עמוד ראשי / תינוקות וילדים / שינה / תינוק לא ישן? הפרעות שינה אצל תינוקות?

תינוק לא ישן? הפרעות שינה אצל תינוקות?


לירז אנטר משתפת לאתר emush על הפרעות שינה אצל תינוקותתינוק לא ישן? הפרעות שינה אצל תינוקות ? – מאת לירז אנטר 

מכירות את זה שאתן גמורות מעייפות מיום ארוך,ואתן מרדימות את תינוקכן ומניחות אותו במיטה ולאחר פחות משעה הוא מתעורר?! סיוט, נכון? ואחרי עוד קצת זמן הוא שוב מתעורר, ואז הוא ישן עוד שעתיים ופתאום שוב מתעורר. אז אתן ישר אומרות לעצמכן: זה בטח השיניים. בגיל חצי שנה מתחילה להתפתח אצל התינוק שלנו הקוגניציה והזיכרון. הוא זוכר שאת הרדמת אותו כשהוא היה עלייך וכעת הוא פתאום נמצא במיטתו. הוא זוכר שכשהרדמת אותו היה לו מוצץ בפה וכעת אין לו.

בקיצור כל הדברים שהשתנו לו גרמו לו לבכות כשהתעורר. לכולנו יש מחזורי שינה שמסתיימים כל 45 דקות. בגלל זה מגיל חצי שנה מתחילות ההתעוררויות התכופות. בגלל הקוגניציה שהתפתחה ולא בגלל שמתחילות לצמוח השיניים. זו איזושהי אמתלה שכולם נאחזים בה כי זה צירוף מקרים באותה נקודת זמן.

ישנה שיטה פשוטה מאוד להיפטר מ הפרעות שינה אצל תינוקות. השיטה היא של פסיכולוגית קלינית ל הפרעות שינה של פעוטות ושמה ד"ר יוליה טמיר. כדי להיפטר מהתופעה מומלץ להיפגש איתה (בסה"כ פגישה אחת בסך של 350 ש"ח) בסמוך להתחלת התופעה. זה פתיר ופשוט וככל שמקדימים לעשות כך זה מסתיים מהר והילד ישן לילה שלם בלי להתעורר!
אני ניגשתי אליה כשבתי הייתה בת 6 חודשים ושלושה שבועות. הספיקו לי שלושה שבועות כאלה, והבנתי שלא תהיה לי איכות שינה אם היא תמשיך להתעורר בין 5-8 פעמים בלילה. מפגש אחד איתה ועוד כמה התכתבויות באימייל שינו לי את החיים!!!! היא נותנת כלים ברורים להתמודדות והדבר עובד!!! היא גם מנחה אותך מה לעשות כשהילד חולה ונמצא ברגרסיה. מה לעשות בהחלפת שעון מקיץ לחורף וכדו'. בקיצור אל תנסו להתמודד עם זה לבד כי ברוב המקרים זה לא עובר מעצמו וזה גורם לך לאבד המון סבלנות ושעות שינה. וגם להם זה גורם לפתח הפרעות שינה עד גיל מאוחר.

הילד שלך לא ישן רצוף לילה שלם החל מגיל 3 חודשים, את מוזמנת לפנות אליה, מקצוענית ומנוסה – מומלץ בחום!!!

11 תגובות

 1. שלום,

  גם אנחנו מתחילים תהליךך אצל יוליה.
  אני אשמח לדעת איך היו הלילות הראשונים ואיך התמודדת עם הבכי הנוראי 🙂

  תודה
  שרונה

  • היי שרונה,לא פשוט בכלל הבכי הזה…לפעמים אפשר להשתגע כי שום תנוחה ושום דבר לא טוב לו.צריך למצוא דרכים להקל כמו התעמלות עם הרגליים לכוון הבטן ולצדדים ,עיסוי,דיקור,טיפות להקלה לגזים שיש כמה סוגים בשוק אני משתמשת בגרפ ווטר וזה טיפה מקל רק צריך סבלנות עד שזה משפיעה….תיסתכלי בוידאו תראי איך לעשות רפלקסולגיה לתינוק שגם מקל…אם יש לך עוד שאלה בשמחה…שיהיה בקלות.

 2. היי שרונה, הבכי באמת קשה מנשוא אבל אני יכולה לומר לך מנסיון שהבכי ביום יומיים הראשונים הוא ארוך ומיד אח"כ זמן הבכי מופחת באופן משמעותי, כמובן שבגלל זה עדיף לעשות את התהליך בגיל צעיר כדי שהתינוק יוכל לרכוש את הרגלי השינה מהר ובקלות יותר, אחרי יום יומיים קורעי לב זה נהייה פחות קשה ותנסי לעשות כל הזמן תהליך של רציונליזציה כדי להיות פחות אמוציונלית הרי אחרי הכל את קודם כל עוזרת לו, ואלו הרגלים לכל החיים, ותזכרי שכשהילד ישן לילה שלם ההתפתחות המוחית שלו טובה יותר ומן הסתם הוא ירוויח הורים רגועים יותר, בהצלחה!

  • את יכולה תמיד לכתוב לה מייל ולשאול אותה האם זה גיל מוקדם או לא . אני פניתי אליה בגיל שלושה חודשיים במייל והיא ענתה לי בצורה אדיבה וארוכה ובעקבות המייל קבענו פגישה.

  • מורני, היא אמרה לי בפירוש שהחל מגיל 3 חודשים התינוק אמור לישון לילה שלם עד 5 בבוקר, את אוטוטו שם אז אם זה לא יסתדר עד אז תלכי אליה, זו פגישה אחת בת שעה וסכום סביר לחלוטין של 350 ש"ח ולאחר מכן תראי איך הדברים פשוט קורים!

 3. היי לירז,

  תודה רבה על התגובה אנחנו בהחלט פנינו ליוליה ואחרי כמה ימים של בכי אני שמחה לומר שהיום התינוק החמוד ישן בין 9-10 שעות בלילה רצופות וכמעט ללא בכי כאשר מניחים אותו במיטה. אכן הוא תינוק מאושר יותר כי הוא ישן טוב יותר!

  אם לא קשה לך אשמח לדעת מה קורה עם השינה ביום? אם היא בגן אז איך הגננת משכיבה אותה לישון? והאם היום היא פשוט נרדמת ללא בכי או שעדיין יש התנגדויות?

  תודה רבה!
  שרונה

  • לגבי שנת הצהריים זה לא מחייב את אותה השיטה, הילדה שלי היום בת שנה ועשר והיא עדיין איתי בבית, בצהריים היא ישנה איתי במיטה, אני מרדימה אותה לידי והיא גם לוקחת מוצץ, זה מדהים איך יוליה אמרה לי שהם יודעים לעשות את ההפרדה וכך קרה, היא בערב יודעת שהיא נרדמת לבד במיטתה והלי מוצץ ובצהריים זה שונה, אז תרגישי בנוח להרדים אותה/ו בצהריים בשונה מהלילה וזה נכון גם לגבי הגן, המדהים שבגן הם נרדמים כולם יחד מבלי כל עניינים כי זו תופעת העדר, הם מחקים אחד את השני. היום כמובן שהיא נרדמת בקלות ובלי כל התנגדויות וגם אם היא מתעוררת וקוראת לי בלילה אני בד"כ לא ניגשת אליה וכעבור דקה – שתיים היא נרדמת חזרה.

 4. לירז היי,
  האם ד"ר יוליה טמיר פועלת בשיטת 5 הדקות?!

  • היי לירז,

   היא מתאימה את דרך הטיפול לפי הבעיה של הילד ולטענתה אין לה שיטה אחת לכולם. לדוגמא אנחנו כן שמנו את הילד במיטה (גם אם הוא בכה לא הרמנו אותו) אבל נשארנו לידו (למשך תקופה שהיא אמרה לנו). שיטת חמש דקות קלאסית אומרת לעזוב את הילד כל החמש דקות ואת זה בשלב הראשון היא לא אמרה לנו לעשות.

   בהצלחה
   שרונה

   • היי שרונה, בגלל הפרטים שאת מציינת הפניתי אתכן ללכת אליה ולא להשען רק על המידע שנידבתי, זה ברור לחלוטין שזה אינדיבידואלי לכל ילד עם שינויים קלים, שמחה שהלכת ושזה עזר.

  • משהו בסגנון, אני מניחה שעם שינויים קלים.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה