עמוד ראשי / מורן ממליצה / ביקור בריא אצל הרופא?

ביקור בריא אצל הרופא?

מי אוהב ללכת לרופא…? כנראה שאף אחד, לא מבוגרים, ולא ילדים…כי מתי בעצם אנחנו הולכים לרופא כלשהו, כשיש בעיה שאנחנו רוצים לטפל בה…לאחרונה הוזמנתי לנסות את המוצר "ביקור בריא", המוצר מיועד לילדים בגילאים שבין שנתיים לשש – הסתקרנתי לדעת כיצד ארגיש כשאני הולכת לרופא הילדים עם הילד שלי בן השלוש, כשהכל בסדר ומד ההיסטריה האימהית שלי מראה מזג אויר נוח…

מורן אייזנשטיין ביקור בריא

מורן אייזנשטיין ואריאלי בביקור בריא

אז בואו נדבר תכל'ס, אנחנו כאימהות מתמודדות יום יום עם משימות רבות ומגוונות, כשחלקן לא פשוטות כלל, נהפוך הוא…אבל כשזה נוגע לבריאות ילדינו אנחנו מוצאות את הכפתור הפנימי הזה שהופך אותנו ללביאות שתעשנה הכל למען ילדיה!

כולנו הרי יודעות מה ההרגשה לחכות עם ילד חולה בתור לקופת חולים, כשלצידנו עוד מספר אימהות מודאגות עם ילדים חולים…הילד על הידיים ואת מתפללת כבר שיגיע תורך…וכשסוף סוף הכרוז מכריז את מספר התור שלך את יכולה לנשום לרווחה ולהיכנס לרופא ולספר מה יש לילד…בתגובה את מצפה לשמוע שזה משהו קטן ושאין לך מה לדאוג…

הרופא מבצע את הבדיקה, לעיתים הוא יותר נחמד לעיתים הוא פחות נחמד ויותר קר, הוא רושם לך מרשם לתרופה כזו או אחרת וביי וביי…ומה אם יש לך עוד שאלות?! אין זמן…כי יש אחרייך עוד מלא אימהות מודאגות.

אבל, יש פעמים (וזה לאו דווקא קורה בזמן שהילד חולה, לפעמים זה קורה ברגע שגם הילד וגם את התאוששתם מה"וירוס" או ה"חיידק" ששם את כל הפוקוס במה שדורש פתרון ועכשיו) שאנחנו באמת רוצות לדעת יותר, להבין עוד קצת, לשאול שאלות…בגלל זה נורא אהבתי את "ביקור בריא" של מאוחדת…הזמנה לביקור אצל הרופא, גם כשהילד בריא! ביקור של חצי שעה שלמה, שבה אנחנו יכולות לא רק לשאול את כל השאלות…אלא ממש לעבור סדרת בדיקות – גם גופניות וגם התפתחויות – חצי שעה שממוקדת רק בילד שלך!

לפני שהגעתי לביקור בריא נשלח אליי מייל עם 36 שאלות (שהותאמו לגיל של אריאלי – שהוא בן 3) כדי שרופא הילדים יכיר קצת יותר טוב את הילד: איך הוא ישן, איך הוא אוכל, האם הוא מתקשר טוב לגילו ומה לגבי שינה? גמילה מחיתולים? מוטוריקה עדינה, מוטוריקה גסה – האם הילד שלי מפותח מספיק לגילו?

כל שאלה שיש לך כאימא מקבלת את המקום שלה, כל שאלה היא לגיטימית.
אין שיירה של אמהות/הורים אחרייך בתור, הביקור מתואם מראש והחצי שעה היא רק שלך ושל ילדך (ואל דאגה גם אין ילדים חולים בסביבה, ישנה הפרדה מוחלטת בין המרפאה והזמן בהם מתקבלים ילדים "חולים" לבין הורים וילדים שהוזמנו לביקור בריא).

אז הלכתי עם אריאלי שלי לביקור בריא, והופתעתי! למה?! קודם כל קיבל את פניי רופא שחייך אליי, כן, ממש חייך, היה אדיב אליי ובעיקר לילד שלי. אני זוכרת עשרות פעמים שנכנסתי עם דמעות בעיניים כאימא מודאגת לרופא עם תינוק על הידיים והרופא?! אפילו לא התייחס אליו, היה ממש קר וקורקטי ואת מה שצריך שזה יותר רגש, זה ממש לא היה שם…והרי זה מה שאנחנו כאימהות רוצות לא?! קצת רגש.

אז מאוד אהבתי את הרעיון לבוא לביקור אצל רופא גם כשהילד בריא.
התחלנו את הביקור במה מציק לי? האם ישנה איזו בעיה לגבי אריאל שמטרידה אותי? אין לכן שום בעיה שמטרידה אתכן? יופי – זה מצויין – לפעמים הביקור הבריא הוא רק מראה עבורנו שמשקפת לנו שהילד שלנו מושלם בדיוק כמו שאנחנו חושבות!

אריאלי שיחק בקוביות כדי לבדוק את המטוריקה שלו, שיחק עם בובה כדי להבין את עניין התקשורת שלו, עברנו על צבעים, נשקלנו, מדדנו גובה והייתה לנו חוויה של ממש אצל הרופא…אריאל כמו רוב הילדים לא ממש אוהב רופאים, בדיקות או זריקות אבל פה זה היה אחרת – ולמרות שסיימנו את המפגש אריאל ביקש מהרופא שישחק איתו עוד קצת…

אז היה לי כיף לקחת ילד בריא לבדיקה, הייתי פנויה להקשיב וללמוד- האם ישנה בעיה שדורשת התייחסות בלי להיות בלחץ לא של זמן, ולא של ילד כואב, או קודח מחום…ונזכרתי כמה נעים לחזור"אחורה" לרפואה של פעם – שרופא הוא באמת רופא ויחס אנושי הוא חלק מהערכים שלו…

אז הנה עוד קצת נקודות לגבי הביקור:

1. הביקור מותאם לגילאי 2-6 (כי עד גיל שנתיים לרוב אנחנו מבקרות בטיפת חלב)
2. לביקור בריא מגיעים פעם בשנה – אין צורך להתקשר ולתאם תור – נציג מקופת החולים מתקשר באופן יזום.
3. במקביל לתיאום התור – ישלח אליך שאלון בן 36 שאלות המותאם לגיל הילד – כאשר התשובות לשאלות הן" כן, לא, מידי פעם.
4. הרופאים של ביקור בריא – הם רופאי ילדים שעברו הכשרה מיוחדת למטרות הכלולות בביקור.
5.הביקור כולל: בדיקה גופנית, מעקב גדילה והתפתחות, מניעה, חיסונים וגורמי סיכון
6. תקבלו הדרכה בנושא אורח חיים בריא – תזונה ופעילות גופנית
7. הדרכה משפחתית – בנושאי הורות, הרגלי שינה, גמילה וכו'
8. במידה הרופא יגלה איזו שהיא בעיה שמדאיגה אותו, הוא יפנה אותך להמשך מעקב וטיפול משלים.

אז שנהיה בריאים ושניפגש בביקור הבריא הבא : )

אתר: ביקור בריא

.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה
דילוג לתוכן