עמוד ראשי / אופנה וטיפוח / SeboCalm (סבוקלם) מוצרים לטיפול בעור רגיש

SeboCalm (סבוקלם) מוצרים לטיפול בעור רגיש

SeboCalm, המותג הישראלי המוביל בטיפול בעור רגיש, זוכה להצלחה גם בחו"ל

לוגו סבוקלםSeboCalm (סבוקלם) הוא כיום המותג הישראלי המוביל למוצרים לטיפול בעור רגיש, תוך שימוש במגוון רחב של פתרונות חדשניים המשלבים דרמו-קוסמטיקה לצד מומחיות רפואית. מאחורי המותג 20 שנות מחקר ופיתוח, ייצור תחת סטנדרטים מחמירים, בקרת איכות קפדנית ועמידה בתקנים בינלאומיים. כל מוצרי החברה היפואלרגניים ונבדקים דרמטולוגית להתאמה לעור רגיש.

חברת טטרה-פארם, מפתחת ומשווקת המותג סבוקלם, הוקמה ב-1984 ועוסקת בשיווק מוצרי דרמו-קוסמטיקה, תוספי מזון ותרופות. כל מוצרי סבוקלם מפותחים ומיוצרים בישראל, ונמכרים בלמעלה מ-1,000 נקודות מכירה בבתי מרקחת וברשתות הפארם ברחבי הארץ. בשנים האחרונות מיוצאים המוצרים גם לחו"ל, וזוכים להצלחה רבה.

תמונה קבוצתית סבוקלם , צילום מוטי פישביין

צילום: מוטי פישביין

מושגים חשובים שכדאי להכיר ולהבין בתחום טיפוח העור הרגיש :

1. דרמו-קוסמטיקה
דרמו-קוסמטיקה היא שילוב בין המילה דרמטולוגיה (רפואת עור) וקוסמטיקה. המוצרים מתחום זה הם בעלי תכונות רפואיות טיפוליות, אבל אינם בבחינת תרופה, אלא נועדו לתת מענה קוסמטי לעור רגיש עם ולבעיות עור שונות. זהו תחום המוכר על ידי משרד הבריאות כקוסמטיקה ייעודית, שנועדה לפתור בעיות עור נפוצות (כמו אדמומיות, גרד, קשקשים). מוצרים דרמו-קוסמטיים נמכרים בבתי מרקחת, ללא מרשם רופא.

במה מטפלת הדרמו-קוסמטיקה?
אדמומיות, גירוי והתקלפויות עור
עור רגיש ואלרגי
סבוריאה (Seborrhea dermatitis)
אקנה ((Acne
אטופיק דרמטיטיס ((Atopic dermatitis
רוזציאה ((Rosacea
קשקשים
חיזוק השיער
הגנה מהשמש

2. בדיקת רגישות (Sensitivity test)
בדיקה קלינית המבוצעת על פי פרוטוקול קבוע מראש ורק במכונים המאושרים ע"י משרד הבריאות. מטרת הבדיקה הינה לקבוע האם חומר מסוים עלול לגרום גירוי ראשוני בקרב אנשים בעלי עור רגיש. זאת, בניגוד לבדיקות אחרות כגון היפואלרגיה שנעשות על נבדקים בעלי עור רגיל. מוצר שלא עבר בדיקה זו לא יכול להיות מוצג כמוצר שמתאים לבעלי עור רגיש.

כיצד מתבצעת הבדיקה?
הניסוי מתחיל עם מספר רב של נבדקים, מהם נבחרים מועמדים שמתגלים כבעלי עור רגיש. כדי לקבוע האם אדם הוא בעל עור רגיש, שמים תמיסה מימית של 10% חומצה לקטית על פד בדיקה, מדביקים בסמוך לקפלים שבצידי האף למשך 10 דקות. במהלך 10 הדקות האלו על הנבדק לרשום בכל דקה אם הוא חש בעקצוץ ולדרג את העקצוץ. הנבדקים אשר יגיבו בצורה בינונית עד חמורה ייחשבו בעלי עור רגיש ויהיו מועמדים מתאימים להמשך הבדיקה.
לנבדקים שנמצאו כבעלי עור רגיש מודבק טלאי עם החומר הנבדק למשך 48 שעות. בתום אותן 48 שעות מסירים את הטלאי ומסמנים את האזור הנבדק לשם הערכת התגובה. ההערכה תיעשה כעבור שעה, כעבור 24 שעות, וכעבור 48 שעות מרגע הסרת הטלאי. במידה וכל התוצאות יהיו שליליות, ניתן יהיה לקבוע כי החומר מתאים לשימוש בבעלי עור רגיש.

3. בדיקה היפואלרגנית (Hypoallergenic test)
בכדי לבדוק אם מוצר הוא היפואלרגני, כלומר אינו גורם לתגובה אלרגית באנשים בעלי עור רגיל, מבצעים בדיקה היפואלרגנית. זוהי בדיקה קלינית המבוצעת על פי פרוטוקול קבוע מראש ורק במכונים המאושרים ע"י משרד הבריאות. מוצר שלא עבר בדיקה לא יכול להיות מוצג כהיפואלרגני.
כיצד מתבצעת הבדיקה?
הבדיקה מבוצעת על 50 נבדקים בשני שלבים. בשלב הראשון מצמידים את החומר הנבדק באמצעות טלאי על הגב או על הזרוע של כל נבדק למשך 24 שעות. שלב זה מבוצע 9 פעמים בהפסקות של 48 שעות .בשלב השני, לאחר הפסקה של 14 יום, מניחים את הטלאי שוב למשך 24 שעות. מטרת ההפסקה הינה לאפשר למערכת החיסונית לפתח אלרגיה לחומר הנבדק. הערכת התגובה תיעשה כעבור שעה, כעבור 24 שעות וכעבור 48 שעות מהסרת החומר.
במידה וכל התוצאות שהתקבלו היו שליליות, כלומר לא הייתה כל תגובה אלרגית, ניתן לקבוע כי החומר היפואלרגני ואינו מעורר תגובות אלרגיות בבעלי עור רגיל.
במקרה של אבחון מקרה אחד של גירוי, יש לבצע את המבחן על 50 נבדקים נוספים. המבחן יהיה קביל אם לא נצפתה תגובת גירוי ביותר מ–1% מהנבדקים.

צילום: מוטי פישביין

4. SPF
ראשי התיבות הם: Protection Factor Sun, מדד להגנה מהשמש. זהו המדד הנפוץ ביותר לקביעת רמת ההגנה של תכשירי הגנה משמש מקרני ה- UVB, והוא מתייחס לנזקים המיידיים על העור: אדמומיות, כוויות, שלפוחיות וכדומה.
מספר מקדם ההגנה (15, 30, 50 ועוד) מהווה מדד לאורך הזמן שבו התכשיר מגן על העור מפני נזקי קרני השמש (אדמומיות וכוויות שמש), בהשוואה לאורך הזמן שבו מאדים העור ללא הגנה. הזמן בו העור מאדים ללא הגנה משתנה מאדם לאדם, וכך אם לעור שלך לוקח 10 דקות להאדים ללא הגנה, השימוש בתכשיר עם מקדם הגנה 15 יאריך את משך הזמן עד שהעור יאדים פי 15, כלומר הגנה למשך כ-150 דקות (כשעתיים וחצי). ה-SPF אינו מתייחס לרמת ההגנה מקרני ה- UVA, הגורמות לנזקים ארוכי הטווח (כתמים, קמטים, סרטן וכו').

5. קרני UVB
קרינה אולטרה סגולה B, קרני שמש קצרות באורכי גל של 320-290 ננומטר. קרני UVB הן אלו הגורמות לשיזוף ולנזק המיידי לעורנו עם החשיפה לשמש: אדמומיות, כוויות וכדומה.
ניתן להגן על עורנו מפני קרניים אלו באמצעות:
1. חשיפה מינימלית לשמש.
2. לבוש מתאים וחבישת כובע.
3. מריחת קרם הגנה SPF15 ומעלה.

6. קרני UVA
קרינה אולטרה סגולה A, קרני שמש באורכי גל של 320 – 400 ננומטר (ביליונית המטר). קרניים אלו חודרות לשכבות העמוקות של העור, והן האחראיות העיקריות לקמטים ולהזדקנות המוקדמת של העור, קמטים, פיגמנטציה (כתמי עור), איבוד אלסטיות ואף מחלות עור וסרטן העור.
85% מנזקי השמש (כולל מחלות עור וסרטן העור) נגרמים מקרני ה- UVA!
אנו חשופים לקרני ה- UVA מהזריחה ועד לכיבוי אורות מוחלט בבית – בממוצע 18 שעות ביום.
הדרך היחידה להימנע מחשיפה לקרני UVA היא שימוש יומי בקרם הגנה בעל יכולת חסימת קרניUVA . מכיוון שאנו חשופים לקרינת UVA בכל שעות היום, כולל בבית ובמשרד, חשוב להקפיד להשתמש בתכשירים בעלי הגנה מ- UVA בכל שעות היום ולא רק כשיוצאים לשמש, וכן לחדש מריחה בכל כמה שעות.

7. הגנה כימית והגנה פיזיקאלית
תכשירי הגנה מהשמש מבוססים על שתי שיטות הגנה עיקריות:
הגנה כימית – חומרים דמויי צבע מבחינת המבנה, שמסוגלים לבלוע קרני UV באורך גל מסוים. המגבלה של החומרים בהגנה כימית היא שהם נספגים דרך העור מהר מאוד, ולכן יש צורך לחדש מריחה לעיתים קרובות. ברגע שהתכשיר נספג בעור, הוא כבר לא מסוגל להגן על העור מפני השמש. בנוסף, רכיבי ההגנה הכימיים נספגים דרך העור למחזור הדם ועלולים לגרום לסכנות.

הגנה פיזיקאלית (אפקט המראה) – רכיבי ההגנה אינם נספגים לתוך העור אלא נשארים על שכבת העור העליונה ופועלים כחלקיקי מראה, שקרני השמש פוגעות בשטח שלהן ומוקרנות החוצה. מכאן מגיע השם הנוסף של הגנה פיזיקאלית, "אפקט המראה".
מכיוון שרכיבי ההגנה אינם נספגים בעור, הגנה פיזיקאלית מספקת הגנה ארוכת טווח רחב יותר ויעילה יותר מהגנה כימית. הרכיבים המשמשים להגנה פיזיקאלית הם טיטניום דיאוקסיד וזינק אוקסיד.
ישנם תכשירים המשלבים את שתי סוגי ההגנות.

8. פארבנים
פארבנים הינם חומרים משמרים הנמצאים בכמעט כל מוצר קוסמטי, כולל רוב המוצרים ה"טבעיים". לחומרים אלו יש יכולת גבוהה לשמר מוצרים מזיהומים של פטריות וחיידקים על מנת למנוע גידול חיידקים והרס המוצר. כל הקרמים בשוק, המכילים מים, חייבים להכיל גם חומרים משמרים וזאת על מנת למנוע זיהום. חומרים ממשפחת הפארבנים נספגים במהירות וביעילות דרך העור לגוף, ולגוף יש יכולת לפרקם ולהפריש אותם דרך השתן. חומרים אלו הם חומרים מגרים לעור. ניתן לזהות את הרגישות במבחן אלרגיה patch test רק בשימוש בריכוזים גבוהים של 5-15%. ישנה מגמה כיום בשוק להימנע משימוש בפארבנים כחומרים משמרים, ובחלק ממדינות העולם אף חל איסור בשימוש בהם.

את המוצרים של סבוקלם: ניתן לרכוש ברשתות הפארם – מחלקת מוצרים טבעיים, בקופות החולים ובבתי מרקחת נבחרים

לפרטים:  www.SeboCalm.co.il

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה