עמוד ראשי / הריון ולידה / איך מתאוששים מלידה קשה ומביאים עוד ילד לעולם?!

איך מתאוששים מלידה קשה ומביאים עוד ילד לעולם?!

איך מתאוששים מלידה קשההיי מורן,
הסיפור הוא כזה: את בני ילדתי בדיוק לפני 10 חודשים. היה לי הריון מדהים, ללא תופעות, בלי בחילות, הקאות, צרבות…ממש כלום, רק שגילו לי סכרת הריונית…ואני כמובן שיניתי את כל החיים שלי בעקבות כך, הייתי מאוזנת מאוד, ירדתי במשקל, נראיתי והרגשתי מצויין.

הגעתי לשבוע 38 והרופא החליט שצריך ללכת ללדת, כי היה חשש שהעובר יהיה גדול מידי ללידה רגילה ויש חשש בגלל הסכרת. חשוב לציין כי בהערכת משקל הוא היה 3.5 קילו. ובאמת החלטנו ללכת לבית החולים, לאחר כמה ימי המתנה הגיע הרגע שקוראים לנו לרדת לחדר לידה, ההתרגשות בשיאה. קיבלתי פרופס…ונאמר לי שבינתיים תסתובבי קצת, תעזרי לתהליך הלידה, ותחזרי פעם בשעה למוניטור. וכך באמת עשינו.

אחרי 3 שעות, בעלי הלך עם אחי לאכול (אחרי יום שלם בלי אוכל), ואמא נשארה איתי, ובמוניטור, המיילדת אמרה שהיא רואה ירידות דופק קלות, ומעדיפה שאני אשאר מחוברת למוניטור. מהר מאוד התחילו צירים מאוד חזקים, כמעט בלתי נסבלים, בעלי כבר חזר, ואני עומדת למות מכאבים הגיע הזמן לאפידורל…קראו למרדים, שבא, נתן את הזריקה.
והעוזרת שלו חיכתה כמה דקות לוודא שהכל בסדר, ואז היא נכנסה ללחץ…הדופק של העובר צונח עם כל ציר, ברגע אחד החדר התמלא רופאים, מיילדות, אחיות, הרחיקו את כולם ממני, מוניטור, אולטראסאונד, מסיכת חמצן, מה לא…כולם בלחץ…ואף אחד לא מדבר איתנו…

לאחר כמה דקות, לחץ הדם שלי התחיל לקרוס בכל ציר ביחד עם הדופק של העובר…הרופא הסביר שאם הכל לא מתייצב תוך דקה, רצים לניתוח…ואז התחיל הלחץ הרציני…לא רוצה ניתוח…רוצה לידה רגילה…ואז הכל נרגע והרגשתי שאני נרדמת…וכאילו התעלפתי בחדר הלידה…אחרי זמן שנראה כנצח (בעלי אומר רבע שעה) התעוררתי עם ירידת מים, ושוב כל הבלאגן התחיל, הרופאים היו לבנים כמו סיד…רצים באים יוצאים…זהו אין ברירה הולכים לניתוח אני בהיסטריה, לא מספיקה לבכות, בטוחה שאחד מאיתנו לא שורד, מבקשת מבעלי שאם אני לא אשרוד שיספר לקטן שאהבתי אותו מהרגע הראשון…ולוקחים אותי…בעלי בחוץ עם אמא שלי…דוחפים לי מנה נוספת של אפידורל, הגוף לא נרדם, אז נותנים לי 2 מנות מורפיום…רבע שעה אחרי (כך אמרו לי) קטני שלי היה בחוץ, בריא ושלם…

הביאו לי אותו להרגיש אותו…אבל לצערי לא זוכרת כלום…ראיתי אותו והחזקתי אותו פעם ראשונה אחרי 4 שעות…
ועכשיו לשאלה…אנחנו רוצים עוד ילדים, אבל אני לא מצליחה להתאושש מהלידה, איך מתגברים על זה, ומנסים שוב? איך עוברים שוב את החוויה הזו?? אני רק חושבת על זה, אני מתמלאת דמעות, והיסטריה, באמת חשבתי שאנחנו לא נשרוד את זה.

חברות העמוד משתפות בחוויותיהן וגם עונות!

.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה
דילוג לתוכן