עמוד ראשי / לשעות הפנאי / לימודי העשרה

לימודי העשרה

לימודי העשרה – חידוש התאים בראש

לפעמים זה קורה לאחר שנים של שגרה קבועה ומסודרת – בית, משפחה ועבודה, ולעתים דווקא בתוך חיים מלאי הרפתקה, דילוגים ושינוי – פתאום קול קורא: עכשיו זה הזמן! לצאת ללמוד, להתחדש, להעשיר את הידיעות, לרענן את התאים בראש, להרחיב את אוצרות הנפש, לצבור חוויות, להיחשף לעולמות חדשים. לימודים חדשים זו דרך נפלאה לצאת למסע, להתרענן, לחדש ולפתוח אפיקים חדשים של עניין ואתגר. אם גם את מצאת את עצמך תוהה: מה ללמוד? מסתקרנת, פונה לחיפוש קורסים מלהיבים בעלונים או ברחבי הרשת – מוזמנת לספוג השראה מן הרעיונות הבאים.

העולם הוא רחב – מחשבים, שפות ותקשורת
העולם של היום שונה מהותית ומשמעותית מזה של לפני עשור או שניים. החידושים הטכנולוגיים משיגים זה את זה במעין מירוץ אינסופי, אמצעי התקשורת התפתחו והתקדמו והעולם הופך אט אט לכפר גלובלי קטן. לימודי שפה חדשה או חיזוק אפשרויות הקריאה, הכתיבה והדיבור בשפה מוכרת, הם תמיד אפשרות מרעננת ומלהיבה, גם בזכות החשיפה לתרבות העומדת מאחורי השפה. בארץ קיימים מכונים ללימוד כמעט כל שפה אפשרית – מערבית מדוברת ועד איטלקית, גרמנית, שיפור האנגלית או סינית, שהביקוש לה עולה. מאחר ונראה שמחשבים הם המניעים את עולמנו, קורסים ביישומי מחשב בסיסיים נגישים כיום לכל אחת, ומי שמצויה ומתורגלת עשויה למצוא עניין בקורסים הקשורים בשליטה באינטרנט, תכנות גרפיות או עיצוב אתרים, או בהרצאות אודות שינויים תרבותיים בעידן האינטרנט, השפעת האינטרנט על חיי היומיום ועל מפת התקשורת העולמית וכיוצא באלו.

אמנויות ואומנות
בצאתנו ללימודי העשרה, אנו מחפשות פעמים רבות את הערך המוסף, שאר הרוח והדרך ליהנות מחידוש. קורסים בתחומי האמנויות מבוקשים ופופולריים מאוד, מאחר והם עונים בדיוק על הצורך הזה – חשיפה לעולמות הרוח, הרגש והיצירה. מכוני לימוד רבים מציעים קורסים בתולדות האמנות, המוזיקה, התאטרון והקולנוע, סיורים וביקורים בתערוכות ומוזיאונים או האזנה מודרכת למוזיקה. כך למשל, ניתן ליהנות מקורס בקולנוע, הכולל צפייה בסרטים חדשים או ישנים, הרצאת מומחה ושיחה על הסרט. לימודי העשרה מעשיים פתוחים בפני כל מי שהתשוקה לאמנות מדגדגת לה בידיים, ובהם – לימודי ויטראז', רקמה, נגרות, ציור, פיסול קרמי, הדפסים, נפחות זכוכית וברזל, כתיבה אמנותית ועוד.

דברים שבלב ובנפש
מגוון הקורסים להעשרה בתחומי מדעי הרוח והחברה הוא עשיר ומרתק, ונע מקורסי מבוא כלליים, כדוגמת קורס יסוד בפסיכולוגיה חברתית או בתורות אישיות ועד קורסים בנושאי מחקר ומדע ייחודיים, כדוגמת פתרון קונפליקטים, לימודי פמיניזם ומגדר, פסיכולוגיה של חכמת ההמונים, הפילוסופיה של המדע וכו'. מכונים ללימוד מבוגרים מציעים קורסים בתחומי היהדות, ההיסטוריה, ישראליות ואקטואליה, ספרות ושירה, רפואה ובריאות הנפש, פילוסופיה, מזרח תיכון ועוד.

חיזוק ומודעות הגוף
העשרה של עולמות הרוח בשילוב עם עולמות הגוף עשויה להיות מהנה ומרעננת. קורסים המשלבים בין העולמות, לדוגמא, הינם קורסים בידיעת הארץ, הכוללים גם טיולים וסיורים רגליים, קורסים לדמיון מודרך, שפת גוף והעצמה אישית, קורסי ריקודים, קורסים העוסקים בתנועה או בלימודים מתחומי הרפואה האלטרנטיבית.

חשוב לזכור, כי קורסי העשרה הם לרוב תחילתו של מסע אל מחוזות ידע ועניין, מאפשרים התחדשות וצמיחה, היכרות עם תחומים ועם אנשים חדשים, זירה לאיסוף חוויות וחברויות, והחשוב מכל הוא ללמוד כל העת! שיהיה בהנאה!

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

גלול למעלה