עמוד ראשי / הריון ולידה / סימני מתיחה – מה גורם להם ואיך לעזאזל נפטרים מהם?

סימני מתיחה – מה גורם להם ואיך לעזאזל נפטרים מהם?

כבר עם הגיענו לגיל ההתבגרות אנו עסוקים לא מעט בשאלות כיצד להעלים מפגעים ההולכים ומתרבים בגופנו, בעיקר את אלה שנראים כלומר, שנמצאים על עטיפתו החיצונית של הגוף – העור. בגיל ההתבגרות מדובר כמובן על פצעים וצלקות, הנוצרות כתוצאה מהתעסקות איתם, ובגיל מאוחר יותר אלה קמטוטים שמתחילים להיווצר, קמטים בשלב מאוחר יותר וגם אותם סימנים, הנוצרים בעיקר לאחר התרחבות והתכווצות מהירות של העור, כמו לאחר הריון או דיאטה – סימני מתיחה. מהם בדיוק סימני המתיחה, איך אפשר לזהותם מוקדם ולטפל בהם באופן יעיל?

למה נוצרים סימני המתיחה?
כאשר העור נמתח ומתכווץ במהירות, נקרעים ונשברים בו סיבי החלבונים, אשר שומרים על חיוניותו של העור: הקולגן והאלסטין. בעיקר כאשר המתיחה היא תולדה של מתיחה משמעותית, שנעשתה באופן מהיר יחסית כמו בהריון או בדיאטה שהשילה מאתנו קילוגרמים רבים. סיבי העור נקרעים כאשר ישנה פגיעה בקולגן ובאלסטין, אשר נמצאים בשכבה העמוקה של העור – הדרמיס. הפגיעה בקולגן ובאלסטין מתבטאת בסימן ארוך ושקוע שנוצר באזור הפגיעה, מעין תעלה אשר תחילה צבעה הוא אדמדם/ורדרד ולאחר מכן היא מקבלת את צבע העור אך עדיין ניכרת ונראית כמו צלקת שקועה.

כיצד ניתן למנוע או להפחית את הפגיעה בדרמיס?
על מנת להפחית את הסיכויים להיווצרות סימני המתיחה, כדאי לדאוג באופן קבוע לשמירה על לחות העור. ניתן לעשות זאת באמצעות חומרי טיפוח, המכילים שמנים טבעיים מן הצומח כגון שמן שומשום, שמן שקדים ועוד. אלה, שומרים על לחות העור, וככל שהעור יהיה לח יותר – כך הסיכויים להיווצרות קריעה בשכבת הדרמיס וסימני מתיחה תהיה נמוכה יותר.

גם תזונה בריאה תיטיב עם עורנו ותגרום לו להיות עמיד יותר למתיחה. ויטמינים כמו ויטמין E וחומצות שומן חיוניות כמו אומגה 3 יסייעו לנו לשמור על עורנו. אגב, אמנם מריחת הקרמים או השמנים נעשית על שכבת העור החיצונית אך הרכיבים החיוניים מחלחלים גם כלפי מטה. עם זאת, אף על פי שהשמירה על העור בדרכים טבעיות חשובה, לא תמיד ניתן יהיה למנוע את סימני המתיחה בדרכים אלה ולעיתים לא יהיה מנוס אלא להתמודד עם סימן מתיחה קיים. אז מה עושים איתו?

טיפול עם גלי רדיו: הריסה לצורך בניה
אחת הדרכים שנמצאו יעילות ביותר עבור העלמת סימני מתיחה היא טיפול בעזרת גלי רדיו. הטיפול בעזרת גלי רדיו מתבסס על העיקרון הפשוט מאוד: כאשר ישנו דבר פגום, מוטב להרוס אותו לחלוטין ולבנות חדש (או כמו במקרה שלנו: לתת לטבע לבנות תאים מחדש) מאשר לנסות ולתקן את הדבר הפגום. סיבי הקולגן והאלסטין הפגומים כבר לא יחזרו להיות מה שהיו. בכל מקרה, גם אם קיימת דרך לתקן אותם היא מורכבת יותר מלהרוס אותם סופית ולתת לטבע לעשות את שלו. גלי הרדיו חודרים אל השכבה העמוקה של העור, הדרמיס, באמצעות מכשיר חדשני המכוון את גלי הרדיו לשכבות העמוקות. החום של גלי הרדיו מפרק את הקולגן והאלסטין השבורים לחלוטין ואז מתחילה צמיחתם של תאים חדשים וסימני המתיחה נעלמים לחלוטין או לפחות מיטשטשים באופן דרמטי – תלוי באיזה שלב של המתיחה נעשה הטיפול.

מתי מומלץ לבצע את הטיפול?
את הטיפול מומלץ כמובן לבצע מוקדם ככל האפשר. כבר כאשר אתם מגלים חריץ או תעלה לרוחב הבטן או באזור אחר מומלץ להגיע לטיפול. ככל שהצבע בולט יותר, כך מדובר בסימן מתיחה צעיר יותר שניתן להעלימו. כאשר הוא כבר מקבל את צבע העור סימן שזהו סימן ותיק שיתכן שלא יעלם לחלוטין אך לפחות יטשטש במידה משמעותית. הטיפול אינו כואב ואינו דורש מנוחה או שיקום כלשהם ואינו דורש היעדרות מעבודה או מגביל אותנו בתפקוד שלנו.
כולנו רוצות להראות צעירות ומתאוות לעור חלק כשל תינוק. סימני מתיחה הם עדות לתהליכים שעוברים על עורנו וגופנו ולזמן החולף. טיפול בעזרת גלי רדיו המעלים סימני מתיחה הופך את עורנו לבעל מראה צעיר ורענן יותר.

.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה
דילוג לתוכן