עמוד ראשי / הריון ולידה / מתיחת בטן בעקבות הריונות

מתיחת בטן בעקבות הריונות

tummyלאחר הריון ולידה, במיוחד אם הם מתרחשים מספר פעמים, קורים בגופה של האישה שינויים ונשארים סימנים שאינם בהכרח אסתטיים. אחת מתופעות הלוואי היא עור נפול שנוצר בעקבות מתיחת העור וכיווצו לסירוגין. כמו כל עטיפה, אם נמתח ונכווץ אותה כמו אקורדיון מספר פעמים, הסימנים לבסוף יראו בה. ירידה במשקל ושמירה על משקל קבוע ופעילות גופנית אמנם מונעות הצטברות שומן באזור ומחזקות את שרירי הבטן, מה שמסייע לשמירה על מראה שטוח ומתוח יותר שלה, אך העור הנפול יכול להמתח ולחזור לקדמותו רק בעזרת התערבות כירורגית.

למי מיועד הניתוח?
הניתוח מיועד לנשים שעברו לידות רבות ובעקבות ירידות דרסטיות במשקל נוצר להן עור בטן משתפל הקרוי גם "צמיג". השיטה אינה מיועדת למעוניינים להפטר מכמויות רבות של שומן בשל עודף משקל. נהפוך הוא. לפני הניתוח יהיה צורך לרדת במשקל ואף לשמור עליו יציב למשך תקופה של חצי שנה.

כיצד מתבצע הניתוח ומה הוא כולל?
הניתוח נעשה בהרדמה כללית. נעשה חתך באזור הבטן התחתונה כאשר הצלקת יכולה להיות מוסתרת על ידי שיער הערווה, מה שמהווה יתרון עבור ההולכות בביקיני. העור והשומן העודפים מופרדים ולאחר מכן מוסרים. נעשה גם חיזוק של שרירי הבטן, מה שנותן לבטן מראה יציב יותר. לבסוף האזור נתפר ונחבש ומושארים נקזים למשך מספר שעות. משך הניתוח הוא כארבע שעות. כיוון שהוא נעשה בהרדמה כללית הוא כולל גם אשפוז למשך לילה אחד.

החלמה וריפוי מהניתוח
לאחר הניתוח ישנם כאבים, אך כאלה שכל משכך כאבים יכול לפתור. הכאבים ירדו בהדרגה וייפסקו לאחר שבוע. גם הנפיחות תרד במהלך השבועיים שלאחר הניתוח. ניתן לעזור להחלמה להתרחש באופן מהיר יותר בכמה דרכים: תרגילים לאזור: כיפוף הברכיים, הליכה וכיפוף המותניים מסייעים לאזור לחזור לעצמו ומפחיתים את המתח של התפרים. יש לשמן את התפרים בשמן תינוקות. רופאים רבים משתמשים בחוטים מסיסים כך שאין צורך להוציא תפרים. הנקזים מוסרים לאחר 24-48 שעות ולמשך תקופה יש ללבוש חגורת בטן שתסייע לאזור לשמור על יציבות. ניתן לחזור לעבודה לאחר כעשרה ימים אם מדובר בעבודה משרדית. לעבודה פיזית יותר ניתן לחזור לאחר שבועיים ומעלה. ולפעילות ספורטיבית לאחר חודש. כמובן שהוראות מפורטות תקבלי בתום הניתוח.

שמירה על התוצאות
על מנת לשמור על תוצאותיו של הניתוח כדאי להקפיד על פעילות ספורטיבית ולשמור על משקל ותזונה נכונה ובריאה. כדאי לעבוד על שרירי הבטן על מנת שיישארו חזקים ויתנו לבטן את הקיר התומך שהם אמורים לתת לה. קיר תומך זה ימנע את נפילת העור והצטברות עודפי שומן מיותרים. מספר כפיפות בטן בכל יום ישמרו על בטן שטוחה. מזון מומלץ לאכילה הוא ירקות ופירות, דגים ועוף. תוצאותיו של הניתוח נשמרות למשך תקופה ארוכה. כמובן שגם לתהליכים טבעיים ובלתי נמנעים כמו עליה בגיל והזדקנות טבעית, מרקם העור, תכונות גנטיות ולידות נוספות אם ישנן ישנה השפעה על הבטן אך באופן כללי תוצאותיו של הניתוח הן ארוכות טווח.

להחזיר את הבטן לעלומיה
ניתוח למתיחת בטן מאפשר לנו, נשים לאחר לידות, להסתכל במראה בזקיפות קומה מבלי לראות את עודפי העור התלויים להם על בטננו. אם אתן מתגעגעות למראה של בטן מתוחה וניסיתן את כל הדרכים הסטנדרטיות והטבעיות ללא הצלחה אל תהססו – בדקו לפחות את האפשרות לבצע מתיחה בעזרת ניתוח. אמנם זהו ניתוח, ולא נשלה אתכן שזהו ניתוח ללא כל סיכון כי בכל ניתוח ישנו סיכון כלשהו, גם אם קטן. אם תבדקו ותשוחחו עם מספיק רופאים עד שתפקידו את עצמכן בידי רופא מקצועי, מנוסה וכזה שיש לכן חיבור אליו מבחינת האישיות, אנו סמוכים ובטוחים כי תעברו את התהליך בשלום ותיהנו מאוד מתוצאותיו.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

גלול למעלה