עמוד ראשי / תינוקות וילדים / חוק פיקוח גנים פרטיים ומשפחתונים, מי יידאג לילדינו?

חוק פיקוח גנים פרטיים ומשפחתונים, מי יידאג לילדינו?

kids1 בחודשים האחרונים מובילה יעל דרליך, מאבק לצורך קידום חוק פיקוח גנים פרטיים ומשפחתונים, ומשתפת אותנו בסיפורה האישי ובמאבקה לטובת ילדינו!

הרקע שלמעשה הביא אותי  למאבק הוא הסיפור האישי , ילדיי עברו בגן פרטי לפני כשנה וחצי ( התעללות רגשית ופיזית ) כאשר בני הגדול דאז היה בן 3.5 וסומן בגן על ידי הגננת וצוות המטפלות והתייחסו אליו בזלזול רב , צעקו עליו בודדו אותו חברתית וגרמו לו להיות מנודה ובכך פגעו ביכולת שלו לפתח קשרים חברתיים ( בעיה שמלווה אותו עד היום בגן עירייה ) וכתוצאה מכך הפך להיות מתוסכל עם שינוי מצב רוח והתקפי זעם ואלימות כלפי חבריו לגן . על בני הקטן גיליתי לצערי בדיעבד בו מטפלת שעזבה את הגן יצרה איתי קשר טלפוני וגוללה בפני סיפור קשה לא פחות בכל שהיו מטלטלים אותו בחוזקה בעריסה בכדי שיישן ולא יפריע לילדים לתינוקות מסביב , שספג קללות בלי סוף מהמטפלת וגלגלו אותו עם הרגל על מזרון הפעילות כאשר רצו להזיז אותו ממקום למקום .

KidsLandingהידיעה / המציאות של שנות ה- 2000 שבעצם אין להורה לאן לפנות עם הכאב ואין כל פיקוח או גוף שמבקר את התנהלות הגנים וכל התחום הנ"ל פרוץ פשוט קשה מנשוא ושינו כאן הכרחי למען אותם ילדים שנפגעים מידי יום ויום בידיים לא ראויות ! תחילה הקמתי קבוצה בפייסבוק בשם בגננת להורים אשר מטרתה הייתה להיות קבוצה שממליצה / דיס ממליצה על גנים אך לאט לאט עלו סיפורים קשים של הורים מתוסכלים וכואבים כמוני שרצו לזעוק את צעקתם שילדינו אינם הפקר ועל המדינה לקחת אחריות עליהם ! הוחלט להעלות בקבוצה עצומה עם דרישות ממוקדות וחשובות לנו כהורים האחראים לביטחונם של הילדים כשאין ביכולתנו להיות איתם . אחרי הכל ההורה לא באמת יודע מה קורה כאשר דלתות הגן נסגרות .

01_TravelRuleswithKids_636x431חלק מהנקודות החשובות של המאבק :

*. בכדי להתקבל לעבודה בגן פרטי אין צורך אפילו בתעודת זהות (לכל פיצוציה נדרש רישיון עסק הכרוך באישורים רבים אבל בגן שלנו אין צורך אפילו להראות מסמכים)

* הגננת של הילד שלכם יכולה בגדול להיות בעלת עבר פלילי? אפילו עבר פלילי שקשור להתעללות או פגיעה בילדים- אף אחד לא מחויב לבדוק תעודת יושר או כל דבר אחר המוכיח שהעבר שלה נקי.

*.לסייעת בגן אולי אין בכלל ניסיון עם ילדים? אולי מעולם לא עברה כל הכשרה?.

* מי קובע כמה גננות יהיו על כמה ילדים? בכל גן זה אחרת, בכל גן החוקים שלו ואין לנו מילה בנושא… כי… אין פיקוח.

הגננות והסייעות האלה מגדלות לנו את הילדים וחשוב שנדע מיהו אותו גננת הצוות המטפל הנשאר שעות רבות עם הילדים שלנו .

* אין שום כללים, שום תקנות, אפס הנחיות בגנים פרטיים בנוגע לביטחון ובטיחות ? בגדול יכולים להיות תנאים מחפירים בגן- חשמל חשוף, מים בטמפרטורות של כוויה בברזים, שירותים שאינם היגייניים ומעבירים מחלות, מתקני שעשועים ישנים מחלידים ומתנדנדים ועוד…

*. אם משהו קורה משהו בגן אין לכם למי לפנות? בגן עירייה/מועצה ניתן לפנות למשרד התמ"ת גוף השייך למדינה ומטפל בכל הנושאים בגנים אבל בגנים הפרטיים אין שום גוף שתוכלו לפנות אליו גם אם קורה הנורא מכל… וגם אם זה קורה, הגננת או הסייעת האחראיות לכך יכולות להמשיך לעבוד, לכן אותו גוף מפקח ישמש כבורר לפניות הורים בכל מחלוקת עם בעלי המסגרת, הגוף יחקור תלונות הורים ויהיה אחראי לדווח בעת הצורך לכל גורם כגון משטרת ישראל ו/או מחלקת הרווחה.

*. אין שום פיקוח על כמות האוכל שיש לילדים שלנו בגן? יכול להיות שהם מקבלים מעט מאוד אוכל. שמתם לב כמה פעמים הם באים הביתה רעבים?

*. אין שום פיקוח על רמת התזונה, ממתי האוכל, האם ניתן רק אוכל טרי או מוקפא, האם יש מגוון והיצע לילדים שלנו? האם האוכל בריא ומזין?

להצטרפות לקבוצת ההורים לחצו כאן!

 images (5)

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

גלול למעלה