עמוד ראשי / כללי / מאמא טורבו

מאמא טורבו

מורן אייזנשטיין מאמא טורבולפני כמה ימים מישהי שאלה אותי שאלה "מהי אימא טובה בעינייך?!" לרגע חשבתי על השאלה ואני מודה שהיא אפילו עיצבנה אותי קצת…כי בעיניי אין דבר כזה אימא טובה או לא טובה והתשובה לשאלה הזאת הייתה אימא טובה זו אימא שמאושרת עם עצמה. אמא לפני הכל היא אישה ובת אדם שאוהבת את עצמה ומוצאת משהו שהיא אוהבת לעשות, משהו שמעניק לה סיפוק.

בעיניי זה לא משנה כמה זמן את מבלה עם הילד אלא בזמן שאת מבלה איתו, גם אם אלו שעתיים, בזמן הזה האם את כל כולך איתו? האם את מקשיבה לו? האם את צוחקת כשאת איתו, האם את שמחה לחלוק איתו את הזמן?! ברגע שענית כן אז את האימא הטובה ביותר!

כשאריאל נולד, הייתי איתו המון בבית לבד בלי עזרה וחשבתי שאני משתגעת. פתאום מאישה עצמאית נהייתי אישה ש-24 שעות מחזיקה תינוק צורח על הידיים, מחליפה חיתולים 10 פעמים ביום, משועבדת ליומן שינה ומתעוררת כול יום בחמש בבוקר, כי הילד הזה לא אהב לישון.

כולנו מכירות את התחושה איך זה עם ילד ראשון, הרי הציפייה והכמיהה לילד זה משהו אחד ומה שמצפה לנו כאימהות בפעם הראשונה זה קצת רחוק ממה שדמיינו.

הבעלים יכולים להיות הפרטנרים הכי טובים אבל הם קמים בבוקר מתקלחים הולכים לעבודה וכל מה שהם משאירים זה שובל של בושם רענן ואנחנו נשארות בבית עם חולצה של הבעל מלאה בפליטות חלב, קוקו מאעפן כזה, סימנים שחורים מתחת לעיניים ואז מגיעה השאלה…איך את? איך עבר הלילה?! לא, הרי באותו הרגע אפשר להוציא איזה פטיש צעצוע כזה של יום העצמאות ולתת לו כמה נגחות בראש. אתה לא באמת שואל אותי איך אני נכון גבר?!

וככה עוברים להם כמה חודשים, עד שהילד ישן יותר טוב, מתחיל להגיב אלינו, מחייך, נותן לנו קצת חזרה ואנחנו מרגישות שיש תמורה בעד האגרה.

נכון שאומרים שעם הילד הראשון עושים את כל הטעויות האפשריות? לפחות אני עשיתי כמה…כמו להרדים אותו על הידיים…טעות!!! לנענע אותו בתוך העגלה…טעות!!! לנסוע איתו ברכב ברחבי העיר…טעות!
לפרש כמעט כל בכי כרעב ולתקוע לו בקבוק…אין פלא שעד גיל כמעט 3 הילד שלי עוד רוצה בקבוק.

אז מה בכל זאת למדתי למרות הטעויות? למדתי שאם אני רוצה להיות אימא שפויה אני חייבת לעשות משהו עם עצמי.
נשים רבות מספרות שכשהן הופכות לאימהות משהו בהן משתנה, פתאום הן רוצות לשנות מקצוע, לעשות משהו קצת שונה ומניסיון זה נכון…אני גם חושבת שביום שאת יולדת נוגע בך מלאך הכוחות ונותן לך סופר כוח על מנת שתוכלי להתמודד עם היותך אימא. פתאום את יכולה לעשות 10 דברים במכה אחת:
להאכיל את הילד, להתקלח, לדבר בפלאפון, לשים משהו בתנור, להפעיל מכונת כביסה, להתלבש, להכין את הילד ולצאת לסיבוב בקניון – מאמא טורבו!

אז מה שבעצם אני רוצה להגיד לך בכל הסיפור הזה שלא משנה אם יש לך ילד אחד או ארבעה, לעולם אל תשכחי את עצמך! שימי את עצמך במקום הראשון, תדאגי לעצמך, תמצאי משהו שאת אוהבת לעבוד בו שיהיה לך למה לקום בבוקר אחרי שתיגמר חופשת הלידה, תקבלי את המצב שיש לך עוד כמה קלוריות לשרוף, את אימא עכשיו וכשאת מחייכת, רגועה ושמחה הילד שלך מחייך כפליים. את אימא טובה לעצמך, וככזו את תהי אמא טובה לילדייך!

*פורסם בטור שלי במגזין הורים וילדים חודש יוני

.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה
דילוג לתוכן