עמוד ראשי / הריון ולידה / אפידורל / על אפידורל – מזה פחדתי?! מאת מורן אייזנשטיין

על אפידורל – מזה פחדתי?! מאת מורן אייזנשטיין

אפידורל – מזה פחדתי?! – מאת מורן אייזנשטיין מורן אייזנשטיין משתפת על אפידורל

במהלך ההריון אחד הדברים שהכי הפחידו אותי זו זריקת ה אפידורל. ראיתי תמונה של מישהי עם גב חשוף שתוקעים לה מחט ענקית בעמוד השדרה. שאלתי את כול מי שרק אפשר על הזריקה. האם זה כואב? כמה זה כואב? ואיפה תוקעים את המחט? כולן אמרו לי שזה שטויות. אפידורל, זה כמו זריקה אצל רופא שיניים. זה לא עודד אותי בכלל ופחדתי עד הרגע האחרון. אבל בנות יקרות מבטיחה לכן, נשבעת לכן, ולא בגלל שכאבו לי הצירים כמו גיהנום ועל זה אכתוב בנפרד…

ולמרות שצרחתי אפידורל ללללל עכשיו אם לא אני אעשה לעצמי משהו. זה לא כאב בכלל. לא רק שלא הרגיש כמו זריקה של רופא שיניים, לא הרגשתי את הזריקה! תאמינו לי כ"כ פחדתי מזה, רציתי לעשות ניתוח קיסרי רק בגלל הפחד ששיתק אותי. אני צוחקת על זה עכשיו. אין יותר חרדתית ממני, ולכל מי שפוחדת מזה אני כ"כ רוצה להעביר לכן את הבטחון הזה – אפידורל זה לא כואב!!!!!

תגובה אחת

  1. היי מורן קראתי את כתבתך על האפידורל והייתי חייבת להגיב נכון שהאפידורל עצמו לא כואב ואני בחדר לידה צעקתי בדיוק אותו דבר אפידורל כאן ועכשיו ואפילו קיסרי אבל לא תיארתי לעצמי ולא ידעצי על ההשפעות שיכוחות לקרות ואני אפרט: נתחיל בזה שהאפידורל לא השפיע עליי כלל הרגשתי את הצירים וזה אחרי שתי מנות , לאחר הלידה 24 שעות נשארתי עם המחט בגב ולא הבנתי מדוע ואחרי שהורידו לי הבנתי כי התחילו לי כאבי ראש עזים שלא ניתן היה לעמוד בהם ושאלתי שאלות מסתבר שהמרדים לא הצליח לחדור לחלל האפידורלי וחדר לחלל הספינאלי ( עושים את הזריקה הזו בניתוחים קיסריים) וגם אחרי שהוא חדר יותר עמוק הוא פיספס וכתוצאה מכך נוצרה לי דליפה בעמוד השידרה מהחלל הספינאלי והנוזל עלה לי למוח וגרם לי לכאבי ראש (בשפה של הרופאה שהסבירה לי יש לי פנצ׳ר שצריך לסתום) הציעו לי לעבור שוב ניצוח להחדיר מחט לחלל עם דם שלי שאמור להתקרש ולסתום את החור אני כמובן לא הסכמתי ונתתי לגופי להחלים לבד ועם המון קוקה קולה ודקסמול פלוס עם קפאין . מאוד חשוב לי שתפרסמי לידיעת הבנות שחושבות לקחת אפידורל גם אני הייתי בעד אבל לא הייתי מודעת לכל מה שיכול לקרות .

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה