עמוד ראשי / אמהות / אימהות משתפות / הצגת הילדים הראשונה שלי

הצגת הילדים הראשונה שלי

כריכת הספר: שמלת השבת של חנהל'הההצגה חייבת להימשך מאת: ורד פ.

בילדותי המאושרת, אי שם בשנות ה 80, הייתי שוכבת שעות ליד הפטיפון בסלון ומאזינה פעם אחר פעם לתקליט האהוב עליי – המחזמר "שמלת השבת של חנהל'ה“. הייתי מדמיינת את הכלב זוזי, את עדנה הפרה וכמובן את ה-שמלה!!! השמלה הלבנה והנוצצת במיוחד לכבוד שבת!

רצה הגורל וגם הקטנצ'יק שלי אימץ לליבו את הקלאסיקה, ובמשך כמה שבועות לא ויתר על הסיפור של חנה'לה לפני השינה. כשהוא הגיע לגיל 3 החלטתי שזו תהיה ההצגה הראשונה שאליה אקח אותו. בתחילה היו לי חששות. לא הייתי בטוחה שתהיה לו הסבלנות – שכן מדובר בבחור קצת היפר אקטיבי – ואורך ההצגה כולל ההפסקה הוא כשעה וחצי .
כשהיינו בדרך הכנתי אותו טוב טוב לחוויה. סיפרתי לו על האולם הגדול,על הילדים שישבו לצידנו וכמובן על כיבוי האורות. אין מה לעשות – חושך זהו אויבו הגדול של כל זאטוט. הלהבתי אותו בשירה ודקלמתי יחד איתו את מילות השיר: "מי אוהב את השבת? אמא ואבא..“ והילד היה כולו סקרן ונרגש.

אז כמובן שהמתח על פניו ניכר כשהכריזו על תחילת ההצגה וחושך ירד על האולם. אבל מיד החלה ההרפתקה הקסומה של חנה'לה וחבריה והאירה את עיני הקטנטנים בשלל צבעים, שירים וצחוק. אפילו אני התרגשתי והייתי מרותקת. רגע אחד מתבוננת בפניו המחויכים ורגע אחר חוזרת לאותה הילדה הקטנה בסלון.
לא יכולתי להיות מרוצה יותר. יהלי שלי היה מרותק, נלהב ושר יחד עם השחקנים את מילות השירים שהוא כבר מכיר מטקס קבלת השבת האהוב עליו ביום שישי בגן. הוא ושאר חבריו לקהל שיתפו פעולה עם חנהל'ה וקראו לה לא ללכלך את שמלת השבת, התעצבו יחד איתה למראה הפחם והוקסמו משלל הכוכבים שהפכו את השמלה לנוצצת ולבנה שוב.
בסוף ההצגה הוא מחא כפיים לצוות השחקנים המקסימים שעשו עבודה נהדרת, מוזיקלית וצבעונית באחת ההפקות המומלצות ביותר לגיל הרך.

אני הייתי הולכת שוב…ויהלי? – התיאבון שלו רק נפתח, הוא רוצה "עוד הצגה!!“

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

גלול למעלה