עמוד ראשי / הריון ולידה / סליל ESUURE למניעת הריון

סליל ESUURE למניעת הריון

לא מזמן יצא לי לשוחח עם מכרה ותיקה שעברה הפסקת הריון לצמיתות בשיטת סליל ה ESSURE. כששאלתי אותה מדוע עשתה זאת, הגיבה בתנועת ביטול. לדבריה, בארצות הברית, כששתי חברות ותיקות, אמהות שעברו את גיל ה35 נפגשות לאחר שלא התראו זמן רב, אחת השאלות המקובלות לאחר ה"מה שלומך?" ו "כמה ילדים יש לך?" היא: "האם עברת כבר הפסקת הריון לצמיתות?".

עד לא מזמן, כשאישה ישראלית עברה הפסקת הריון לצמיתות, קרוב לוודאי שהייתה נתקלת בשאלה: "השתגעת?! למה עשית את זה?", גם היא כבר בת 45 ויש לה ארבעה ילדים. אולם, מבדיקות שעשיתי, מתברר כי בשנים האחרונות, חלה עליה די משמעותית בקרב הנשים הישראליות שהחליטו 'לסגור את הבסטה'. אחד הגורמים לכך, הוא השימוש בסליל הESSURE למניעת הריון לצמיתות, המשמש תחליף לניתוח קשירת החצוצרות.

מהו סליל ESSURE?
טכנולוגית ה-"ESSURE" מאפשרת מניעת הריון באופן קבוע לכל החיים ואין צורך להוציאה או להחליפה.תהליך הכנסת סליל ה-"ESSURE" לפתחי החצוצרות פשוט יחסית, יכול להתבצע במרפאה ואינו צורך אשפוז.
.
הסליל מוחדר דרך הנרתיק אל הרחם ומונח בקצה החצוצרה הקרוב אל הרחם, לפיכך הפעולה אינה צורכת הרדמה כלל, ללא צלקות והחלמת הפציינטית במיידית. מנגנון פנימי של המערכת מאפשר הרחבה עצמית של הסליל וסיבי הפוליאתילן המצויים בתוכו גורמים לתגובה של הרירית, שחוסמת באופן בלתי הפיך את החצוצרה בתוך שלושה חודשים. לאחר שלושה חודשים,המטופלת עוברת בדיקת אולטרא סאונד על מנת לוודא שאכן החצוצרות חסומות. לאחר התקנת הסליל אין סכנה להיווצרות הריון חוץ רחמי. יתרון נוסף לסליל ה-"ESSURE" הוא שאינו מכיל הורמונים.

רגע, אני דתייה ורוצה למנוע הריון בעתיד, מה לעשות?
וכמובן, אי אפשר בלי הפן הדתי וההלכה. גם לדתיות שבנינו,כדאי לדעת, כי אכן, רבנים רואים בקשירת חצוצרות סירוס. אולם לא מעט רבנים טוענים כי בהחדרת הסליל אין סירוס, זאת מכיוון שאין חיתוך של החצוצרות. זהו תהליך שלוקח שלושה חודשים והוא מותר, בדומה לשימוש בשעון שבת.

סרטון אנימציה באנגלית כיצד מתבצע תהליך הכנסת סליל ה-esuure

לפרטים נוספים אתן מוזמנות ליצור איתנו קשר במייל

* שם מלא

* דוא"ל

נושא

הודעתך

תגובה אחת

  1. השאלה היא האם ניתן להסיר אותה בתקופת ה3 חודשים, אם בכלל בשלב כלשהו.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה