עמוד ראשי / סליידר / היתרונות של נשיאת תינוק במנשא – בייביביורן

היתרונות של נשיאת תינוק במנשא – בייביביורן

הכותבת: מורן אייזנשטיין – Emush

מנשא לתינוק של חברת בייביביורןכשהייתי בהריון, הסתכלתי על אמהות שהסתובבו עם תינוק במנשא וזה נראה לי מהצד נוח, מחבר, מחבק, מוגן.. ידעתי שאחרי הלידה גם אני ארכוש מנשא לתינוק. וכך היה.. מדדתי ביחד עם אריאלי מנשאים מסוגים שונים, ואז ראיתי אצל חברה מנשא לתינוק של בייביביורן ואותו החלטתי לרכוש. אחד הדברים שאני אוהבת במנשא הזה, שפשוט לתפעל אותו, שמים כתפיות, קליק לחגורת המתניים, עוד 2-3 פעולות פשוטות וזהו אני והבייבי מוכנים ליציאה.

הדבר השני שבדקתי לאחר התפעול, זה את הנוחות שלו. רציתי בין השאר לעשות הליכות והיה חשוב לי מנשא שנוח לי ולבייבי כמובן, לאורך זמן ושיתמוך בי בגב בצורה טובה. גם בנקודה זו סימנתי וי על המנשא הזה, מכיוון שהוא פותח בשיתוף עם אורטופדים ונבדק ע"י המכון הבינלאומי למפרק הירך ונמצא תקין ואף מומלץ. מעבר לכך,  אמא מרגישה מה מתאים וטוב לילד שלה.

אני משוכנעת שאם תסתכלו על המנשא תוכלו להתרשם שהמנשא עשוי מחומרים איכותיים, ושמחשבה רבה הושקעה בעיצוב המנשא, כך שיענה על מירב הצרכים. שמחתי לשמוע שאכן הבדים עומדים בתווי התקן הכי גבוהים שיש, והתינוק יכול ללעוס את הבדים בהנאה וללא חשש. גם יצא לי לכבס את המנשא הזה מספר פעמים ואחרי כל כביסה הוא יצא כמו חדש.

אני רוצה לשתף אתכן במילותיה של מומחית להתפתחות הילד –
סופי מרינופולוס, פסיכולוגית ופסיכואנליטיקאית מומחית להתפתחות התינוק והקשר בין ההורה לתינוק, מייסדת ומנהלת המחלקה למניעה וההגנה על בריאות נפש במרכז דה לה סנטה:

"נשיאת תינוק במנשא מפתחת את הביטחון העצמי שלו, מגרה את חושיו ומפתחת מיומנויות מוטוריות בעתיד. אבל הכי חשוב – יוצרת קשר אינטימי חיוני בינו לבינכם"

התצפיות שלנו בתינוקות צעירים מאוד לימדו אותנו שכדי שתינוק יהיה מסוגל להיות פחות תלוי במבוגרים יש לטפח אותו קרוב למבוגר. תינוק חווה שלבי צמיחה שונים, כשקירבה פיזית היא אחד הצרכים הבסיסיים ביותר עבורו.

לכן, פיתוח הרגל של נשיאת התינוק שלכם במנשא – ממלא תפקיד חיוני מאוד בחודשים הראשונים לחייו. קירבה זו מושגת כאשר אתם נושאים את התינוק ומקדמת אינטראקציות בין אברי החישה והתנועה ובכך ממלאת חלק פעיל ביצירת גירויים עבורו בסביבתו הקרובה.

מנקודת המבט החושית, כשאתם נושאים את התינוק שלכם, זה מענג אותו ונותן לו הרגשה נעימה מאוד שלאור זמן מיתרגמת לרווחה ולביטחון. מומחים רבים מדברים על התחושה הראשונית שמהווה את השלב הראשון של הערכה עצמית. זהו כוח פנימי חשוב אשר נותן לתינוק את הבטחון העצמי הראשוני שלו.

בצד המוטורי, התנועות של המבוגר, מקצבי גופו ותנודותיו, מאפשרים לתינוק לחוש ולמשש באמצעות גופו. בשל כך, נשיאת תינוקות במנשא היא שילוב המאפשר להורה ולתינוק לחלוק רגעים מיוחדים ואינטימיים ביחד.

היתרונות בנשיאה, כפי שהזכרנו למעלה, מהווים את הבסיס למיומנויות מוטוריות בעתיד, שבהם ישתמש התינוק בהדרגה בכדי להחזיק את ראשו ולאחר מכן לזחול, לשבת, לנסות לתפוס חפצים, ללכת על ארבע ולעמוד.

"תינוק נישא הוא תינוק מטופל"

רגעים של אינטימיות תורמים להתפתחות קשר חם ועוטף בין ההורה לתינוק. כשאתים נושאים את התינוק שלכם, אתם באינטראקציה אמיתית איתו ושותפים פעילים לרגע שבו נוצר החיבור ההדדי, וכך נוצר תהליך בו המחשבה והגוף כאחד הם.

הורים שנושאים את התינוק שלהם יותר בטוחים במערכת היחסים שלהם איתו. ההורה מריח את התינוק, מנשק אותו, מלטף אותו ומדבר אליו בשקט, בעוד התינוק חש בתשומת הלב המיוחדת הזו, מרגיש מעודד ממחוות פשוטות ומפתח ביטחון עצמי רב.

באופן אינסטינקטיבי התינוק לומד מחוות הנדרשות לטיפול בו, והגילוי ההדדי הזה מתקיים בשלווה מוחלטת כשהתינוק חש שלווה ויונק את החוויה החמה כמו חלב טוב. כתוצאה מכך, כל אחד מכם מוצא את הקצב שלו ברגעים המיוחדים האלה שיש להם יתרונות נפלאים.

"אני מקווה שכל אחד ואחד מכם ייהנה מלשאת את התינוק שלו"

מוצרי בייבי ביורן משווקים ומיוצגים בישראל בלעדית על ידי בוגבו ישראל בע"מ
ניתן להשיג באולם התצוגה של בוגבו ישראל ברמת השרון – 03-5407999 ואצל המשווקים המורשים

https://www.babybjorn-israel.co.il/

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה