם, ורציתי לדעת האם זה בטוח במאה אחוז- עשיתי עוד בדיקת בטא. זו בדיקת דם שמעידה על הורמון מסוים שברגע שהוא עולה זה מעיד על הריון. ולא רק שהוא עלה, הוא מאוד עלה. ככה הבנתי שכנראה יש לי לא ילד אחד אלא שניים. אני לא יכולה לתאר לך, מה זה היה עבורי. יש לך כמיהה לילד אחד ופתאום יש לך שני עוברים?! נס, פשוט נס.

מה המסר שלך לנשים שמנסות ומתייאשות? ובכלל נשים חד הוריות או יותר בשלות?
המסר שלי לאישה שרוצה ילד הוא: שאין גיל להריון והשמיים הם הגבול. ואף אחד לא צריך להחליט בשבילך מתי הזמן הנכון עבורך להיות אימא. שכול אחת תלך אחרי התחושות שלה. אם את מוכנה להורות ולא משנה אם עברת את גיל ה–40 ואת בריאה כמובן, ואין סיכון לך או לילדך לכי על זה. אל תוותרי. לכי כעיוורת. לי זה קרה וזה יכול לקרות לכול אחת .

דברים קורים הרבה פעמים אחרי אכזבות. כי לפעמים מנסים אותנו מלמעלה, לראות כמה אנחנו באמת רוצות את זה. ואם מישהי עוברת הפלה כמו שאני עברתי באחת ההפריות, לא להתייאש. אם ההריון לא התפתח כנראה זה לא היה צריך לקרות. תהיי שם כול כולך עם התהליך, ובעזרת השם זה יקרה. אני רוצה שנשים ייקחו דוגמא מהסיפור שלי ולחזק אותן לא להתייאש. אני כ"כ מאושרת שלא ויתרתי, ונלחמתי, והבאתי לעולם את שני המלאכים שלי שהצטרפו למשפחה. הנסיכה שלי שמה מיה. וכפי שחלמתי על קברו של הצדיק לילד קראתי על של אבי ז"ל – רפאל.

אהבתם? שתפו הלאה !

20 תגובות

 1. קראתי את הכתבה וכולי נרגשת. אתן מקסימות על כך שלא וויתרתן ושאתן נותנות כוח לנשים רבות שכל רצונן הוא להיות אמא.
  אני בעצמי עברתי 12 טיפולי פוריות, כאשר בגופי אין שתי חצוצרות ואחרי 6 ניתוחים.
  יש לי ילד אחד מקסים ברוך השם והוא בן 4 וחצי ואין מאושרת ממני בכל העולם.
  תודה על שאתן נותנות לי כוח והחלטה להביא ילד נוסף לעולם.
  אני כיום בת 44 כמעט ומתלבטת לגבי היריון נוסף. תודה לכן.

 2. היי אורלי שבוע טוב ומבורך …קודם כול תודה שהקדשת זמן לכתוב תגובה,אשמח מאוד מאוד לכתוב את סיפורך ואת מה שעברת ,אם תרצי בעילום שם גם בסדר גמור,אני בטוחה שזה ייתן כוח לעוד נשים לא להתאייש וללכת עם חלומן לעשות ילד,מה דעתך?אוכל לראיין אותך כפי שראיינתי את לאה או שאם תרצי לכתוב בעצמך בכלל מבורך.לאה גם מוכנה לדבר איתך ולתת כתף וכמובן לעזור לגבי רופאים טובים בהמלצות .אז מחכה לשמוע ממך,מורן.

  • שלום מורן
   האם תוכלי לשתף אותי במקרה שאת יודעת אם היא ילדה מביציות שלה?אני מתקרבת ל50 ולפי מה שאני יודעת אין כזה דבר הריון מביציות של האשה מעל גיל45.אשמח אם תכתבי לי ל
   revi7@netvision.net.il
   תודה רבה

 3. Dear Moran and Lea

  Thank you for the encouraging story. We are trying for a having a kids for quite somtimes , and I was wondering where is the Rabbi bouried in Krakow. Can you please let me know?
  Moran well done for the great idea and the well made website I am not sure if you remeber but we where next door neighbours in Laskov

  All the best, and I am looking forward to know if I can get the direction to the Rabbi in Krakow.

  Thanks Taly Menahem – Erez

  • היי טלי מה שלומך? בטח שאת יכולה לקבל את הפרטים של המקום.אני אדבר מחר עם לאה ואשאל אותה בידייוק איפה זה…ותודה על הברכות…אני זוכרת אותך בטח..ממש דלת לידינו נכון?איפה את גרה היום?

   • Hi Moran, I live in London for the last 8 years as my husband is from here things are well with me,and yes of course many nice memories from the house in laskov
    .
    Thank you so much and I am looking forward to recieve the details.

 4. http://lizensk.net/he/mapsite.html

  היי טלי זה קישור לאתר שיש שם הכול על הצדיק נועם אלימלך איך מגיעים לקברו ואפילו יש הדרכה + מפה וגם טיולים מאורגנים.כול מי שמגיע לבקרו מובטח לו בן זכר אז בעזרת השם…

 5. בעניין נסיעה לפלא יועץ

  מחר כ"ב אלול 21-9-2011 יש נסיעה עם כבוד הרב פינטו לפלא יועץ הזדרזו אולי יש עוד מקומות כי כמה מטוסים יוצאים אפשר להזמין בטלפון:
  08-867-9897
  מצאתי אז זה כאן ראיון עם גבי גזית:
  http://www.youtube.com/user/rabbipinto#p/a/u/0/WhT9DdgunDk

 6. אתן רציניות שאתן מאמינות בשטויות האלה??? אני בשוק

 7. אני לא מאמינה שהילדים שילדה בגיל 49 הן מביציות שלה,אולי עם הכסף לשה היא מצאה רופא ושילמה לו הון שיעשה לה טיפולים כי אין רופאים שעושים טיפולים לנשים מעל 45..וזה בדוק
  אולי באמת כסף קונה הכל
  היא כנראה מסתירה שזה מתרומת ביצית וזה ממש לא בושה..

 8. אשה שפויה לשם שינוי

  קרקוב זה לא חור, גם אם החמצן חלחל מהשיער למוח. ומה הקשר בין השתטחות מעל פלטת שיש שמכסה על עצמות להריון, מה?

 9. אחת שיודעת

  אין מקרה מתועד בספרות הרפואית של מישהי שהצליחה להכנס להריון בטיפולי פוריות מעל גיל 46. זו תרומת ביצית בטוח. רק חבל שהיא מסתירה את העניין ומציגה את הסיפור ככה. הסיכוי להכנס להריון מתרומת ביציות גבוה מאוד מכיוון שהן של נשים צעירות בעשרים שנים או יותר (ולא בגלל השתטחות על קברו של איש כזה או אחר)… סתם קשקשת מיותרת ואולי גם מזיקה כי היא נוטעת תקוות שוא. חבל.

 10. לאה ,

  כל הכבוד לך

 11. כמה שטויות אין תיעוד הריון מעל גיל 46 בדיחה
  מכירה המון נשים שילדו מעבר ומכירה אישית מקרוב אשה שילדה בגיל 57 חמיש ים ושבע לא טעות

 12. דליה כהן רומנו

  צפיתי ברגע זה בתכנית של לאה שנירר עם טל מן בערוץ האופנה הישראלי ערוץ. 29 בהוט ..
  וכל כך התלהבתי והתרגשתי מלאה !!אישה חזקה וטובה,, האמת בתוכנית מעושרות היא נראתה לי שחצנית יחד עם חברותיה העשירות הכל היה ריק מתוכן,, לכן לא ראיתי את התוכנית . אבל היום שיניתי את דעתי על לאה שנירר וקראתי בעמוד הזה את קורותיה וממש התרגשתי מהאמונה שלה,, מהחוזק שלה,, מהרצון שלה להביא ילדים לעולם !!כל הכבוד לך לאה.. עכשיו אני ממש מעריצה אותך ואם הסטודיו שלך היה בקרבת ביתי הייתי נרשמת רק אצלך.

 13. לאה לא אמורה לפרסם אם זה תרומת ביצית או לא
  אלו הם חייה והיא התאמצה כדי לקבל משפחה
  זה די מעודד לשמוע שהיה לה אומץ להתמודד עם המון קשיים
  ואנחנו כנשים צריכים רק לכבד אותה על כך כי כולנו יודעות מה המשמעות
  אני אשמח לדבר איתה אישית ולשאוב את הכוחות שלה אם רק תוכל
  בנות אל תצאו למלחמה תהיו אחת בשביל השניה זה חשוב!!!!!!!!!

 14. פליזזזז..מי רופא הפוריות של לאה??

 15. האם יש אפשרות לקבל מספר הטלפון של רופא שמוכן לקחת ואם בכלל לטיפול הפריה בגיל 49?
  אשמח לעזרה

 16. הי…
  מאוד התרגשתי לקרוא ..זה תמיד מחזק..
  אני אמא (בת26)לילדה מקסימה בת 6 וכבר קרוב ל3 שנים אני משתוקקת לילד נוסף..לפי כל הבדיקות הכל תקין ואין סיבה בכך שאני לא מצליחה להיכנס להריון…אבל כנראה שאלוקים החליט אחרת..כל חודש מחדש כשהמחזור החודשי מגיע אני עוברת ימים של בכי..כל פעם מחדש שחברה גיסה או מכרה מספרת שהיא בהריון יש לי צביטה בלב…כולן סביבי בהריון…כל פעם מחדש כשאני קוראת את הכתבות באתר אני מעלה חיוך ומתחזקת..
  לא התחלתי טיפולים כל שהם כי אני לא כל כך יודעת מה לעשות..הרופאת נשים אמרה לי שנחכה קצת ונראה…אני דתיה לכן זה סוד שאני סוחבת איתי חוץ ממני ובעלי אף אחד לא יודע כמה אני משתוקקת לזה..הרגשתי צורך לשתף..מקוה שלכולנו יהיה רק בשורות טובות.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה