עמוד ראשי / מתכונים ותזונה / כיצד לשמור על תזונת התינוק?

כיצד לשמור על תזונת התינוק?

תזונת תינוקותכיצד לשמור על תזונת התינוק שלכם לאורך זמן?

האם גם את נתקלת בשאלה – האם אני נותנת לילד שלי את כל מה שהוא זקוק לו מבחינת תזונה? האם גם את מעניקה לתינוקך את כל הנדרש לו – מרפואה משלימה, בגדים נקיים, אבקות כביסה עדינות לעורו החדש והנקי ושומרת שלא ידבק מחיידקים בסביבתו? גם לתזונת התינוק שלך ישנה חשיבות רבה לשמירה על בריאותו התקינה. תזונת התינוק שלך מורכבת מרגע ההנקה ועד לרגע שהוא כבר מפסיק להיות "התינוק שלך". כלומר – לעולם.

חשוב מאוד להרגיל את התינוק כבר מגיל חצי שנה לטעימות ממזון מוצק, לאט לאט ובזהירות תוך היוועצות אחות טיפת חלב ואף באימהות מנוסות. המזון צריך להיות ללא תבלינים, נקי, עדיף אורגני, רך כמובן – היות ושיניו של תינוקך עדיין אינן יכולות ללעוס כמו שצריך. גם המעבר צריך להיות בהדרגה על מנת לנסות ולזהות אלרגיות למגוון מזונות. ישנם תינוקות שאלרגים מההתחלה לבמבה או לבוטנים. האלרגיה עשויה ממש לגרום למקרי מוות ועל כן כמות מזערית של בוטנים יכולה לזהות זאת מראש ולמנוע מקרה חריג של בהלה ופניקה במקרה הטוב.

תזונת התינוקות מאוד חשובה לבריאותו של התינוק כיוון שבעצם מדובר על הרגלי תזונה בשלבים מאוד מוקדמים שעשויים להשפיע על כל חייו של הילד שלכם ולמנוע ממנו מצבים של השמנת יתר או מחסור בויטמינים בסיסיים בגוף בשלבים יותר מאוחרים. גם הקפדה על צריכת הממתקים בהחלט משפיעה על צמיחת שיניו של התינוק ומונעת ביקורים מיותרים אצל רופא שיניים בעתיד.

הקפידו עם תינוקכם על שתיית מים מרובה, ללא ממתיקים או תרכיזים ממותקים למינהם ובטח שלא שתייה מוגזת. מים הם מרכיב חשוב מאוד בבניית התזונה של הילד שלכם מגיל מאוד קטן. הממתיקים ממכרים וברגע שתתחילו להרגיל את הילד לשתות רק מים עם תרכיז – הוא לא יוכל לשתות מים טריים למשך המון זמן. אם ברצונכם לתת לילד משהו מתוק לשתות הקפידו לתת לו מיץ טבעי סחוט – כך תוכלו להרויח את הויטמינים והערכים התזונתיים הרבים שיש בפירות הדר. כמו כן, הימנעו משתייה בעלת ממתיקים מלאכותיים כמו סוכרזית או אספרטיים לתינוקכם (ואף לכם).

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

גלול למעלה