עמוד ראשי / תינוקות / על תספורת ראשונה לילד – מספרת ילדים

על תספורת ראשונה לילד – מספרת ילדים

תמר אלקיים בעלת מיס-פרה מזכרון יעקב משתפת לאתר emushתספורת ראשונה לילד – מאת תמר אלקיים

שלום לכולן ! קוראים לי תמר אלקיים ואני מזכרון יעקב. ב-2003 פתחתי מספרת ילדים, וקראתי לה המיס-פרה של תמר. המספרה מעוצבת ומאובזרת במכלול של אטרקציות כדיי שהילד ירגיש בסביבה הטבעית לו. חדר משחקים, פינת ספרים, תוכניות אהובות, כיסא בימבה, מקרר ממתקים ואותי. תספורת ראשונה לילד היא אירוע מרגש. מגיעים אלי הורים מכל הסוגים : החוששים, המתקשים להפרד ממחלפות השיער והורים עם סט מצלמות כדי לתעד את הרגע. אני מרגישה כל ילד כשהוא נכנס, ומבינה מה הוא מרגיש כאילו הוא חלק מחיי ומתנהלת בהתאם. לעיתים הילד מפחד כשמכניסים אותו למספרה. ילד זה לא צעצוע קדימה שב תסתפר, ילד צריך להרגיש בטוח. צריך לתת לו מרחב כדי שהוא ירגיש בסביבה הטבעית שלו. ואז…הוא מתרכך ונפתח. מהרגע של המוכנות, הגיבוש וההחלטה לצאת לדרך – מתחילים להסתפר – התספורת עורכת כמספר דקות. לעיתים כשילד בוכה זה חלק מההתמודדות שלו. במקרה שכזה עושים את כל מה שניתן לעשות על מנת שהילד לא יזיל את דמעותיו לשווא. מגיעים אלי גם ילדים מוגבלים, בעליי צרכים אישיים מכל הסוגים. הגעתי למסקנה שילד לא צריך כלום מלבד הקשבה ואהבה.

איזה כייף לספר ילדים. האנרגיה שלהם, הציורים שהם מציירים לי, החיבוק, ההתלהבות האין סופית, ובל נשכח את התספורות המותאמות לכל ילד וילד. אז תשכחו ממחוזות קורעיי לב של ילדים הפוחדים להסתפר. מרוב כל האטרקציה שמסביב לא רק שהם יסתפרו, גם לא ירצו לחזור הביתה. עכשיו יש להם מקום כמו לגדולים שבהחלט שווה כל רגע .

המספרה של תמר, מספרת ילדים במרכז השמורה שבזכרון יעקב מחכה בהתרגשות לילדים שלכם להיות חלק מהחוויה. אז…תכינו מצלמות ותנו להם את הרגע שלהם בשמחה.

כי זה לא סיפור להסתפר,
אני גיבור אני בוגר,
תראו אותי אני אחר,
אז רוצו רוצו לספר,
זו לא עוד מספרה זה משהו אחר .

להתראות , תמר

טל : 04-6392321

מוזמנות להצטרף לדף המיס-פרה של תמר בפייסבוק.

 

 

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה
דילוג לתוכן