עמוד ראשי / תינוקות וילדים / על: עיצוב חדרי ילדים לפי נושא

על: עיצוב חדרי ילדים לפי נושא

ספינות פירטים, ארמונות של נסיכות או קרחת יער בלב הגו'נגל – עיצוב חדרי ילדים לפי נושא הוא ההזדמנות האידאלית עבור כל הורה שמחפש חלל לתת בו דרור ליצירתיות שלו. עד כמה לתת ביטוי לנושא שבחרתם זו כמובן החלטה שלכם – הנושא יכול לבוא לידי ביטוי באופן מינימליסטי באמצעות מדבקות קיר, למשל, או לשנות את החדר מן המסד ועד הטפחות. שלושת השיקולים העיקריים שלכם צריכים להיות התקציב שלכם, כמה זמן אתם רוצים לשמור את העיצוב של החדר עד לשיפוץ הבא, והגמישות בהתאמת העיצוב לגילם של הילדים המתבגרים.

חדר ילדים עם שולחן כתיבה וכוורת, ספרייה, מיטה וארון - לילך

חדר ילדים עם שולחן כתיבה וכוורת, ספרייה, מיטה וארון – לילך

"אני כבר בכלל לא אוהב אותו"
פעמים רבות, אם הילדים כבר בגיל המתאים, הם יהיו אלה שיחליטו על הנושא שאותו הם רוצים לעיצוב החדר שלהם, ויכולים גם להיות מאוד נחושים ועקשנים לגביו. עם זאת, חשוב לזכור שתחומי העניין של הילדים עשויים להשתנות מהר מכפי שזה קורה אצלנו המבוגרים, ולכן חדר הילדים המעוצב על פי הדמויות מהסדרה "בוב ספוג" עלול לא להתאים תוך שנה או שנתיים לילדים המתגוררים בו.

מכיוון שלשנות עיצוב חדר ילדים הוא עסק מורכב יותר מאשר לקנות נעליים במידה גדולה יותר, חשוב לתכנן מראש ולחשוב על נושא שיוכל ללוות את הילדים גם לכשיתבגרו. ניתן לעשות זאת על ידי עיצוב אווירה כללית של החדר שאינה מותאמת לנושא ספציפי, ואת הנושא עצמו לעצב באמצעות רהיטים ואביזרים. צבע תכלת לקירות יכול ליצור אווירה של עולמו של בוב ספוג גם בלי לצייר על הקירות את הדמויות עצמן, ולהסתפק במצעי מיטה של בוב ספוג, מנורת לילה של בוב ספוג או שטיח בוב ספוג, שאותם ניתן יהיה להחליף בעלות נמוכה יחסית, מבלי לצבוע מחדש את החדר כולו.

הנושא של הילד, העיצוב של ההורים
גם אם הלכתם אחרי הנושא שבחר הילד לעיצוב החדר שלו, עדיין יש לכם מקום להחליט לגבי היישום של ההחלטה. לדוגמה, גם אם הסכמתם ללכת עם הילד ולבחור בבוב ספוג בתור הנושא לעיצוב החדר, לא חייבים לרכוש את מיטת בוב ספוג הראשונה שתראו ברשת הרהיטים המוזלת הקרובה לביתכם. סיכוי לא רע שהמיטה הזו תתברר כעשויה מסיבית, ואחרי פעמיים שהילד יקפוץ עליה (למרות שהוא יודע שאסור), תיאלצו להחליף אותה. גם רהיטים המעוצבים לפי נושא – מיטות, כונניות, שידות או שולחנות כתיבה, עדיף לקנות מעץ מלא, ולא להתפשר על האיכות והשרידות שלהם. חדרי ילדים מעץ מלא מציעים על פי רוב את הריהוט הבסיסי לחדר (מיטה, ארון ושולחן) אולם העיצוב הכללי של החדר יכול להיות מותאם למה שהילד רוצה. בחירה בריהוט איכותי היא כמובן אקונומית יותר: הרהיטים האלה פשוט מחזיקים חיים שלמים (ראו בהרחבה כאן)

להתפרע עם האביזרים
בחדר שינה למבוגרים, או כמעט בכל חדר אחר בבית, אנחנו משתדלים לא להעמיס על העין יותר מדי אביזרים. דווקא בחדרי ילדים, ובייחוד בחדרי ילדים המעוצבים על פי נושא, אפשר ורצוי לשחרר את הרסן ולהתפרע. בוב ספוג אמרנו? אין גבול למספר הבובות של בוב ספוג שאפשר לפזר בחדר – על השטיח, על מדפי הכוננית, ליד המיטה או על אדן החלון. הווילונות יכולים להיות מעוטרים בדמויות מהסדרה, וכך גם הסדינים, הכריות, השטיח והאהילים. כך ירגיש הילד שלכם שהוא באמת נמצא בתוך העולם המצויר מתחת למים, ויקבל חוויה מלאה, שתוך כמה שנים כבר יהיה מבוגר מכדי ליהנות ממנה באמת. זו כנראה ההזדמנות היחידה שלכם לתת לו לחוות חוויה כזו, ולכן אל תתקמצנו או תגלו איפוק (כל עוד, כמובן, אתם בגבולות התקציב שלכם).

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה