עמוד ראשי / אופנה וטיפוח / פיגמנטציה? כלואזמה?

פיגמנטציה? כלואזמה?

עורגני לוגוכיצד נטפל בפיגמנטציה (כתמי עור) ובפיגמנטציה הורמונלית (כלואזמה)? מאת: עורגני

צבע העור שלנו נקבע בעיקר ע"י פיגמנט המלנין, שנמצא בשכבות העור החיצוניות – האפידרמיס. המלנין מגן עלינו מקרינת השמש. בכל פעם שהעור נחשף לשמש הגוף מזהה חדירה ונכנס להגנה, המלנוציטים נכנסים לפעולה וכך נוצר תהליך שיזוף. אך לא תמיד הפיזור של הפיגמנט הוא אחיד, ולפעמים יש הצטברות של פיגמנט באזור אחד שיוצר כתם בעור. מה שמשפיע על פיזור לא אחיד הוא בעיקר חשיפה לשמש. גורמים נוספים הם: גלולות, שינויים הורמונאליים, תרופות, גיל, נטייה גנטית.

כתמי הריון – מסכת הריון – כלואזמה
השינויים ההורמונליים ביצירת כלואזמה משפיעים רק על חלק מהנשים. כתמי ההריון נוצרים מכמות מוגברת של הורמונים הנוצרים בגופינו בזמן ההריון, ואלה הם רק חלק מתופעות הלוואי שבזמן ההריון. במסכת ההריון יש התכהויות לא רק באזור הפנים, התכהות יכולה להופיעה גם באזור הבטן התחתונה לאורך פס הטבור. הכתמים מתכהים מחשיפה לשמש ולא תמיד חולפים לאחר הלידה. לצערנו, לא ניתן להימנע מהופעתם של כתמי ההריון אך ניתן להקל עליהם ולמנוע החמרתם ע"י המנעות מחשיפה לשמש, ומריחת מקדם הגנה כל שעתיים. כיום קיימת בשוק אבקה מינרלית טבעית בצורת מברשת המגינה על פני העור מפני קרינת ה UVA/UVB – ניתן לשים אותה על המייק אפ והאיפור כל שעתיים על מנת להישאר מוגנות מקרינת השמש.

עקרונות הטיפול בפיגמנטציה:
ניתן לטפל בכתמים שלא נעלמו אחרי הלידה, אך על מנת להגיע לתוצאה מקסימלית צריכים
להתקיים שלושה עקרונות:
1) קילוף / המסה
2) פירוק / הבהרה
3) עיכוב

ולמה הכוונה? בחומרים הפעילים שניתנים לטיפול בבית חייב להיות קרם אחד שיעשה עבודת קילוף שיעודד התחדשות תאים ומעברים לחמרי ההבהרה, וקרם נוסף בו יהיו חומרי הבהרה ומעכב יצירת מלנין (לדוג': הידרו קינון וחומצה אזלאית). המטרה היא כל הזמן לדכא ולעכב את יצירת המלנין. ביום שתפסקנה למרוח את החומרים, המלנין יעלה שוב מעל פני העור והפיגמנטציה תחזור. אצל נשים רבות שהפיגמנטציה הופיעה אצלן שוב, התברר לאחר תיחקור קצר שהן לא מתמידות בטיפול באמצעות חומרי הבהרה ועכוב.

כיום מקובל לשלב בטיפולי פיגמנטציה טכנולוגיות אור מתקדמות. טיפולים אלו מזרזים את תהליך השיפור. אך במקביל חייבים כל ערב למרוח חמרים פעילים להבהרה ודיכוי המלנין.

לסיכום: הטיפול בפיגמנטציה הינו ממושך ועל מנת שיצליח עליו להיות עכבי. שימוש קבוע במסנני קרינה הינו קו הגנה ראשון נגד פיגמנטציה ואליו מצטרפים אלמנטים נוספים כגון:
קילוף עור עדין, חומרים פעילים המעכבים את פעילות המלנין וחומרים פעילים המפרקים מלנין קיים (הבהרה).

הינך מוזמנת להגיע ל-"עורגני" בכפר סבא לאבחון וייעןץ ללא התחייבות.
חייגו 1800-077-127 . רוטשילד 68 כ"ס ,רוטשילד 72 כ"ס .
בקרו אותנו באתר: www.b-organi.co.il ובדף הפייסבוק: עורגני – קוסמטיקה אורגנית מתקדמת

עורגני תמונה

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

גלול למעלה