עמוד ראשי / הריון ולידה / על תפרים אחרי לידה או טחורים?!

על תפרים אחרי לידה או טחורים?!

 תפרים אחרי לידה או טחורים?! – מאת מורן אייזנשטיין תפרים אחרי לידה מאת מורן אייזנשטיין

אז עברת את הלידה, גיבורה אחת! תפרו אותך ממש יפה כאילו מעולם לא יצא משם ילד. את לא מרגישה עדיין כלום ותחת השפעת האפידורל את באופוריה. עדיין בבית חולים ואז משתחררת הביתה. לאחר יום בערך או אולי לפני, את מתחילה להבין שהתפרים זה לא פיקניק, תפרים אחרי לידה זה גיהנום!!!! אותי תפרו. אומנם התבדחתי עם הרופא הבכיר שתפר ואמרתי לו "תעשה עבודה יפה אה?" אבל, כשהגעתי הביתה הגיהנום הקטן שלי התחיל. לא יכולתי לשבת, לא לשכב, לא לישון. הכאבים התחילו להשתלט לי על כול חלק בגוף. לא יכולתי לאכול כלום, הייתי כמו סהרורית. שלא לדבר על זה שלא הלכתי לשירותים. ביקשתי מבעלי שילך לקנות לי משהו שיעזור לי. קראתי באינטרנט על התחושה שלי ולפי מה שהיה כתוב הבנתי שזה טחורים. השם ירחם לי? טחורים? רק המילה מגעילה אותי. בעלי קנה לי נרות משחה וטיפות שאוכל ללכת לשירותים כי יש פחד שלא נלחץ והכול ייפתח.

אחרי יומיים עם כול הטיפול הבנתי שאני לא עומדת בזה יותר. התקשרתי לרופא שלי שאמר, זה בכלל לא טחורים זה תפר פנימי שלוחץ לך על פי הטבעת .זה היה יום שבת ובשעה 21:00 אחרי כמעט שבוע ימים מהלידה, לקחתי את עצמי ואמרתי זהו אני לא אסבול את זה יותר.
אני לא יודעת מה כבר יותר כאב, צירים של שעתיים מהגיהנום או תפרים אחרי לידה. רק מי שעברה וחוותה את זה ברמה הכי כואבת וקשה יכולה להבין על מה אני מדברת. נסעתי למיון כולי כואבת, בוכה, נפוחה בעיניים מחוסר שינה ואני חושבת שירדו ממני 10 קילו בשנייה. במיון בבלינסון קיבלה אותי אחות מדהימה בשם שוש, שהסתכלה עלי ואמרה: "ממלה אני כ"כ יודעת מה את עוברת, אני רואה אותך וכואב לי למטה".

הרופא שבדק אותי אמר שהתפרים נראים מקסים תוך כדי שמשך לי אחד. צרחתי את נשמתי. הרופא אמר שהפתרון היחיד זה לפתוח ולנתח ושהוא לא ממליץ לי לעשות את זה. בכל מקרה תוך 5 ימים גג את כמו חדשה. אבל איך אני אסבול עוד 5 ימים כאלו ? כולי בוכה ומיבבת. אני לא יכולה יותר, אני שבר כלי, אין לי כוח בגוף. הוא נתן לי כדורים לכאבים ושטיפות עם פדים. אבל מה שממש הציל אותי ועל זה אני ממליצה לכן במידה ואתן עוברות אותו דבר, זו משחת אלחוש שאת מטפטפת על האזור וזה שיתק לי את המקום. לא הרגשתי שום כאב. ממש הציל אותי ! ואכן אחרי 5 ימים התפר הבעייתי השתחרר ואני כמו חדשה. אל תחכו עם הכאב כמוני שבוע ותנסו לנחש מה יש לכם טחורים או תפרים אחרי לידה. לכו ישר לרופא או למיון ותטפלו בזה.

רק אלוהים, וגם הוא בטח לא כי הוא גבר יודע מה עברתי. סיוט ברחוב הלם, כאבי תופת איומים וכול זה בזמן שאני מטפלת בקטן שלי 24 שעות סביב השעון ולא יכולה לשבת .קנו את משחת האלחוש ותדעו שגם אם עכשיו זה נראה כמו נצח של כאב שלעולם לא יעבור – זה עובר ואת תחיי – אני הוכחה חיה.
ליבי יוצא אליכן, מקווה שבעזרת הטיפ של משחת האלחוש תהיינה כמו חדשות. השם של המשחה עזרקאין ג'ל – כמובן להתייעץ עם רופא לפני השימוש!!!!

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה
דילוג לתוכן