עמוד ראשי / תינוקות וילדים / סלבריטאיות הוליווד כבר מזמן לא מתפשרות. בטיחות, נוחות ואופנתיות הן "השילוש הקדוש" עבורן בכול הקשור לתינוקן

סלבריטאיות הוליווד כבר מזמן לא מתפשרות. בטיחות, נוחות ואופנתיות הן "השילוש הקדוש" עבורן בכול הקשור לתינוקן

אז מה באמת הבחירה של האימהות ההוליוודיות כשהן רוצות להתנייד עם התינוק שלהן? ואיך תדעי מה הבחירה עבורך כשאת תרצי להתנייד עם תינוקך?

חדש מ"ארגובייבי" – מנשא התינוקות הארגונומי המוביל בעולם: מנשאי מעצבים בגזרה קלאסית.
המנשאים עשויים 100% כותנה, בעלי חזית רקומה בצבע המנשא, בטנת סאטן רכה ולוגו רקום. הדגמים המובילים את הקולקציה החדשה: מנשא לוטוס כחול ומנשא צ'אי מנדלה חום.

BCMANDNVYNL Blue Lotus BCMANDCHAINL Chai Mandala

מנשא לוטוס כחול:

סביב הלוטוס הכחול מיתוסים ואגדות רבות. דוגמת הלוטוס הנפלאה מייצגת את טוהר הנפש והנשמה.

מנשא צ'אי מנדלה:

מנשא צ'אי מנדלה חום המשלב את צורות ודוגמאות המנדלה, המייצגות את היקום ואת האיזון בחיים.

מנשאי המעצבים מיוצרים בדיוק ועל פי אותם סטנדרטים  של ארגובייבי, עטור הפרסים אשר מחזיק את התינוק בתנוחה ארגונומית, במצב ישיבה טבעי ובריא לו. חגורת מותן מרופדת המבטיחה שמשקל התינוק מפוזר בצורה שווה בין הירכיים והכתפיים של ההורה ורצועות כתף מרופדות הניתנות להתאמה ומספקות נוחות אולטימטיבית.

ג'וליה רוברטס ומנשא ארגו בייבי  קרדיט צילום bauergnffionline.com

ג'וליה רוברטס ומנשא ארגו בייבי קרדיט צילום bauergnffionline.com

השחקנית האמריקאית ג'וליה רוברטס, לא התבלבלה, עברו רק ארבע שנים אחרי שהמנשא של ארגו בייבי יצא לשוק בארצות הברית, ובשנת 2007 , בחרה רוברטס עבור בנה השלישי הנרי את מנשא התינוקות של ארגו בייבי. מאז, הלכו בעקבותיה שחקניות ודוגמניות רבות, כשהבולטת מכולן היא ג'יזל, הדוגמנית העשירה ביותר בעולם, אשר נישאה לשחקן הפוטבול האמריקאי טום בריידי, שהעניק לה במתנה עבור בנם המשותף, את המנשא הבריאותי "ארגו בייבי". לאחרונה אף נצפו קורטני תורן-סמיט הידועה לנו מ"מלרוז פלייס", השחקנית קארי ראסל, וארנולד ווסלו – כשהם נושאים את תינוקיהם במנשאי "ארגו בייבי" האופנתיים והבטיחותיים.

ועכשיו לקראת החורף, כשמגוון מנשאים מוצעים בפנייך, ועונת הטיולים קרבה, איך תדעי מהי הדרך המומלצת ביותר עבורך להתנייד עם תינוקך?
ורד אורבך, מנכ"ל חברת "פופון" נציגת מותג המנשאים הארגונומיים "ארגו בייבי" "וארגו פרפורמנס" שהגיע לאחרונה לארץ היישר מהוליווד, שוטחת בפנינו מספר טיפים חשובים שיעזרו לנו לרכוש מנשא שהוא גם בטיחותי לתינוק וגם נוח להורה וכמובן גם אופנתי.

בטיחות התינוק –" מנשא ארגונומי בטיחותי צריך להבטיח התפתחות תקנית של עמוד השדרה
ואגן הירכיים של התינוק. ככלל, קיימות מספר אופציות להחזקת התינוק במנשא וחלקן שנויות במחלוקת. "
תנוחת הפישוק –" קיימת לגביו תמימות דעים – מומחי התפתחות הילד ממליצים על נשיאת תינוק בתנוחת פישוק מאחר וזו התנוחה המומלצת ביותר לתינוקות, אשר ידוע לגביה שאינה יכולה להזיק. הפישוק מבטיח קימור טבעי של עמוד השדרה והאגן."
תנוחת הכירבול –" תנוחה זו נחשבת לתנוחה הטבעית ביותר, אך היא שנויה במחלוקת, ויש הטוענים שהיא עלולה להזיק, במיוחד במקרים שבהן קיימת בעיית מפרק-ירך.
מחקרים בתחום כירופרקטיקה שנערכו בארה"ב מצאו כי דחיסת גופו של התינוק בתנוחת כירבול יוצרת לחץ על עמוד השדרה ועלולה לגרום לבעיות בהתפתחות התקינה".

נשיאה בתליית מפשעה – צורת נשיאה זו אינה מומלצת כלל שכן, היא מפעילה לחץ באזור שאינו מפותח דיו, ועלולה להזיק לחוליות התחתונות של עמוד השדרה, לעצם הזנב, להתפתחות האגן ואף להפעיל לחץ על איבר המין (אצל הבנים).
כמו כן, גישות חדשות בתחום הרגשי של התפתחות התינוק גורסות כי נשיאת התינוק עם הפנים החוצה מהווה גירוי יתר של חושי התינוק, שאינו מסוגל להכיל את כמות הגירויים מהעולם שבחוץ, מה שגורם לו להיות קצת אפאתי, בעוד ההורים חושבים שהוא רגוע.

נוחות השימוש – המנשא הוא דבר אישי, ולכן חייבים למדוד אותו כדי לדעת אם הוא מתאים לכם. חשוב להקפיד על נוחות המנשאים להורה ולתינוק כאחד, באופן שאינו מגביל את חופש התנועה וזרימת הדם, אבל מצד שני מספיק בטוח עבור התינוק. בזמן המדידה, שימו לב בעיקר לבטיחותם: מנשא צריך לאפשר לתינוק לנוע בתוכו אך לא בחופשיות רבה מדי; הוא צריך להיות נוח להלבשה עבור ההורה ולאפשר הכנסה והוצאה של התינוק ללא עזרת אדם נוסף (שלא תמיד נמצא בסביבה); מומלץ להתרשם גם מאיכות הבד של המנשא – עד כמה הוא נעים, מה עוביו והאם ניתן לכבס אותו, ומטיב ועמידות התפרים והאבזמים.

הדוגמנית ג'יזל במנשא של ארגובייבי

הדוגמנית גיזל במנשא ארגובייבי קרדיט צילום אתר bauergnffionline.com

נוחות ההורה – רצוי לבחור במנשא שאינו יוצר לחץ על הגב התחתון של ההורה ולכן כדאי להגיע עם התינוק ולבדוק את המנשא בחנות, תוך נשיאת הילד ובחינת המנשא טרם קנייתו. הלבשת המנשא, הכנסת והוצאת התינוק מתוכו הן נקודות התורפה בהן נמדד כל מנשא. הדבר הבעייתי ביותר במנשאים הינו עומס משקל התינוק לאחר נשיאה ממושכת. מנשאים רבים אינם ניתנים לשימוש כשהתינוק מעל 8 קילו (גם אם מצוין 10 או 12 קילו – זה לא מעשי בפועל) ובטח לא לאורך זמן ממושך. בדקו שאיזור הכתפיים והגב התחתון אינם מאומצים, ושאינכם מרגישים כי כל משקלו של התינוק יוצר עומס על נקודה אחת בגבכם"
גם באשר לקלילותו של המנשא ג'זל וג'וליה רוברטס לא התפשרו, אז כמובן שאין סיבה שאת תתפשרי. הרי אם לך לא נוח, אז גם לתינוק הקטן בטח שלא יהיה נעים.
על כן מוסיפה אורבך ומציינת "שגם משקל קל של מנשא הוא פונקציה חשובה בתהליך בחירת מנשא.
משקלו הקל של המנשא השוקל כשליש ממשקל מנשא רגיל, בשילוב עם מראהו הספורטיבי מקנים התאמה נוחה לתינוק מלידה ועד גיל 5, ולהוריו במידות שונות. "ארגו פרפורמנס" מאפשר יכולת נשיאה בתנוחות ארגונומיות שונות הנכונות לילד ולהוריו: מאחורי הגב, בקדמת הגוף או על צידי המותן. כל מגוון אפשרויות הנשיאה מבטיחות את התפתחותו התקנית של עמוד השדרה ואגן הירכיים של התינוק."

מלח הארץ:
ולכול מי שאוהב להתנייד בקלילות ובכול תנאי מזג האוויר, מציינת ורד עוד מספר גורמים חשובים לתשומת הלב: " חשוב להקפיד על מנשא עשוי משכבת פוליאסטר חיצונית המתייבשת במהירות וניתנת ללבישה גם במים או בגשם. גם חשוב לא פחות לבחון את ביטנת המנשא שתהיה עשויה מאריג אוורירי ונושם השומר על הפרשי טמפרטורה אידיאליים בין ההורה לתינוק." ישנם מנשאים כדוגמאת המנשא של ארגו פרפורמנס שעשויים מבד ייחודי שנקרא קולמקס." מסבירה אורבך. הבד הייחודי העשוי מקולמקס (COOLMAXׁ), משמש בעיקר את תעשיית החלל ויצרני ביגוד הספורט המובילים, משמש כחלק בלתי נפרד במילוי המנשא ,ומסייע בנידוף הזיעה והלחות. "הקולמקס האוורירי מבודד טמפרטורות קיצוניות של חום וקור ומותאם בקלילותו לכול פעילות נדרשת. עכשיו רק נשאר להתלבט אם מתאים לך יותר גוונים של אפור או ירוק דשא אביבי. זה כבר לגמרי תלוי בטעם". מסכמת אורבך.

נטלי פורטמן במנשא ארגו בייבי קרדיט צילום bauergnffionline.com.jpg

נטלי פורטמן במנשא ארגו בייבי קרדיט צילום bauergnffionline.com

 

 מחיר לצרכן: 699 ₪. (עד ה- 15/12 במבצע השקה באתר, במחיר של 639 שקל).

 ניתן להשיג ברשת מוצצים ובחנויות המובחרות למוצרי תינוקות ובחנות החברה באינטרנט.

 לבירור נקודות מכירה – "פופון": 03-6422533. בפייסבוק: ארגובייבי ישראל.

 אתר החברה: www.ergobaby.co.il

 

 

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה