עמוד ראשי / אמהות / סיפורי סבתא / על להיות סבתא – וידוייה של סבתא טרייה

על להיות סבתא – וידוייה של סבתא טרייה

שרה אייזנשטיין משתפת לאתר emush על סבתא טרייהלהיות סבתא – וידוייה של סבתא טרייה – מאת שרה אייזנשטיין  אף פעם לא קינאתי באנשים שיש להם יותר מבחינה חומרית. בית יותר יפה, רכב יותר חדיש . נכון שלפעמים כשהייתי רואה בתים מהממים הייתי אומרת לעצמי: היה נחמד אם גם לי היה בית כזה. אבל אף פעם לא מתוך קנאה, רק מתוך רצון טבעי לרצות שגם לי יהיה. בדבר אחד התגנבה אליי הקנאה. שוב לא מתוך רוע חלילה, אלה מתוך רצון עז לחוות את החוויה להיות סבתא.

מסביבי לכול בני גילי יש נכדים, שחלקם קרובים לגיל גיוס. מספרים בחדווה כמה הם נהנים להיות סבים. לפעמים יותר מלהיות הורים. זו תחושה אחרת, אהבה אחרת הם אומרים. ואני שומעת ושותקת. תראי ביום שיהיו לך נכדים תביני. ואני חיכיתי וחיכיתי וחיכיתי 4 ילדים בוגרים ושום דבר לא זז. פעמים רבות דחיתי הזמנות של מכרים להתארח בביתם מסיבה אחת ויחידה. לא מצאתי את עצמי בניהם. כול השיחות סובבו סביב הנכדים ואני ישבתי בצד לא התערבתי בשיחה. הרגשתי בודדה.

אולי זו שטות להגיד אבל באיזה שהוא מקום כאילו "התביישתי" ולכן הפסקתי לקבל הזמנות לאירוח מסוג זה. כי לשבת ולשמוע שאלות נו מתי אצלך? או בקרוב אצלך, שאני יודעת שאצלי אין שום סימן לקרוב הזה. והנה בשנה שעברה זה קרה! בתי התחתנה ובחודש שעבר נולד נכדי הראשון ואני מאושרת, סוף סוף אני חווה מה זה להיות סבתא. זכיתי. לצערי בעלי לא זכה לרגע הזה וחבל שנכדי לא יכיר את הסבא המדהים שיכול היה להיות לו. אבל אני כבר מאוהבת בו ברמות קשות. הוא מתוק והוא יפיפה ותהיה לו סבתא מדהימה. ואני כבר אומרת לו מעכשיו " אריאלי מזלך לאיזה סבתא זכית". עכשיו נשאר לי לקוות שגם ילדיי האחרים יביאו צאצאים לעולם. עם חתונה בלי חתונה – העיקר שיהיו עוד נכדים. איזה כיף זה להיות סבתא שרה.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה