עמוד ראשי / הריון ולידה / על תוספי תזונה שחשוב לנשים לקחת

על תוספי תזונה שחשוב לנשים לקחת

תזונה מאוזנת היא הבסיס לבריאות הגוף, אך לצערנו זה לא משהו שאנחנו יכולות להבטיח לעצמנו מידי יום, שהרי בינינו – מי מאיתנו מקבלת את כל הוויטמינים והמינרלים הנחוצים לנו באמצעות המזון שאנו אוכלות, במינון המדויק הנחוץ לנו? כאשר התזונה אינה מאוזנת, ישנו מחסור בוויטמינים ומינרלים הכרחיים לתפקוד תקין של הגוף, מה שעלו לגרום לבעיות בריאותיות בטווח קצר או ארוך.

הנה סקירה קצרה של כמה מתוספי התזונה המבוקשים ביותר בקרב נשים, אך לפני שנתחיל, חשוב לדעת: תוסף תזונה הוא לא תרופה ובכל מקרה של חשש מבעיות בריאותיות, יש להיוועץ ברופא. גם לפני תחילת נטילת תוספי תזונה חשוב להתייעץ עם איש מקצוע.

נטוראל טאץ

כללי – מולטי ויטמין מיוחד לאשה, טבליה יומית שמכילה מגוון של ויטמינים, מינרלים ובחלקם יש גם צמחי מרפא נחוצים. הטבלייה משכיחה את הדאגה בימים בהם התזונה שלך לא היתה מאוזנת. יש היצע גדול של מולטיויטמינים על המדף. איך תדעי איזה הכי מתאים לך? רצוי לבדוק איזה מולטיויטמין מיועד לנשים וגם לערוך השוואה בחנות בין מספר מוצרים ולבדוק באיזה מוצר יש את מספר הרכיבים המגוון ביותר ומינון מתאים לכל רכיב.

דלקת בדרכי השתן – נשים רבות סובלות מדלקת בדרכי השתן וחשות אי נוחות בעקבות כך, בעיקר אם הדלקות מלוות בכאבים וצריבה. חמוציות מסייעות למנוע מהחיידקים הגורמים לדלקת להתיישב על דפנות דרכי השתן ובכך מתעכבת התפתחותם. רצוי ליטול קפסולות של מיצוי חמוציות ולא לשתות מיץ חמוציות שמכיל פחות חומרים פעילים ועלול להכיל הרבה סוכר. באיזה תוסף תזונה נבחר? פשוט, בזה המכיל את המיצוי הגבוה ביותר של חמוציות – רצוי מינימום 400 מ"ג חומר פעיל, ורצוי בתוספת ויטמין C – שמסייע בסילוק החיידקים על-ידי העלאת החומציות של השתן.

נשירת שיער – עדות ראשונה למחסור בוויטמינים ומינרלים בגוף, יכולה לבוא לידי ביטוי בנשירת שיער וגם בציפורניים סדוקות. תופעות אלה הן תמרור אזהרה שיש להתייחס אליו במלוא הרצינות. תוספי התזונה הקיימים בשוק מכילים ויטמינים ומינרלים אשר ידוע כי חסרון בהם עלול להוביל לנשירה של שיער. מה לחפש במוצר כזה? ראשית, לפחות 500 מ"ג MSM המסייע בהתפתחות של תאים מתחדשים (כמו שיער!), שמן נר הלילה – מקור עשיר לחומצה גמא לינולנית (GLA) הידועה כמסייעת לשמירה על בניית קרומי התאים ושמירה על גמישותם ו-ויטמינים ומינרלים נוספים כמו ויטמיני B, אבץ וברזל.

מחסור ברזל – תפקידו העיקרי של הברזל בגוף הוא להוביל חמצן. עייפות, תשישות, קוצר נשימה, ירידה בתפוקת העבודה וירידה ביכולת החיסונית של הגוף הן רק חלק מהתופעות השכיחות במצב של חוסר ברזל. בנשים, החוסר בברזל יכול להיגרם מהדימום הווסתי ולהתגבר בתקופה של הריון והנקה.
מה לחפש בברזל? שני דברים חשובים: האחד, מינון גבוה של ברזל – לפחות 32 מ"ג. השני, חשוב שהברזל יהיה מסוג קל לעיכול (ביסציגלינט) כדי שיתעכל תוך מינימום הפרעות במערכת העיכול. אם את בהריון או מתכננת הריון, חפשי תוסף ברזל מסוג קומפלקס שמכיל עוד רכיבים חשובים כמו חומצה פולית, ויטמין B12 וגם ויטמין C שמסייע לספיגת הברזל ומקל על תופעות הלוואי.

מותג תוספי התזונה נטוראל טאץ', המשווק על-ידי חברת התרופות מדיטרנד, נותן מענה מדויק לצרכים הנפוצים בקרב נשים העלולים להיגרם עקב מחסור בוויטמינים ומינרלים.

איפה ניתן להשיג? בכל סניפי רשת סופר פארם ובבתי המרקחת הנבחרים
לאתר נטוראל טאץ'
עמוד הפייסבוק של נטוראל טאץ'

נטוראל טאץ ברזל קומפלקס חמוציות מולטי ויטמין לאישה

.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה