עמוד ראשי / כללי / לבחור להיות בשמחה

לבחור להיות בשמחה

מורן איזנשטיין משתפת לאתר emush על להיות בשמחהרבים מאיתנו נמצאים בחיים במצב של עלייה, תהילה, עושר, מעמד ואז ביום בהיר אחד… בום ! נופלים לקרקע, פתאום לא הכול ורוד, פתאום הדברים יותר קשים, לא מסתדרים כפי שהיו, הפרנסה באה בקושי רב, ולעיתים נאלצים לרדת ברמת החיים. אדם צריך להיות בשמחה תמיד ולזכור שאם הוא היה במקום גבוה, השם יתברך שם אותו שם, אם הוא נפל אז גם זה מהשם . בורא עולם יודע שיהיו לאדם כישלונות, ירידות, נפילות וכו'… ויש מצווה …להיות בשמחה!

אם תבחר להיות  שמחה אתה תראה ותבין שכמו שהשם המליך אותך ונתן לך הצלחה כך הוא רוצה שתשמח בכשלון (מתוך גן האמונה)
אדם צריך לדעת שהשם שמח בו. הוא שמח כשאתה מלך ויש לך הצלחה והוא שמח בך גם אחרי שאתה יורד מהמלוכה. אבל רק כאשר אתה נשאר בשמחה.

ולמה הבורא אוהב אותך כשאתה נשאר בשמחה תמיד? כי זה מראה שאותו אדם מונח על הקרקע ומכיר את מקומו. הוא אינו חושב שהוא צדיק גדול או משהו מיוחד, אין לו גאווה. הוא מבין שהוא בסה"כ בן אדם ולכן הוא מבין שהוא עלול לטעות ולהיכשל ואינו מופתע גם כאשר לא הולך לו. וכאשר הוא מצליח הוא נפעם מחסדו של השם יתברך ומרחמיו הרבים .

בורא עולם רוצה להמליך אותך, רוצה שתהיה מלך גדול, אבל מה הסימן שאדם ראוי למלוכה? אם הוא מסוגל לרדת ממנה ולא ליפול לעצבות מכך.כי רק כאשר אדם יודע שהמלכות שיש לו, ההצלחה, הפרנסה, המעמד וכו'…ניתנה לו מהשם ואינו שייכת לו כלל ואם הוא מנצל אותה למעשים טובים, לצדקה, גמילות חסדים, אהבת חינם ועוד, בורא עולם משאיר בידיו את המלוכה כי רואה שאדם זה ראוי לה.
אך אם אדם מקבל מלוכה ומתנהג כמו בהמה, רע לאנשים, לא תומך או נותן צדקה לזקוק באמת וחושב שהוא איזה משהו מיוחד ,מהר מאוד המלוכה תילקח ממנו.

השמחה האמיתית והטהורה לא תלויה בכלום, ומי שיש לו אותה באמת זה לא מפני שיש לו איזה דבר מיוחד, הוא פשוט שמח מהנפש ללא סיבה. כאשר שוכחים שהנפילה היא מהשם יתברך נכנסים למקומות אפלים ורעים. ״משפיל גאים ומגביה שפלים״ זה כוחו של בורא עולם.
הפירוש הוא שאותם גאים שהשפיל והם עתה שפלים אותם הוא מגביה עדי מרום, אם שוב יתגאו שוב ישפיל אותם.וכאשר ישפיל אותם זה רק בשביל להרים אותם!!!

דויד המלך היה צדיק גדול ולא היה איכפת לו אם יהיה מלך או רועה צאן בשבילו זה היה היינו הך העיקר לעבוד את השם.
השם רוצה שאעבוד אותו בתור מלך? טוב מאוד, רוצה בתור רועה צאן? מצוין.

שיהיה לכולנו יום מבורך ושתמיד נזכור שהיכן שאנחנו נמצאים זה היכן שהשם שם אותנו, אם אנחנו במלוכה, שנדע להשתמש בה כראוי לעשות טוב, ואם אנחנו רועי צאן זה רק עניין זמני עד שנקבל מלוכה, הגלגל עגול, פעם אתה למעלה ופעם למטה, העיקר להיות בשמחה תמיד, לחייך, לקבל הכול באהבה ובנפש טהורה.
הכול זמני והכול יכול להשתנות כול רגע ״ישועתו כהרף עין ״ הכול במצמוץ קטן יכול להתהפך ולהיות כזה גדול.
אני תמיד אומרת, שאני עושה מה שביכולתי אבל אני קטנה והבורא גדול וכשהוא יחליט שהגיע זמני לחזור למלוכה כמו שאני מדמיינת זה יהיה כל כך גדול ששום דבר לא יעצור את זה. להבדיל מהעבר, היום אני מודעת ויודעת שכשאקבל את ההצלחה שלי חזרה, איך להתמודד איתה, מה לעשות איתה, ולדעת שההצלחה הזו היא ממנו שיתברך, וכמו שהגביה כך יכול להשפיל,הכול לטובתי, בלב שלם, להיות בשמחה, אני מבינה את זה, ומודה לו על כך.
אוהבת אותך בורא עולם על כול מה שיש לי ועל מה שאין לי אני יודעת שברגע הנכון אתה תיתן לי, כי הכל זה מלמעלה!

אוהבת מורן.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה
דילוג לתוכן