עמוד ראשי / כללי / חושבת להקים חנות באינטרנט?

חושבת להקים חנות באינטרנט?

Fotolia_864036_Subscription_Lחושבת להקים חנות באינטרנט? דעי בפני מה את עומדת…
פתיחת חנות אינטרנטית לממכר מוצרים שונים יכולה בהחלט להוות פתרון תעסוקתי נאות לאימהות ולנשים שמבקשות לפתח קרירה מרתקת לצד בילוי שעות מרובות בחיק המשפחה. בניגוד לקרירה כשכירה או כמנהלת עסק ב"עולם האמיתי" לניהולו של עסק אינטרנטי יש יתרונות רבים בעבור אימהות עובדות. על אף שלא מדובר בעבודה קלה, יש לך את היכולת לשלוט שליטה מלאה בשעות העבודה ולהקדיש לילדים את השעות הכל כך חשובות של הצהרים לטובת ארוחה משותפת, שיחה, והכנה של שיעורי הבית.

מהם השלבים בדרך לעסק מקוון משלך? ומה החוקים לבניית חנויות באינטרנט? מאילו מכשולים כדאי להיזהר? וכיצד להתגבר עליהם, בכתבה הבאה:

מהם השלבים בדרך לעסק מקוון משלך?
השלב הראשון והחשוב ביותר בדרך לעסק אינטרנטי משלך הוא הכנה של תכנית עסקית מפורטת. למרות שמדובר בעסק מקוון, גם במקרה זה, עלייך לחשוב טוב על הקונספט, על העלויות (וחשוב מאוד בשלב הזה לנסות ולחשוב על כל העלויות שעשויות להיות לעסק) לחשב את פוטנציאל הרווחים ולראות כיצד העסק משתלב עם החלומות שלך.

הקדישי מחשבה מרובה לתחום שאליו את מעוניינת להיכנס. אם את פריקית של אופנת עילית יכול מאוד להיות שזה התחום שכדאי שתעסקי בו. אם את חוטאת בעיצוב תכשיטים או לחילופין, אוהבת מאוד לרכוש תכשיטים, נסי למצוא ספקים שיאפשרו לך למכור את מרכולתם. אוהבת לאפות? מכירת עוגות או עוגיות באינטרנט תאפשר לך לעבוד וליהנות מהתחביב בעת ובעונה אחת. כלל, אנשים מצליחים ברוב המקרים בעבודות שהם אוהבים. אם יש לך את התשוקה למוצר, ההצלחה תגיע מעצמה.

אחרי שהחלטת מה ברצונך למכור הגיע השעה להיפגש עם רואה החשבון או עם יועץ עסקי ולרדת לעומקם של המספרים. סיור מהיר באתרים מתחרים יאפשר לך לגלות מהו התמחור ההגיוני למוצרים שאת מציעה וכאשר תאספי מספיק נתונים על העלויות שיהיו לך תוכלי לחשב כמה מוצרים עלייך למכור על מנת להרוויח ולהתפרנס בכבוד.

אפרופו עלויות – יש מספר עלויות שחשוב מאוד לקחת בחשבון לצרכי התוכנית העסקית: תשלום לחברה לבניית אתרים או תשלום חודשי קבוע לחברה שמציעה חנויות באינטרנט, תשלום למקדם אתרים, תשלום עבור פרסום, רכישת סחורה, אחסון אתר האינטרנט שלך, משלוחים, ניירת משרדית, הנהלת חשבונות ועוד…

מאילו מכשולים כדאי להיזהר?
העבודה מהבית היא חלום רטוב של הרבה מאוד אימהות עובדות, אבל יש שני חסרונות עיקריים ומנוגדים לעבודה ללא מסגרת. מחד, קל מאוד לפתח וורקוהוליות כאשר עובדים מהבית. לא צריך להחתים כרטיס או למהר לצאת מהעבודה בשביל להכין לילדים ארוחת ערב ולכן אפשר להישאר ב"משרד" עד אישון לילה – מה שמפריע מאוד לשאר בני הבית.

מאידך, כפי שאת ודאי יודעת היטב, עבודות הבית לעולם אינן נגמרות. קל מאוד לעזוב את המחשב לטובת ערימת הכלים שמונחת בכיור מאמש או בשביל להעביר את הכביסה מהמכונה למייבש, אך בסופו של יום, במובן המילולי של הביטוי, את עתידה לגלות שהיעילות שלך נפגמה קשות בשל ההפסקות התכופות.

אפשר להתגבר על שני המכשולים הללו באמצעות ניהול סדר יום קפדני ולא לחרוג ממנו בשום מקרה ובשום תנאי. כאשר שעות העבודה מוקדשות לעבודה גם אם הבית במצב קטטוני ואחרי שעות העבודה, שום "קריסס" לא יחזיר אותך למשרד.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה
דילוג לתוכן