עמוד ראשי / לשעות הפנאי / טיול משפחתי מאורגן או עצמאית?

טיול משפחתי מאורגן או עצמאית?

טיול מאורגן או עצמאית (2)לצאת עם המשפחה לטיול מאורגן או לטייל עצמאית?

אם את מתכננת טיול בחו"ל עם המשפחה לקראת החופש הגדול אשר נמצא כבר ממש מעבר לדלת, יתכן ששקלת את שתי האפשרויות הקיימות באשר לאופן הטיול: טיול באופן עצמאי או טיול מאורגן. לכל אחת מדרכי הטיול יש את היתרונות שלה. מהם היתרונות והחסרונות בכל צורת טיול. מה צריך לקחת בחשבון בכל בחירה ואיפה הילדים מסתדרים טוב יותר? על שאלות אלה ואחרות ננסה לענות בהמשך.

הבחירה צריכה להיות על פי אופי בני המשפחה
בתור אם המשפחה, את בוודאי מכירה היטב את אופיים של ילדיך ועד כמה הם אוהבים להיות חלק ממסגרת או עד כמה הם אינדיבידואליסטים. כך גם לגבי אופייך ואופיו של בעלך. על מנת ליהנות מטיול מאורגן צריך להסתדר טוב עם מסגרת, ואפילו מסגרת די נוקשה. אמנם יש מדי פעם שעות חופשיות אך גם הן תחומות בזמן ובמקום. יש ילדים שאוהבים להרגיש שהם חלק ממסגרת, שמוביל את הטיול מדריך אשר יודע ומכיר היטב את אזור הטיול, מדבר בשפה המקומית ועוד. הוא ייראה להם מושא להערצה והם ייהנו מאופי הטיול. ישנם ילדים שהם אינדיבידואליסטים ואף מרדנים יותר אשר לא יאהבו את העובדה שהם מובלים כחלק מקבוצה שאותה הכירו רק בתחילת הטיול. דמייני את ילדיך בשני המצבים. אמנם גם טיול עצמאי מתוכנן ונקבע על ידכם ולא על ידי הילדים אך בהחלט יש בו מקום ליותר שיתוף שלהם בתכנון ובקביעת סדר היום. יתכן שיש ילדים שיאהבו לראות אתכם מובלים בדיוק כמוהם כפי שקורה בטיול מאורגן ויהיו ילדים שהעניין יראה להם מוזר. בנוסף, קחו בחשבון שטיול מאורגן מיועד במיוחד לילדים חברותיים אשר יוצרים קשרים בקלות.

טיול מאורגן – חוסר דאגה עם חוסר שליטה
טיול מאורגן מוריד מכם הרבה סידורים ועניינים שגוזלים חלק ניכר מכם במהלך הטיול. אין צורך לדאוג למקומות לינה, אין צורך לדאוג למסעדות, חברת הטיולים דואגת להסיע אתכם ממקום למקום, להביא אתכם למקומות האטרקטיביים ביותר על פי ראות עיניה ולמלא לכם את היום מתחילתו ועד סופו. הורדת הסידורים הללו מכם מאפשרת לכם לבלות עם הילדים זמן איכות נטו ולהחזיר אתכם מעט לאווירה וחוויה של טיול שנתי בבית ספר בו פשוט הלכתם כקבוצה אחרי המדריך מבלי לתת את הדעת לאן בדיוק הולכים. מצד שני, זוהי עסקת חבילה – עם חוסר הדאגה בא חוסר שליטה. אמנם אתם קוראים על המסלול מבעוד מועד אך בפועל, בשטח, אין לכם את היכולת להחליט ללכת למקום זה ולא אחר. כדאי להסביר את הנושא לילדים ולהבהיר להם שגם אם יראו גן שעשועים מקסים, לא יהיה ניתן לפרוש מהקבוצה וללכת אליו על פי רצונכם. כדאי מאוד לבחור טיול מאורגן אשר מיועד למשפחות עם ילדים קטנים כך שהילדים יהיו בחברת ילדים בני גילם וגם המקומות בהם תבקרו יהיו אטרקטיביים לפחות בחלקם לילדים.

טיול עצמאי – הכל על הכתפיים שלכם וגם בידיים שלכם
טיול עצמאי, בדומה להיותו של אדם בעל עסק עצמאי, הכל בידיים שלכם אך גם על הכתפיים שלכם. איש לא ידאג לכם לרכב שכור אם לא תדאגו להזמין, איש לא יתכנן עבורכם את המסלול, בטיולים עצמאיים יתכן שזמן רב "יתבזבז" על מציאת הדרך הנכונה או מקומו של האתר בו רציתם לבקר. אנו רושמים את המילה יתבזבז במרכאות כי לפעמים דווקא במהלך החיפוש מגיעים למקומות היפים ביותר שלא ציפיתם לגלות. התגליות הגדולות ביותר התגלו במקרה. הכל תלוי בגישה שלכם וביצר ההרפתקנות שלכם. נוסף על כך, אין בהכרח צורך לדאוג לכל סידור בנפרד. יש אפשרות לרכוש חבילות נופש לחו"ל שכוללות כבר את הטיסה, הלינה והשכרת הרכב כך שלא תצטרכו לדאוג לכל דבר בנפרד. טיול עצמאי הוא גמיש, אך יש צורך שיהיה בו סדר יום. הדבר חשוב במיוחד לילדים קטנים. במיוחד אם ילדיך הם ילדים פעלתנים כדאי לתכנן לפחות אטרקציה אחת מדי יום או יומיים בה יוציאו אנרגיות. האטרקציה יכולה גם להיות בילוי בבריכת המלון. ניתן לכוון את הבילוי על פי רמת האנרגיות לאותו יום. אם יום מסוים היה עמוס במיוחד ניתן למחרת להישאר יום אחד במלון או לטייל טיול רגוע וקצר. אם תזרמו עם הטיול מצד אחד אך תתארגנו מבעוד מועד ותיקחו לילדים משחקים שהם אוהבים שבהם יוכלו להעסיק את עצמם בנסיעות הארוכות, ותשתדלו אתם מצדכם ללמוד את המסלול כך שלא יהיו יותר מדי טעויות בניווט שיאריכו את הנסיעה, תוכלו כולכם ליהנות מהטיול.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה