עמוד ראשי / אמהות / מדריך קצר על פונדקאות

מדריך קצר על פונדקאות

פונדקאותכיצד עובד תהליך פונדקאות?

אם קיבלתם את ההחלטה לפנות לתהליך פונדקאות כדי להביא ילד לעולם, קודם כל קבלו את ברכתנו להצלחת הדרך החדשה, שאנחנו בטוחים שתביא להגשמת החלום המשותף הכי יפה שרק יכול להיות. שנית – אתם בוודאי קצת חוששים מהדרך ורוצים לדעת בדיוק בפני מה אתם עומדים, ובדיוק לשם כך אנחנו כאן. אנחנו מביאים לכם את המדריך המלא לפונדקאות, שיציג בפניכם, שלב אחר שלב, את הדרך שתצטרכו לעשות, שתהיה אולי לא קצרה, אבל שווה כל רגע. כך, כשאתם יודעים בדיוק מה מחכה לכם בדרך, תוכלו לצעוד בה בבטחה בלי נדר – גם בהצלחה.

 

השלב הראשון – קבלת ההחלטה

ההחלטה לפנות להליך של פונדקאות היא לא פשוטה בכלל וכרוכה בהרבה מאוד לבטים. אחרי הכול, מדובר בתהליך בו מישהי אחרת נושאת את הילד שלכם, וזה דבר שלא תמיד פשוט להשלים איתו. לכן, כדי לא להתחיל בדרך ולהתחרט באמצע, חשוב מאוד לעשות את כל השיקולים לפני שמתחילים: לעבד את הרעיון, לדמיין איך זה עומד להתרחש ולהחליט שעושים את זה רק כשמרגישים שיכולים להתמודד עם כל ההשלכות.

השלב השני – קבלת אישור רפואי

לאחר ש"התבשלתם" עם ההחלטה והגעתם למסקנה שזאת הדרך הנכונה עבורכם, זה הזמן לחזור לרופא ולעדכן אותו, על מנת שיוציא לכם את כל המסמכים הרפואיים הדרושים. תצטרכו לקבל אסמכתאות לכך שאתם לא מצליחים להיכנס להיריון בדרך הטבעית כמו גם באמצעות טיפולי פוריות, ואישור לכך שאתם מתאימים לדרישות של התחלת הליך פונדקאי.

השלב השלישי – ועדה

לאחר קבלת כל המסמכים הנדרשים תצטרכו להגיש בקשה לוועדה שתפקידה להחליט אם אתם אכן מתאימים להליך. קחו בחשבון שיכול לקחת לא מעט זמן עד לקבלת האישור הסופי, כך שתצטרכו להתאזר בסבלנות.

השלב הרביעי – איתור אם פונדקאית

לאחר קבלת אישור הוועדה, בשעה טובה, תוכלו להתחיל בחיפוש אחר האם הפונדקאית – זו שתישא ברחמה את תינוקכם. אתם יכולים לנסות לעשות זאת באופן עצמאי, ואתם יכולים לפנות לארגון ייעודי שתפקידו לתווך בין הורים לאמהות פונדקאיות פוטנציאליות. כשאתם פונים לארגון אתם יכולים להיות בטוחים שהוא יציע לכם רק נשים שעברו את כל הבדיקות הנדרשות, פיזיולוגיות ונפשיות, ואשר מגויסות לתהליך בכל רמ"ח איבריהן.

השלב החמישי – המתנה להיריון

לאחר איתור האם הפונדקאית יתחיל השלב של טיפולי ההפריה, שלב אשר יימשך עד לקליטה של היריון תקין. לאחר הקליטה האם הפונדקאית תצטרך לעבור את כל הבדיקות הנדרשות מאישה הרה, כאשר האם הייעודית תהיה בדרך כלל שותפה מלאה להן (זה אחד הסעיפים בהסכם בין האם הפונדקאית וביניכם). בהגיע מועד הלידה, תוכלו כמובן ללוות את האם הפונדקאית אל בית היולדות, וכשהתינוק יגיח לעולם הוא יימסר לכם מיד.

אמנם, פונדקאות היא הליך מורכב הדורש הרבה מאוד סבלנות, אבל אם תיכנסו אליו בידיעה שבסוף הדרך מחכה התינוק שלכם, ותדמיינו אותו בזרועותיכם, הוא יהיה תהליך מדהים וקסום. בהצלחה!

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה