עמוד ראשי / אמהות / מדוע חשוב שיהיה קשר טוב בין אמא ליועצת הנקה?

מדוע חשוב שיהיה קשר טוב בין אמא ליועצת הנקה?

הנקת התינוק מהווה את הדרך הטובה והבריאה ביותר לאספקת כל הנוטריאנטים החשובים להזנתו. להנקה מיוחסות השפעות מיטיבות גם על בריאותה של האם היולדת וכאשר היא מוצלחת, היא נמשכת זמן רב יותר. יועצת הנקה הינה אשת מקצוע אשר מופקדת על לימוד הטכניקה והעברת המידע המדויק ביותר באשר להנקה נכונה ומוצלחת. על מנת לעמוד ביעד זה חשוב שהיועצת תהיה לא רק מקצועית, אלא שבנוסף יתפתח בינה ובין האם קשר טוב, של חברות, אמפטיה וסובלנות. להלן ההתמקדות הספציפית בנושא חשוב זו.

הימנעות ממשבר רגשי
לאחר הלידה האם הטרייה מצויה בסערת רגשות, אשר חלק ממקורה נובע מכל השינויים ההורמונליים שעוברים עליה וכל זאת לאחר המאמץ הכה קשה של הלידה עצמה. לעיתים רבות הלידה אף כרוכה בניתוח קיסרי, אשר לא תורם באיזון מצבה הנפשי של האם הטרייה. יועצת הנקה פועלת בטריטוריה סבוכה זו ועל מנת להעביר את התכנים בצורה הטובה ביותר, היא צריכה לעזור לאם להימנע או להיחלץ ממשבר נפשי, אשר עשוי לחבל ביכולת להניק כהלכה.

אכפתיות
יועצת הנקה מוגדרת מראש כאדם אשר אוהב את הבריות, אחרת לא הייתה יכולה להמשיך בתחום עיסוק זה. ישנן יועצות אשר לוקחות את תכונת האופי הרצויה הזו שלב אחד גבוה יותר ומגלות אכפתיות יתרה, לטובת בריאותה ותחושת הנינוחות של האמא. הקשר הטוב בין יועצת ההנקה לבין האמא עשוי להתבטא באפשרות ליצירת קשר גם מעבר למפגשים הפיזיים, זמינות בטלפון, ביקורים דחופים ועוד. במידה ולא נבנה קשר טוב בין האמא ליועצת, עשויים להיווצר ריחוק וקשיים ביניהן, מה שעלול להשפיע בסופו של דבר גם על לימוד תהליך ההנקה על בוריו.

למידה
בסופו של יום, אנו למדים רק כאשר אנו מרגישים שה- "מורה" שלנו מגלה אכפתיות ונכונות להעברת התכנים, הרבה מעבר לכל שכר או הטבות. יועצת הנקה אשר עימה חשה האם בנוח, יכולה להעביר את התכנים בצורה קלה יותר. קשר טוב מאפשר את האינטימיות הרצויה כך שהאם הטרייה לא תחשוש לנסות תנוחות הנקה חדשות ובאמת תהיה פתוחה לקבלת התכנים ותעדיף אותם על פני דברי החברות ו- "בעלות ניסיון" כאלה ואחרות.

.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה