עמוד ראשי / אמהות / אימהות משתפות / מה עושים עם הילדים ביום גשום?

מה עושים עם הילדים ביום גשום?

מה עושים עם הילדים ביום גשום? מאת: לילך כרמון

אז…מה עושים עם הילדים ביום גשום כשאין אפשרות להתנחל אצל הסבתא שכבר מסננת שיחות ממך, כי כל השבוע היא שמרה על נכדים חולים ויש לה גם חיים משל עצמה? חושבים על רעיון לפעילות מקורית ולא המונית כמו הג'ימבורי. כמובן שאלפי הורים אחרים חשבו על כך לפניכם, השכימו קום ואף הזמינו את כל הגן לחגיגת יום הולדת…לכן בהגיעכם לג'ימבורי עליכם לחפש חניה במשך שעה וחצי כאילו מדובר במרכז ת"א ביום שישי בבוקר ולא במקום סגור מלא בילדים מצוננים עם נזלת בפריפריה.

לאחר הליכה של 10 דקות ממקום החניה הפנוי הכי קרוב לזירת הקרב, נאמר לנו ע"י בעלת המקום בפרץ הגינות שאינו אופייני למדינתנו שהפתיע גם אותנו, כי המקום מלא "ולא כדאי לנו להיכנס כי לא נהנה". מכיוון שאנחנו נוהגים לא ליהנות גם ככה בג'ימבורים בימי שבת גשומים או בכלל, בחרנו להתעלם ולהיכנס בכל זאת כי אותנו לא מפחידים בהמוניות ואין לנו שום דבר אחר לעשות עם הילדה, בטח שלא להישאר בבית רחמנא ליצלן. הגדילה לעשות בעלת המקום כאשר יצאה מהג'ימבורי ותלתה שלט בחוץ "המקום מלא", כאילו הייתה בעלת חניון בנמל תל אביב. רק חסר שהייתה מארגנת רשימת המתנה ומבקשת שנמתין למארחת.

מיד התחלנו להתפשט, לחשוב היכן להניח את המיטריה השבורה כדי שלא יגנבו אותה ולהוריד נעלים, בניגוד להורים רבים אחרים אותם ניתן לראות בג'ימבורי הקרוב למקום מגוריכם המסרבים בכל תוקף להנחיה פשוטה זו ובכל זאת מרגישים צורך לקפוץ בעקבי סטילטו 10 סנטימטר במתנפחים. לאחר מכן במקום לתת לילדה לשחות בבריכת הכדורים (חיידקים) בדקנו האם "שודדים בקפיטריה" למרות שלא תכננו לאכול שם אלא סתם כדי לדעת מה הלך הרוח. בת השנתיים שבד"כ המוניות כן מפחידה אותה בניגוד אלינו, התחילה לרוץ ממקום למקום תוך כדי שילדים שחגגו כבר בר מצווה עם שפם דורסים אותה בנסיעה פראית בבימבה וללא הורה מלווה באזור שמיועד לתינוקות עד גיל 3. בעלי שיחייה התיישב באופן טבעי בכיסא ספוג לא נוח מהסוג שיש בג'ימבורים, צלל לתוך גלישה בטלפון כפי שעשו כל הגברים סביבו ואף נשים שהתמזל מזלם, ואני באופן טבעי רדפתי אחרי הילדה, חוקי הג'ונגל.

ניחמתי את עצמי שעוד מעט צהריים ואנשים ילכו הביתה לאכול, היום הולדת יגמר, האקוסטיקה תשתפר, הנזלת תתייבש והמקום יתרוקן, דבר שכמובן לא קרה כי "אם כבר שילמנו כניסה לא נעביר את הזמן עד הארוחת ערב?" ובסופו של דבר אנחנו נשברנו לאחר שעתיים וחזרנו הביתה לאכול צהרים ולישון.
בדרך חזרה הגשם נגמר השמש יצאה והסבתא התקשרה לשאול איפה אנחנו, היא רוצה לראות את הילדה…

5 תגובות

  1. אהבתי, כמה נכון…

  2. אני נגד מיתנחלי סבתא ובעד גרוש אותם מיתנחלים !!!

  3. חחחחחח…. גדול !!!

  4. סבתא חצופה, יש לה חיים משל עצמה??? 🙂

  5. ביג לייק אהבתי

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה