עמוד ראשי / אמהות / עבודות תומכות אימהות – סקירה

עבודות תומכות אימהות – סקירה

כאילו לא קשה ממילא למצוא עבודה, כשמדובר באימא לילדים המשימה קשה פי כמה. אז נכון שמפריחים אמירות באוויר על שוויון ויש דיבורים על חלוקה הוגנת של מטלות הבית ועול הפרנסה אבל בשורה התחתונה – הכל נופל עלינו האימהות. כשהמטרה שלנו היא למצוא עבודה מוגבלת בשעות, עם שכר סביר, גמישות גדולה, אפשרות לימי חופש מפתיעים (ימי מחלה) ויכולת להיעדרות מוגברת (עיין ערך חופשות וחגים ומחלות) המשימה הופכת בלתי אפשרית. ובכל זאת, אם תתאמצו תוכלו למצוא משרות מבורכות שיאפשרו לכן להיות אימהות וגם להתפרנס בכבוד. אז איך עושים את זה?

עבודה מהבית לאימהות

החלום הרטוב – עבודה מהבית

ללא ספק חלומה הרטוב של כל אם עבריה היא לעבוד מהבית. השעות נוחות, יכולת התמרון גבוהה והחיים הרבה יותר קלים ומאפשרים לקיים חיי משפחה ולגדל ילדים. עבודות מהבית משמעותן הקמת עסק קטן ואספקה של שירותים. למשל, מכירת מדבקות קיר; סיפוק שירותי תוכן; מכירת תמונות; מכירות יצירות אמנות שאת מעצבת במו ידייך; טלמרקטינג; נציגות שירות לקוחות טלפוני; תחזוק חנות וירטואלית, הקמת חנות באי ביי ועוד.

את בטוח יכולה למצוא משהו לעשות, משהו שקרוב לעולמך. הדפסה, כתיבה טכנית, תרגום, ייעוץ משפטי, אריזה, משלוחים, אפייה, בישול, תפירה, קוסמטיקה, ייבוא מוצרים מחו"ל ושיווקם, עיצוב תכשיטים, עיצוב ימי הולדת, אספקת קינוחים ודברי מאפה לימי הולדת, עדכון אתרי אינטרנט וכרטיסי פייסבוק או כל דבר אחר שאפשר לעשות און ליין מהנוחות של המחשב הביתי.

שימי לב, ישנם ארגונים וחברות המחפשות עובדות שיעבדו מהבית. משרות לעבודה מהבית לרוב נחטפות מהר. אל תתייאשי – חפשי כל הזמן והקפידי להתעדכן אולי תיפול לידייך משרה נחשקת בה תוכלי לעבוד מהבית. עד אז תעזי אולי לפתוח עסק קטן…

מלכת האפשרויות – קריירה בחינוך

העבודה האולטימטיבית בהא הידיעה עבור אימא הייתה ונשארה – מאז ומתמיד – זו של עובדת מערכת החינוך: גננת, מורה, סייעת או מדריכה. אם את שואפת להיות עם הילדים בבית כאשר הם בחופשים הרבים מהמסגרות, להגיע מוקדם הביתה כדי לחכות להם בשובם ובאופן כללי להיות זמינה עבורם – מומלץ לך לבחור בתחום של חינוך והוראה. אל תיבהלי, זה לא אומר עכשיו בהכרח לימודים ארוכים ומייגעים. את יכולה לעשות תואר ראשון במתכונת שתקל עליך (לימודי ערב, תואר מקוצר וכדומה) או ללכת על לימודים שאינם אקדמיים בהכרח אבל יאפשרו לך להתחיל בקריירה של מורה, גננת או מדריכה, למשל באמצעות תכניות הסבת אקדמאים להוראה, לימודי תעודה, לימודי העשרה, הכשרות למיניהן ועוד. קראי עוד על האפשרויות הניצבות בפניך בתחום זה.

פתרון ביניים – עבודה במשרה חלקית:

אם תמצאו עבודה בתור מזכירות, מדריכות במוזיאונים, מתאמות ויועצות לימודים במוסדות להשכלה גבוהה, מדריכות ילדים, ועוד תוכלו לעבוד בעבודה לא מאד משתלמת, לא מאד מספקת ולא כזו שתניב לכם קריירה אבל לפחות תהיו בבית עם הילדים. בפורטלים שונים ברשת, בפייסבוק ובאתרים לחיפוש עבודה, כמו גם בחברות השמה וחברות כוח אדם ישנן משרות שתפורות לאימהות. הן יהיו לפי מידותיכן – מעט שעות, גמישות גדולה אבל לרוב גם מעט כסף ומעט יכולת קידום. אם יתמזל מזלך תצליחי לדוג משרה שהיא גם תפורה לאימהות וגם מרתקת, מספקת ומניבה הכנסה יפה. אם לא יקרה לך הנס הזה תהיי מורה, תעזי לפתוח עסק או שתתפשרי על משרה פחות נוצצת.

 

.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה