עמוד ראשי / לשעות הפנאי / איך לבחור סאמר סקול לילדים בחופש הגדול?

איך לבחור סאמר סקול לילדים בחופש הגדול?

סאמר סקול באנגליההחופש הגדול מתקרב. הורים לבני נוער כבר פחות עסוקים ב"סידור" לילדים, אבל לפעמים קצת מוטרדים – מכך שהחופש ארוך מדי, מהשעמום והניוון שנלווים אליו לפעמים או מהעובדה שהילד לא לומד מספיק לאורך החופש. אחד הפתרונות המקוריים והטובים ביותר לכל הדאגות הללו הוא סאמר סקול. סאמר סקול, מחנה קיץ בחו"ל, לא רק מספק חוויה תרבותית, חברתית ואנושית מרתקת ויוצאת מן הכלל, אלא יש לו ערך חינוכי ולימודי מן המעלה הראשונה. הוא מפגיש בני נוער עם אנשים מרחבי העולם, ומאפשר להם לחוות צורת חיים אחרת, ובעיקר – לשפר ולשמן את האנגלית שלהם.

יש מבחר גדול של מחנות קיץ. אז איך בוחרים סאמר סקול? אילו סוגי סאמר סקול יש? האם לשלוח את הילדים לסאמר סקול באנגליה או דווקא בארצות הברית? הנה כמה דברים שיעזרו לכם למקד את הבחירה שלכם:

מקום. כל מחנה מושפע מאופי המדינה שבה הוא נמצא. לכן לפני שתתבייתו על מדינה, שאלו את עצמכם ואת הילדים – איפה מעניין אותם להיות? אם הם גדולים יחסית או שהספיקו לבקר במדינה או שתיים אולי הם כבר גיבשו דעה ברורה. אם לא, תוכלו להחליט לפי קריטריונים נוספים כמו תקציב ואופי המחנה או הפעילויות. בכל מקרה זכרו שלא פחות מהמדינה, האזור הספיציפי גם הוא גורם מכריע בקביעת אופי המחנה והחוויה: יש מחנות שנמצאים בחיק הטבע, ליד אגמים ויערות, ואחרים קרובים יותר לערים גדולות, או נמצאים בלב קמפוס של אוניברסיטאות גדולות. בהתאם, החוויה יכולה להיות יותר אורבנית, יותר "אקסטרימית" וכו'.

גיל. מחנות קיץ נחלקים לפי קבוצות גיל. קבוצות של צעירים כוללות בדרך כלל ילדים מגיל 11 עד 13 או 14, ויש קבוצות של נוער בוגר, בגיל 15 עד 17-18. בחלק מהמחנות יש "קבוצות ביניים", של גיל 13 עד 15. בכל מקרה, אם זו הפעם הראשונה של ילדכם במחנה קיץ, חשוב לוודא שאינו צעיר מדי, מה שנקבע על פי האופי והחוויות האישיות לא פחות מאשר על פי הגיל. הקפידו לבחור מקום המותאם לגילו ולצרכיו, ומחנה המציע קבוצה מגוונת של בני גילו.

סוג המחנה. שקלו את תחומי העניין של ילדכם, וחשבו גם על ההעדפות שלכם. הורים רבים בוחרים בסאמר סקול באוריינטציה יהודית-מסורתית, במטרה לחזק את הזיקה למסורת ולהפגיש בין בני נוער יהודים מרחבי העולם. אחרים מעדיפים גיוון וחשיפה לתרבויות אחרות, ויבחרו סאמר סקול בצביון בין-לאומי. חשוב לוודא גם שהתכנית שמציע המקום מתאימה להעדפותיו של הילד שלכם.

פעילויות מיוחדות. מחנות שונים שמים דגש על ערכים שונים, חוויות או פעיליות מיוחדות וכן על תוכן לימודי שונה. במקומות מסוימים הדגש הוא על לימוד אינטנסיבי של אנגלית, מקומות אחרים מציעים חוויה של ספורט אתגרי או שהייה מרובה בטבע. בחלק מהמחנות התכנית כוללת ביקור בערים אוניברסיטאיות כמו אוקספורד או סיורים לימודיים מעניינים. אם לילד שלכם יש תחום עניין בולט במיוחד, למשל כדורגל, אפשר לשקול סאמר סקול ייעודי או מיוחד המתאים לתחומו. חשוב לקחת בחשבון את תחומי העניין של הילד, ולזכור שגם בסאמר סקול שאינו מציע לימוד אינטנסיבי של אנגלית, בדרך כלל השפה נרכשת באמצעות החוויה עצמה.

סאמר סקול נותן לילדכם טעימה מהעולם הגדול וחוויה חברתית ותרבותית מרתקת, במסגרת איכותית, בטוחה ומוגנת. השקעה חינוכית משתלמת.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

גלול למעלה