עמוד ראשי / לשעות הפנאי / טיול ספארי – לאן נוסעים? איך נערכים? וטיפים נוספים

טיול ספארי – לאן נוסעים? איך נערכים? וטיפים נוספים

אפריקה היא יבשת מרתקת, מלאה בנופים מגוונים. ניתן למצוא בה מכל וכל, החל ממדבריות דרך סוואנות ועד לג'ונגלים. יש בה הרים גבוהים ומאתגרים גם למטפסי הרים מקצועיים, עמקי נהרות פוריים ואגמים. באפריקה מגוון עצום של בעלי חיים הנודדים בעקבות המזון וגם ניתן לראות בה פסיפס של שבטים שהתמידו לשמר את תרבותם ועוסקים עדיין בצייד וברעיה, בחקלאות, באמנות ועוד.

טיולי ספארי הם הדרך להכנס לרגע לתוך הנשיונל גיאוגרפיק ולהפוך לחלק מסרט טבע בשידור חי. עבור אוהבי אדם וחיות המעוניינים לפגוש מגוון עצום וכמות בלתי נתפסת של בעלי חיים, צמחוניים וטורפים, גדולים וקטנים ולהיות חוקרי טבע ואנתרופולוגים למשך מספר ימים, טיולי ספארי הם דרך נפלאה לעשות זאת. מה הם יעדיהם של טיולי הספארי? כיצד הם נערכים וכיצד יש להיערך אליהם?

טיול לספארי

טיולים למזרח אפריקה- הליכה בעקבות העדר

אפריקה היא כאמור יבשת מגוונת מאוד המכילה סוגי אקלים שונים, נופים ואנשים שונים. ישנו הבדל משמעותי בין אזור צפון אפריקה למרכזה או לדרומה וגם בין מזרח למערב. טיולי הספארי מתרכזים בעיקר במזרחה של היבשת. טיול ספארי בקניה נחשב לטיול הספארי המוכר והטיפוסי אולם טנזניה הולכת ותופסת אף היא מקום מרכזי בתור יעד לטיול ספארי וישנם טיולים גם באוגנדה.

שמורת המסאי-מרה בקניה ושמורת הסרגנטי בטנזניה נחשבות ליעדי הנדידה המובילים של בעלי חיים רבים, המחפשים אחר מזונם. זו הסיבה לכך שטיולים רבים כוללים את שתי המדינות הללו ונעשים כהתחקות אחר בעלי החיים בנדידתם. מסלול הטיול נקבע על פי מיקומם במהלך הנדידה: עדרים של גנו, זברות, פילים, אנטילופות למיניהן המחפשים כולם את האזורים הפוריים. כאן הביטוי "הליכה בעקבות העדר" מקבל את משמעותו האמיתית…

ישנם טיולם הכוללים גם את האזור המדברי של קניה, אזור אגמי השבר (הסורי אפריקאי) ובטנזניה גם טיפוס על הר הקילימנג'רו או שהייה באי זנזיבר הנחשב אף הוא לחלק מהמדינה. טיולים לרואנדה ואוגנדה כוללים גם מפגש עם הגורילות המפורסמות של מרכז אפריקה. להרחבה בנושא אפשרויות הספארי באפריקה מומלץ לבקר כאן

אופי הטיולים: קבוצות קטנות

טיולי ספארי לכל אחד מהיעדים שהוזכרו הם טיולים קבוצתיים. רכב אחד מיועד בדרך כלל לכשבעה אנשים ונהג הרכב הוא גם המדריך המסביר ומפנה את תשומת הלב להתרחשויות השונות שישנן. הקבוצות יכולות להיות מאורגנות כבר מהארץ בטיולים מאורגנים של חברות התיירות המתמחות בתחום או על ידי חברות תעופה המארגנות גם הן טיולי ספארי. ישנם טיולי ספארי בהם הקבוצות הן בינלאומיות ומורכבות מאנשים ממדינות שונות. יש טיולים שנעשים כטיולי קמפינג ויש כאלה בהם הלינה היא במלונות קטנים, לודג'ים. הטיולים המאורגנים על ידי החברות מכוונים לקהל יעד משתנה, החל מצעירים שזה עתה השתחררו מהצבא, דרך משפחות עם ילדים בגילאים שונים וכלה במבוגרים ללא ילדים. טיולי ספארי יספקו הנאה צרופה לבני כל אחד מהגילאים החל מתינוק ועד מבוגר.

איך להיערך ובמה להצטייד

חיסונים – בהיותה של אפריקה יבשת עולם שלישי, יש להיערך בהתאם מבחינת הציוד והבריאות. כמו בטיולים למזרח הרחוק ודרום אמריקה ישנם חיסונים שיש לקבל בטרם תצאו את גבולות הארץ. יש לפנות לאחת ממרפאות המטיילים דרך קופות החולים ולקבל את כל החיסונים הנדרשים, כולל חיסון נגד קדחת צהובה שהוא הכרחי לאזור זה.
אקלים – מזג האוויר באזור מזרח אפריקה הוא נעים ונוח. כדאי להצטייד בבגדים קלים למהלך היום (הטמפרטורות אינן חמות מאוד כפי שניתן לחשוב על אפריקה ומגיעות ל- 25-28 מעלות במהלך היום). ללילה הצטיידו בבגדים חמים.
יתושים – אחד החברים הטובים ביותר שלכם במהלך הטיול יהיה חומר דוחה יתושים. כדאי להתמרח ביום וגם בלילה למרות הכילה שישנה בחדרי השינה בלודג'ים.
מים – המים הניתנים לשתייה הם רק מים מינרלים או מים מטוהרים. מי ברז ישמשו אתכם לרחצה בלבד. ציוד מומלץ – בכל רכב תהיה משקפת אחת אך כדי לא להיות תלויים בה רצוי להביא אחת משלכם. מצלמה גם היא כמובן תלווה אתכם בכדי שהזיכרונות הנפלאים מאפריקה יהיו מוחשיים.

כמה זה עולה לנו…

מחירי הטיולים הם תלויי חברה ומועד טיול. באופן גס, המחירים מגיעים מכ- 3800$ לאדם בחדר זוגי ועד ל- 4500$ כאשר לילד עד גיל 12 בחדר ההורים ישנה הנחה מסויימת. גם המחיר לספארי קמפינג אינו נופל במידה משמעותית ממחירים אלה. למרות המחירים הלא נמוכים, מדובר בחוויה עוצמתית אשר יתכן ששווה להקריב למענה מספר נופשים באיי הים התיכון…

 

.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה