עמוד ראשי / כללי / בכל אשר תעשה תצליח – הצלחה!

בכל אשר תעשה תצליח – הצלחה!

מורן אייזנשטיין משתפת לאתר emush על הצלחה מסופר על אדם שהצליח בכול עסקיו בצורה מדהימה ופחד כל כך שבשל הצלחתו תשלוט בו עין הרע של כולם.
אז הלך והשקיע את כול כספו באופן שבוודאי יפסיד את כולו כדי שיראו כולם שהוא לא מצליח כמו שכולם חושבים, ואז לא יהיה להם עין עליו. אבל כול מה שעשה בשביל להפסיד לא עזר לו, והוא רק הרוויח בכול דבר ובכול עסק יותר ויותר, כנגד כול הגיון.
הלך האיש לרב וסיפר לו מה קרה. אמר לו הרב שיפסיק להתאמץ להפסיד את הכול כי אין ההצלחה או הכישלון בידיים שלו.ואם נגזר עליו להצליח בתחום מסויים אפילו אם ינסה לברוח מזה לא יעזור לו.
וגם ההפך אם נגזר עליך להפסיד או לא להצליח במשהו מסויים כמה שתנסה זה לא יעזור. כנראה זה לא ייעודך או התיקון שלך זה להראות כמה אתה באמת רוצה את אותו דבר וכמה אתה מתאמץ כדי שיהיה שלך.
ההצלחה היא מהבורא אז אין מה לפחד מעין הרע. אם אתה מאמין כך אז אתה לא מפחד שמישהו יזיק או יועיל לך כי זה לא בידיים של בני האדם מה שיקרה לך.
רק הבורא יודע בדיוק מה כול אחד צריך. לכן לא כדאי להסתכל על האחר ולקנא בו, כי אי אפשר באמת לדעת מה קורה אצל האחר.ומי יודע אם מה שנראה הצלחה אצל האחר זה באמת הצלחה ואם מה אותו אדם שעל פניו נראה שמח ומרוצה מה קורה בנפשו ובחייו באמת.
מי שמקושר עם התכלית צריך לשמוח במה שיש לו וגם במה שמתעכב לו כרגע צריך להאמין שעל אף הקושי שזה לטובת. לא תמיד אנחנו יודעים מה טוב לנו כי אנחנו לא יכולים לראות באמת את כול התמונה. שמחה אמיתית אינה תלויה בכלום ומי שיש לו שמחה אמיתית זה אדם שמעריך את חייו ומודה על מה שיש לו.
יש הרבה אנשים שהם בעלי מעמד מכובד אבל איו להם שמחת חיים אז מה שווה כול הכסף והכבוד?! אדם שמאמין שכול צרותיו הם כדרך הטבע אין לו על מי להישען ושנכנס לצרה אמיתית סומך על עצמו שיפתור אותה ושלא מצליח נהיה מתוסכל ועצוב אבל שיודע שיש על מי להישען אז גם אם עובר תקופה קשה מסתכל למעלה ומבקש מהשם שיצילו.
שיהיה יום מבורך שנדע תמיד להסתכל על חצי הכוס המלאה, לברך על כך שאנו בריאים וגם אם יש לנו קשיים ותמיד יש שיעורים לכול אדם, לנסות לעבור אותם בשמחה כי אנחנו במצב נתון אז הבחירה איך לעבור ואיך להתמודד עם המצב תלויה בידינו.

באהבה,
מורן

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה
דילוג לתוכן