עמוד ראשי / תינוקות / ברית מילה / על ברית מילה? איך להתמודד נפשית ביום של הברית?

על ברית מילה? איך להתמודד נפשית ביום של הברית?

מורן אייזנשטיין משתפת בברית מילה של בנה אריאל ברית מילה? איך מתמודדים נפשית ביום של הברית? – מאת מורן אייזנשטיין 

אין מה לעשות היום הזה מגיע! יום ה ברית מילה ! היום בו יחתכו לגוזל הקטן שלך בבשר החי. נשמע לא שפוי ולא הגיוני, אך זה המנהג היהודי וכנראה שלא נוכל להתווכח אלה רק להכין את עצמינו כמה שיותר טוב.

כול תקופת ההריון אנחנו (לפחות ככה זה היה אצלי) גולשות בפורומים ובאתרי קניות, מחפשות עגלות טובות וזולות, חבילות ללידה ומה לא ?  תינוק חדש זו הוצאה לא קטנה. אדיר מילר הראה את זה יפה בפרק ברמזור בשילב. ידחפו לך כול דבר אפשרי בשביל החמוד ואת מה? לא תקני? בטח ובטח, ובמיוחד כשזה ילד ראשון ואת רוצה שיהיה לו הכול. כאילו שהוא ממש יזכור. תשמעי לי טוב ואת רק תרוויחי מזה. על הבולבול של הבן שלך אל תתפשרי. אל תחפשי הנחות. לכי לטוב ביותר. אני הלכתי למוהל –רופא ששמו מנחם צ'צקס ואני ממליצה עליו בחום. הוא אחד הטובים בארץ.

אני חתכתי לקטן אצל חברה. בהתחלה עלינו לחדר והוא הכין אותו, ואז התחלתי להיות לחוצה. ראיתי את המחט הקטנה של ההרדמה והתחלתי לבכות. מי שהיה איתי בחדר אמר לי לא להסתכל. כ"כ כאב לי על היצור בן 8 הימים חסר האונים הזה, שרק נחת בעולם וכבר עובר התעללות כזאת. אבל, אם כבר לעבור את זה אז שלא יכאב לו. המוהל נתן לו זריקת הרדמה והגוזל שלי אפילו לא בכה. בנוסף הוא נתן לו צמר גפן מתוק במי סוכר והחמוד שלי מצץ אותו כאילו זו הסוכרייה הכי טעימה בעולם והיה מבסוט. אחד הדברים שמבקשים ממך זה להביא בקבוק עם 2 כפיות סוכר ואז טובלים את הצמר גפן בפנים.

לאחר שסיים להכין את הקטן, הלבשתי אותו בשמלה לבנה מיוחדת ל ברית מילה עם כובע שמאותר במלמלה והוא היה כזה חמוד ממש כמו מבית קטן בערבה. ירדנו למטה הנחנו אותו על כרית שרנו כמה שירים ובלי שהרגשתי חתכו לו. נשבעת לכם הוא אפילו לא בכה,כלום!!!! ואחרי זה הוא ישן כמו תינוק. לא שמו לו תחבושות כמו אצל רוב המוהלים. ולגבי לילות בלי שינה וצרחות שכולם הכינו אותי להם, המוהל אמר שיהיו לו אולי התכווצויות בבטן יום אחרי. ואכן יום וחצי אחרי הוא היה קצת לא רגוע, אבל יחסית למה שתינוקות עוברים זה כלום. זהו, עבר שבוע בדיוק מאז הברית. הבולבול שלו מבריא ונראה מדהים. אני ממש מבקשת מכן, אל תתפשרו! שלא יכאב לו. אתן יכולות לקבל את המלצתי על המוהל של בני, או לברר על מישהו ברמה הזאת. והעיקר שיעבור בשלום וברגוע.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה
דילוג לתוכן