עמוד ראשי / תינוקות וילדים / על התפתחות תינוקות

על התפתחות תינוקות

התפתחות תינוקות – מאת לירז אנטר

אני עורכת דין וקואוצ׳רית במקצועי. יצאתי לחופשת לידה די לבד. לא היו מסביבי חברות נוספות שגם הן היו במקביל בחופשת לידה. לאחר שעברנו את תקופת הגזים המתישה, התחלתי לערוך בירורים לאלו קורסים של התפתחות תינוקות וחוגי העשרה כדאי לקחת את בתי. ואז עשיתי נעים מאוד עם ״דיאדה״ – ישנם 2 סניפים בת״א. והם מיד הפכו לבית השני שלי. כשבתי היתה בת חצי שנה לקחתי אותה לחוג ״מוסיכייף״ שזה חוג שמשלב מוסיקה ותנועה. חווייתי בטירוף. משלב את שני הדברים החשובים ביותר לפעוטות. כל שיעור 45 דקות 8 מפגשים.

בגיל 8 חודשים לקחתי את בתי לשחיית תינוקות. דבר שמפתח את התינוק מוטורית בצורה מדהימה ונכונה. אני בחרתי באורי סלע שהוא שם דבר בכל העניין של שחיית תינוקות והידרותראפיה. יש כמה בריכות בכל הארץ ולפחות 2 בת״א. אני בחרתי ללכת עם בתי לבריכת הכפר הירוק, כי הבריכה שם גדולה ומרווחת, טמפרטורת המים 34 מעלות והמדריכים מצוינים!

בגיל שנה התחלתי לקחת את בתי באופן קבוע פעם בשבוע, ואפשר גם יותר, ל"דיאדה" בנמל ת"א, לחוג שנקרא ״גן ביחד״. זוהי מסגרת של גן עם גננת ועם האמהות. 3 שעות של הפעלה. אוכלים יחד ארוחת בוקר, יוצרים, שומעים סיפורים ורוקדים. בקיץ משתכשכים חצי שעה בבריכות. בקיצור תענוג צרוף של עד 12 ילדים יחד עם האמהות!
כמו כן, יש מלא מפגשים שהם חד פעמיים ותורמים לא פחות: כמו בוקר זורם, מוסיקה וסיפורונים ועוד… כדאי לגלוש באתר של "דיאדה" ולהתרשם ממגוון הפעילויות השונות ל התפתחות תינוקות.

וכמעט שכחתי… כמובן שגם מיד רצתי, כמו הרבה אחרות ללמוד עיסוי תינוקות. שהוא בעצם נותן מענה לא רק לתקופת הגזים כמו שרבות חושבות, אלא הוא גם נותן מענה לעצירויות, כאבי בטן, התקררויות, ליחה מרובה, ולהקלה במערכת הנשימה גם לילדים גדולים. מעבר לאיכויות הגופניות והרגשיות, קורסים ל התפתחות תינוקות וחוגי העשרה לתינוקות זה כיף, מחבר, כשאתם נוגעים בילדכם הקשר ביניכם מתחזק, החוויה היא דו צדדית, נגיעה בילדכם פותחת גם אתכם!

תגובה אחת

  1. קורסים להתפתחות תינוקות הם חשובים, אך חשוב לא פחות לשים לב לקצב התפתחות התינוק. כאשר רואים מצב של עיכוב התפתחותי ישנם הרבה דרכים לעזור לפתור מצב זה לפני שישפיע על בגרות הילד.
    ריפוי בעיסוק לתינוקות יכול לעזור לכך מאוד!

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה