עמוד ראשי / תינוקות / שגרת הערב עם ילדיכם, רגע לפני שהולכים לישון

שגרת הערב עם ילדיכם, רגע לפני שהולכים לישון

חברות הדף מכניסות אותנו לבית שלהן, לרגעים שמהם עשויים החיים

שגרת הערב שלי בחורף עם אריאלי והתאומים קים וניל

מורן אייזנשטיין משתפת בשגרת הערב בחורף עם הילדים

1.) Miri Sabag Tati – הרגע הזה שאני אומרת לעצמי "מה חשבת לעצמך שעשית 3 ילדים ב4 שנים"? קורה בדיוק ב-19:30 כשאני מתחילה להישמע כמו קלטת צהובה מת. מרכזית "בנות למקלחת " "מי באה ראשונה? כמה פעמים צריך לבקש!!! ואז הן באות המתוקות הממיסות ואומרות לי אמא את ממהרת כל הזמן וזה לא נעים לנו ואני נמסה מהדבר הזה. שלושתן מתקלחות ביחד (משהו שהאבא לא מסוגל לעשות) לאחר מקלחת ברוררררר שהן רעבות למות כאילו יצאו מצום וזה אחרי שאכלו ארוחת ערב שלא מביישת אף ילד בישראל מקנחות במעדן מתלכלכות ואז שוב להחליף בגדים וכל הסאגה הזאת נגמרת בערך ב-21:00 שאת נוחתת על הספה.

2.) יפית חזוט – הילדים שלי נרדמים כבר בשעה 20:00. ב-19:00 קבוע הם משחקים ומשתוללים (אחרי ארוחת ערב ומקלחות). גורמים לי לנחת!!! לפני שבוע כשהתמוגגתי מאושר לראות אותם יחד, אמרתי להם: "אני חולה עליכם". למחרת באו אלינו חברים להנעים את זמננו בערב חורפי. כשאמרתי לחברה שלי שאני כבר לא אוכלת לחם, הילדה שלי אמרה: "אמא, רק אתמול אמרת לי שאת חולה על לחם"…חחח.

3.) יפה סדה – אני אם חד הורית לילד מלאך מושלם. אחרי שהבנתי שכנראה החלום על בית ובו שני הורים לא יתגשם, החלטתי לעשות מעשה והגשמתי את חלום חיי, המתנה הגדולה של חיי, בני יקירי. את רוב אחר הצהריים הוא מבלה עם אמא שלי כי אני בעבודה, אבל אני לא מוותרת בשום אופן על מקלחת וארוחת ערב יחדיו. יש לנו טקס קבוע שהוא עורך את השולחן לשנינו ואני מגישה את האוכל ואחר כך מפנים יחד את הכלים ומתפנים להקראת סיפור (שהוא בוחר) לפני השינה. כל היום מתנקז לרגע הזה ששנינו במיטה, מבחינתי אין אף אחד בעולם חוץ ממני וממנו, רגעים של אושר טהור!

4.) Orit Sharvit – שיגרה הכי כייפית בעולם עם הילדים שלי אחרי שאני מרדימה את הקטן בן החודשיים אני מתפנה לגדול שלי בן ה-3 אני מתחילה לשאול אותו כל מיני שאלות למשל: היה לו חיסון אז שאלתי אותו "שליו מזה חיסון?" הוא ענה: "אמא, טוב ששאלת אוזניים אליי חחח אמא אם את לא יודעת משהו פשוט תשאלי" אנחנו צוחקים מתחבקים והולכים לישון עם חיוך על הפנים אוהבת להיות אמא תודה לאל.

5.) Viki Leontiev-Mishak – אצלינו שעות הערב שייכות לאבא. זה הזמן היחיד לצערי שהתאומים יכולים לבלות איתו. אחרי המקלחת אני מלבישה אותם, הם עולים למיטות עם אבא שלהם וקוראים ספר. הבנים פשוט מתים על זה, ההשכבה עוברת בכיף ובנעימות!

6.) Gili Ashkenazi – אצלנו…רוני בת 3.7 ואור בת 2.2 לא ישנות בגן מה שהופך את שגרת הערב שלנו למוקדמת ביותר… בסביבות 17 אנו ניגשות למטבח ומתחילות בהכנת ארוחת הערב. הבנות לוקחות חלק פעיל בהכנות מלישת בצק ועד עריכת השולחן. ב-18 יושבים לאכול ומיד עם סיום הארוחה נכנסים למקלחת. הבנות תמיד מבקשות להתקלח יחד, מסבנות אחת את השניה ומחפשות דברים בתקרה בזמן שאני מורידה להן את הסבון. לאחר מכן לובשים פיג'מות ונכנסים למיטה-סיפור אחד (לרוב "תפילילה") והולכים לישון. בדרך כלל ב-19 הבית כבר בדממת אלחוט…

7.) Dan Or-Orly Shtibelman – שגרת הערב שלנו 19:00-19:30 ארוחת ערב משפחתית. היות והקטנה יונקת והגדולה לא חסידה של אוכל אז בד״כ אנחנו יוצרים משו בצלחת (סירה, פרצוף, מילה וכו) או לחליפין משחקים משחק שבו המנצח (וזו תמיד הילדה) אוכל את האוכל מהצלחת…19:30-20:00 אמבטיה לפי בחירה או מקלחת מהירה…האטרקצייה בזמן האחרון זה דגים מצפצפים אנחנו מדובבים אותם בכל מיני סיטואציות מצחיקות. אם בעלי מקלח אז המקלחת הופכת להיות קונדטוריה של עוגות מים וקצף אמבט ואז גם יש משחקי חשבון משעשעים (היא האופה והמוכרת והוא הקונה…) 20:00-20:30 סיפור, שיר ולישון. בד״כ הסיפור זה בעלי שאלוף בהמצאת סיפורים (לפעמים הוא לוקח סרט אגדות מוכר והופך אותו לסיפור המותאם לילדה)
אני בד"כ קוראת מספר ואח"כ חלק השירה הוא שלי. יש רצף של 4 שירים שעברו ב״ירושה״ מאבא שלי אליי ולילדות…אח"כ שמע שעל המיטה, איחולי לילה טוב לכל בני המשפחה…. ולישון (בד"כ בשלב השמע שעל המיטה ולפעמים בשירים כבר יש דממת אלחוט) לילה טוב לכולן…

8.) Dafna Gertner Zaltzman – אחרי יום גדוש בהרפתקאות אנו יושבים לאכול יחד ארוחת ערב, כל אחד מספר את חוויות היום שעברו עליו. לאחר מכן עושים אמבטיה חמימה ונעימה מלאת קצף מצחצחים שיניים, מתלבשים הולכים למיטה וקוראים 2 סיפורים לבחירתה של הנסיכה. ואחר כך הולכים לישון בכייף לילה טוב וחלומות מתוקים.

9.) Netali Nazginov – בימים החורפיים האלה בד"כ נשארים בבית…משחקת עם הבת שלי בפאזלים או יצירות והקטן שלי לידנו על השטיח מביט עלינו ומנסה להתחיל להחזיק צעצועים ובדכ להכניסם לפה…בשש וחצי ארוחת הערב עם הגדולה ואז מקלחות…ולמיטה עם סיפור. כיף גדול!

10.) Nofar Tesler – החוויה שלי מתחילה ב-19:00 בערב יש לי תאומות שמתות על מקלחת בעלי ואני עושים תורנויות מי מכין בגדים ובקבוקים ומי מקלח את הנסיכות אחרי מקלחת דיי ארוכה (שאין סיכוי שתצאי יבשה) מוצאים מהמקלחת וכאן הכייף רק מתחיל..אין סיכוי שהכל יעבור חלק בלי שהילדה תברח לפני ששמת לה חיתול וכל הטוסיק עם משחה אחרי מלחמות של חיתול תתחילי לייבש להלביש להשכיב ואז הכייף באמת מתחיל.. יש עוד אחת!! למרות שהן נסיכות אני זקוקה לקצת פינוק

11.) מאיה חממי – כשליאלי בן ארבע וחצי ונויה בת שנתיים וארבעה שומעים את המילה ארוחת ערב ברור שהראשון שמתייצב על יד השולחן זה ליאל, לנויה יש את כל הזמן לחכות למילות התחנונים של אמא ורק אז להתיישב במין מבט כזה של ״ אוקיי זה הספיק, ביקשת ככ יפה״… וזה קורה כשאנו נמצאים בהספק בלי הרבה לחץ.. כמובן שליאל כבר מסיים את האוכל והיא אוכלת לה בעדינות כל גרגיר של תירס…מיד כשליאל מסיים אני מתחילה לדרבן אותו ואומרת ליאלי איך אתה מפתיע את אמא בכל ערב? הוא מיד יודע שהוא חייב להתפשט מהר עוד לפני שנויה מגיעה וכך אני ממש מופתעת שהוא הצליח לעשות את זה ככ מהרו הוא בעננים!! הפרינססה כמובן מגיעה לה באיחור ובשאנטי. מתקתקים מקלחת/ אמבטיה שרים ונהנים, מצחצחים שיניים וקצת משתוללים וקדימה ילדים לכו לבחור ספר, ליאל עם השרפרף, נויה רצה אחריו ומיד כל אחד מתיישב על המיטה ומתחיל לקשקש ואז נויה: ליאל, אולי נליף? (נחליף) מקריאה להם ספר, ליאלי נשכב ואומר: אמא, עכשיו מילים של האהבה!! לילה טוב וחלומות מתוקים, אני אוהבת אותך ואתה אוהב אותי ושנינו אוהבים אחד את השנייה וכמובן שהוא משלים בכל סוף מילה. נשיקה גדולה ולילה טוב.

12.) Efrat Heim – בקיצור שתי נסיכות באמבטיה והשלישית גדלה ובגיל חצי שנה הצטרפה למסיבה, היא נכנסת אחרונה ועכשיו בגיל שנה אוי למי שיעז להוציא אותה ראשונה צרחות זעקות שבר! אז כדי לעבוד עליה הבכורה יוצאת ראשונה אני מוציאה את הקטנה ואז הבכורה חוזרת בלי שהיא תשים לב ואחריי האמבטיה האמצעית הכוכבת היא בת 4. מילים מצחיקות של הבת האמצעית שלי להתעלף ממנה- אמא אני מופשטת- ערומה אמא אני מלובשת- לבושה אמא את אכולה- אכלת וכאמא לשלוש קטנות אין כמו מסאז טוב.

13.) Rotem Rivka Gasol – אז ככה הבן שלי בן 9 חודשים, כל יום בשעה שש וחצי מקלחת ובשבע ועשרה בדיוק הוא נכנס למיטה איתי אוכל בקבוק דייסה ורואה ערב טוב עם פינס כן כן הוא לא מוכן ערוץ אחר עם שירי ערב או משהו כזה רק גיא פינס! מספיקה לו רבע שעה והוא נרדם. אולי זה העיניים בצבע כחול ים של גיא או הקריינות שלו או מה שזה לא יהיה גורמים לו ללכת לישון טוב טוב עד הבוקר..

14.) עמליה בוחבוט קורן – לאחר שגידלתי שלישייה והם גדלו כמו חיילים החיים היו כמו סרט נע ילדתי לפני שנתיים וחצי ילדה ששמה שיילו שבית ספר לילדים היא עושה לנו, היא שונה מהשליישה שהיום בני 17 וחצי דעתנית ומלאה ביטחון עצמי לא ביישנית ממש ילדה אחרת, אז שיילו מדברת בגוף שלישי על עצמה, אז ככה זה מתחיל אמא שיילו רוצה להתקלח ואז היא נכנסת להתקלח אחרי שאני מבקשת לסיים מקלחת ישר היא אומרת "אמא אין מים במדינה" אז אני עונה אין מים במדינה, אז היא עונה לי יש מים יוצא מהברז ועם שיילו אי אפשר להתווכח אז מוסיפים עוד זמן כי ממנה לא יוצאים, כאשר יושבים עם שיילו לאכול שואלים אותה מה את רוצה לאכול והיא עונה ישר סטייק היא בת של ארגנטינאי ולכן היא מכורה לבשר.

15.) Shahar Shaked – אצלינו הימים דיי עמוסים…חוגים, חברים וכו'… בשעה 19:30 כשנגמר ה"קרנבל" ואחרי ארוחת הערב…לעיתים ילדיי "מורחים" את הזמן ואז אני שומעת את עצמי מתחילה עם הקיטורים: "מי נכנס להתקלח"? כשאין תגובה ואני הופכת ל"שקופה" מבחינתם… אז מתחילה המניפולציה שלי…"מי מנצח בתחרות וזוכה במקום הראשון" כשהקריטריונים הם: מקלחת, פיז'מה וצחצוח שיניים ואז הילדים מתחילים לרוץ למקלחת ולעיתים נכנסים שלושתם לאמבטיה יחדיו, שזה משעשע כשלעצמו.

16.) Orly Herbst – לפני ארוחת הערב עשינו שיחה עם סבתא מיקי, עתי תרגל את המלים החדשות…האלו? קיקי? האלו? אחר כך כמובן מקלחת, ארוחת ערב, שגם בה יש תרגולות כמו מים מים, ואז הוא דוחף אותם הכי רחוק ומייד כשלא מגיע…מיים…היום עתי הגדיל לעשות ומייד כשהחלפתי לו חיתול ובגדים הוא אכל ופלט על הכל…מורן היקרה, לילד שלום אבל מה עם הגב של האמא?? לא מגיע לי איזה מסאז טוב…?

17.) Odelia Yoav Zadok – אצלנו המקלחות מתחילות ב-17:00. אני מכינה את שניהם (בת 3 ובת שנה) לגיגית מלאה מים והם משחקים יחד וצוחקים. אח"כ ארוחת ערב ואח"כ צחצוח שיניים. עם הגדולה שלי, לפני שנכנסים למיטה, אנחנו שומעות ביחד שיר ומתחבקות. בכל פעם השיר משתנה לפי בחירתה. אנחנו אוהבות לשמוע יחד את השיר "ילדה קטנה" של משה פרץ ואגם בוחבוט. או שירים של אריק אינשטיין או של עידן רייכל. אח"כ נכנסים למיטה, אומרים קריאת שמע ואני מאפשרת לבת שלי לבקש משאלה. אתמול היא ביקשה "שסבא יהיה בריא ושהוא יהיה שמח".

18.) Eliezer Sally Wider – פעמיים בשבוע שני הנכדים באים לישון אצלנו (אמא שלהם אחות ואבא עובד גם הוא לילות) ויש לנו שיגרת ערב משלנו, כזו ששמורה רק לבית של סבא וסבתא. בכל פעם אחד הנכדים בוחר מה נכין לארוחת ערב ואנחנו מכינים את ארוחת הערב ביחד. מתקלחים באמבטיה הכייפית בחדר שלנו ואז יושבים כולנו יחד לאכול. אחר כל זה החלק הכי הכי כיף- נכנסים כולנו למיטה הגדולה (סבא לפעמים עובר לסלון…) ונרדמים ביחד עד הבוקר.

19.) Chaya Rendlich – יש לי תאומים בן ובת בני שנתיים, (ושבוע). באמבטיה מוציאים רפרטואר..שרים, מדברים.. כשאני מלבישה אותם הם מסתכלים על עצמם ועלי במראה, מצביעים עלי ואומרים: אמא! ואז אני שרה איתם ״ אמא יקרה לי..״ הבן מחבק אותי כשאני שרה לו את השיר הזה…הבת שרה איתי ומחייכת אלי את החיוך הכי מתוק ואוהב שלה…הולכים למיטה, הם כבר מבקשים את הסיפורים שהם רוצים לשמוע.. אחד לו, אחד לה ועוד אחד שהם לא מוותרים עליו ( אבל לי כבר יצא מכל החורים …) ואז הולכים לישון..הילדה מקשקשת עוד קצת (עוד לא סיימה את המשמרת שלה בתחנת הרדיו..) ואומרת: ״כחול… ורוד… סגול.. טוקיז…״ ושקט לכמה שניות ואז: ״אמא יקרה!!.. אמא יקרה״…

20.) Nofar Cohen Hanuka – הקטנציק שלי בן 8 חודשים וב-18:00 הוא מתקלח כמובן שלהלביש אותו הפף למלחמת התשה, אבל אחרי הבקבוק באופן קבוע אני נשכבת לידו כדי ששנינו נירגע מהיום המטורף הוא מסתכל לי העיניים ומלטף לי את הפנים וגם אם באותו היום היה יום מעצבן במיוחד, או קשה במיוחד, הרגע הזה מזכיר לי למה אני כל כך נהנית מלהיות אמא!! אני נתתי לו חיים והוא נותן לי סיבה לחיות!

21.) Shlomit Shovali – הילדים לאחר ארוחת ערב ומקלחות….נכנסים לישון כמו בטקס, אנחנו מדברים קצת על היום שהיה…ואם היו בעיות או דרמות אנחנו מנסים לפתור ביחד ואחר כך הם אומרים לי כמה הם אוהבים אותי ותודה על מה שאני עושה בשבילם ואח"כ הם דואגים להגיד את התפילה שליד המיטה כדי שלא יהיה להם חלומות רעים…פשוט גאה בהם….פשוט מודה לאלוהים שלמרות שאני אם חד הורית ונאלצת לעבוד קשה…הערב זה הזמן הקדוש שלנו בתור משפחה.

22.) Mali Grabli – טוב אז אצלי זה ככה…המקלחות וההתארגנות מתחילות מ-18:00 בערב.. יש לי שני בנים שובבים שיהיו בריאים 3 ו-5 ועוד נסיכה קטנה בת שנה..כל האירגונים מוטלים עליי כי אין כרגע אבא בבית(בתהליכים). קודם אני רוחצת את הקטנה בינתיים שיגעון בסלון "מלחמת עולם״: צעקות,צחוקים,קפיצות ולפעמים גם בכי ״הוא עשה לי״, ״הוא נגע לי״ למרות כל הניסיונות להעסיק אותם בחוברות…אח"כ מגיע השלב שלהם וזה רדיפות והתחננויות שייכנסו כבר ויפסיקו להשתולל, אח"כ מגיע שלב האוכל שגם הוא דורש מאמץ לא מבוטל של נסיונות הרגעה כי הם כבר עייפים .. אבל ב-20:30 הבית שקט כולם במיטות ישנים אחרי נשיקת לילה טוב והמשפט שהכי אהוב עליי וממיס אותי ברגע:״אמא אני אוהב אותך הכי בעולם״ ואז אני שוכחת את כל השעתיים האחרונות שעברתי…

23.) רינת ממו-סופר – לנסיך האהוב שלי יש סדר יום מגיל לידה בערך,כמובן שההתאמה היא לפי הגיל, כיום הוא בן 3, הסדר יום בערב הוא ארוחת ערב מקלחת חמה ונעימה כל יום (הוא בעצמו לא מוותר) יש ימים שמספרים סיפור יש ימים שלא תלוי בעיפות, אנחנו אומרים קריאת שמע המלאך הגואל אותי, נשיקה ולילה טוב…יציאה מצחיקה אנחנו משפחה דתית ברוך השם הילד שלי בגן דתי, והשבוע הוא לא הרגיש טוב, אז באותו ערב אמרנו קריאת שמע ואמרנו ביחד נתפלל להשם רפואה שלימה לשלו מאיר ואז אני אומרת לו בן…(אמורים להגיד את שם האמא) אז הוא אומר לי בן 3 חחחחחחח

24.) Victoria-viki Yusupov – אצלי החוליגנים חוזרים מהגן ומתחיל כל הבלאגן של הוא לקח לי הוא נגע לי הוא תפס לי הוא נישק אותי (זה הקטן אומר כשהגדול גונב לו נשיקות) ואז אחרי שעה של משחקים והוצאת אנרגיות מטורפת מגיעה ארוחת ערב ב-18:00. אוכלים קרוב לשעה ב-19:00 מקלחות ולקראת 20:00 כשאני כבר עם הלשון בחוץ והשיערות עומדות מתחיל טקס השינה, אם לא בא להם סיפור אז בא להם מים ואם לא מים אז יש להם נזלת ואם אין להם כלום והם פשוט נשכבו במיטות כמו מלאכים קטנים וממושמעים או כך לפחות אני חושבת כשאני נותנת את נשיקת הלילה טוב ויוצאת סוף סוף לסלון לשעת פנאי וקצת שקט מתישבת בכיף מול הטלויזיה ומתחילה לנשום לרווחה, או אז יוצאים 2 השדונים על קצות האצבעות מהחדר בתיאום מראש זה עם זה כמובן, פורשים ידיים לצדדים מתגנבים לסלון וצועקים לי "אמא חיבוקקקקק"

25.) Odelya Dego – שיגרה היא שיגרה אחרי שהופכים לי את הסלון למגרש כדורגל (יש לי 2 בנים) מקלחות ארוחת ערב שמכינים יחד או רק אני ואז שוכבים לישון…מה שממיס אותי שהגדול שלי מבקש שאני יכסה אותו ואז אומר לי אמא אני אוהב אותך מחבק ומנשק זה שווה את כל היום הארוך והמתיש במיוחד בימים גשומים ממש מחמם את הלב.

26.) איילת דנינו – אז אצלנו המקלחות לשני הקטנטנים מתחילות ב 19:00, אבא מקלח את תומר בן ה-4 והם נהנים להם יחד במקלחת החמימה, אח״כ אמא מקלחת את אריאל בן ה-10 חודשים, לפני שנכנסים למקלחת אנחנו צוחקים ומשחקים מול המראה. תומר ואריאל אוהבים להתרחץ ולהיות נקיים, ״כי כשאני נקי, כשאני נקי, אני מ-ו-ת-ק…ויומי בשגרת היום יום של תומר.

27.) סיון בן דוד – הסיפור שלנו הוא שהנסיכה שלי בת 7 שונאת להתקלח ותמיד בוכה באמבטיה. עברנו דירה ובאמצע המקלחת שלה אחת השכנות דופקת בדלת ואומרת לי באתי לבדוק שהכל בסדר כי הילדה פשוט צורחת אמרתי לה שככה זה כי היא במקלחת בשיא החוצפה או שלא היא ביקשה להיכנס לראות שבאמת הילדה בסדר ואם אסרב היא מזמינה משטרה אז אמרתי לה אין בעיה תיכנסי ועל הדרך גם תנסי להרגיע אותה מאותו היום היא כבר לא בוכה במקלחת אבל צורחת לפניי השכנים כבר התרגלו.

28.) Sima Balmas Maman – אתם חייבים לקרוא ולהתמוגג מרוך ומתמימות של ילדים קטנים! כמו בכל ערב כל המשפחה נפגשים, אבא, אמא והנסיכה הקטנה שלנו הודיה בת שלוש וחצי… כולנו ביחד מקדישים את זמן האיכות שלנו ביחד, במשחקים, צביעה, חימר, השחלות חרוזים ועוד… בעלי מכין ארוחת ערב… ושואל את בתי מה את רוצה לאכול? והיא עונה: אני רוצה חביתה בלי ביצה! חייבת לציין שנקרענו מצחוק!!! וזה נהפך לסלנג היום יומי שלנו. אחר כך הכנסתי אותה להתקלח, הלבשתי אותה ומגיע קטע נוסף: אני שואלת אותה איזה סיפור את רוצה שהקריא לך היום והיא אומרת עלה….הפירוש: תפילילה! ידעתי שזה הספר שבו תבחר. מתחילה להקריא לה והיא מבקשת עוד פעם סיפור ואני אומרת לה שמספיק סיפור אחד לכל לילה! היא מתחילה לבכות ואני מבחינה בדמעות שזולגות לה מהעיניים ואני מסבירה לה שמחר בלילה הקריא לה שוב את אותו סיפור ושלא צריך לבכות, והיא אומרת לי אמא, אני לא בוכה זה טיפות של גשם!!!! ואני…. התמוגגתי!!! חיבקתי אותה חזק, אמרתי לה שאנחנו אוהבים אותה מאוד, שהיא הנסיכה שלי ושאשמור עלייה מכל משמר, כיסיתי אותה בשמיכה הנעימה ואמרנו ביחד תפילילה טוב …לילה טוב!!!!!

29.) מאיה פטיטו נפוסי – מה אני אגיד שגרת ערב שלי שגרתי ולא מפתיע למדי. אולי גם יגידו משעמם, בשעות אחה"צ מעסיקה את הקטנטנים בדפי צביעה או הרכבת פאזלים,משמשת כתפקיד המגשרת (אולי 5 פעמים) ביניהם לאחר שרבו מי ראשון או סתם על מקום בספה.מכינה להם ארוחת ערב, אם זה ביצה קשה אני נותנת להם שיציירו פרצוף על הביצה ואז בד"כ הם אוכלים אבל רוב הזמן אני רואה את האוכל על הקיר והרצפה. שעה 19:00 בערב עושים מקלחת חיות כל אחד הולך לחדר להביא את החיות שהיה רוצה לקלח ואז אם נשארו לי קצת כוחות מקראיה סיפור במיטה לשניהם (הם באותו חדר) ואם לא מנשקת אותם נשיקת לילה טוב אחד ממני ולאחד מאבא שנמצא עכשיו בעבודה ואוהב אותם מאוד. (פשוט בעלי מגיע בשעה 21:00 בערב ורוב הזמן לא יוצא להם לראות אותו שחוזר). אני יודגעת שזה לא מצחיק ולא מקורי אבל זאת שגרת הערב שלנו.

30.) מיטל ריזגן – ואוו, רגע לפני שהקטנטנים הולכים לישון, הבית שלנו רק מתעורר לחיים. פשוט כשהחיישנים של הילדים שלי קולטים שהערב יורד, מיד הם מתמלאים בכוחות חדשים/ממוחדשים ויאללה בלאגאן. משחקים קצת מחבואים ותופסת זנבות, מציירים את אמא ואבא בצבעי מים ואח"כ רוקדים לצלילי יובל המבולבל (כן, כן מחרוזת שלמה!!!) אחרי הפעילות הגופנית טסים דוך למקלחות (יותר נכון בריכת מים), כולל דליים עם חורים, ברווזונים מגומי, שירי אמבטיה ("אני רוחץ ידיים טרילילילי" ו"הסבון בכה מאוד"). לארוחת ערב חמימה, מכינה מראש כמות כפולה של דייסה חמה, כי הבן שלי תמיד רוצה דייסה (עם קימנון = קינמון) והקטנה אומרת :"לא צה דייסה"!!! אבל אחרי שהיא רואה שהוא אוכל היא מקנאה ורוצה גם (כן, כן אותו קטע חוזר על עצמו שוב ושוב חחח). בהשראת הדייסה אנחנו קוראים את "זהבה ושלושת הדובים" (ועוד שלושה ספרים לפחות!). מצחצחים שיניים שעה (כי הקטנה מתלהבת בטירוף!). אח"כ אני הופכת בלחיצת כפתור למטוס/נדנדה/קרוסלה/טיל ומשגרת אותם למיטה. ואז מגיע המשפט שאני הכי אוהבת בעולם :"אמא, אני צמא רוצה חלב"! והקטנה מעתיקה כמובן :"אמא, צמא צה חלב"…. חחח ואז אני מכסה אותם ושרה להם את שיר ה"נומו נומו גוזליי"….ואז הקטנה מבקשת: "חיבוק, שיקה"! ואני נותנת לכל אחד חיבוק גדול ונשיקה גדולה ועסיסית. מאחלת להם לילה טובוש, חלומות מתוקים ואז הבן שלי חייב להגיד את המשפט :"אמא, תגידי לילה טוב לצב ולילדה העייפה"… ואז אני אומרת כמובן :"לילה טוב צב וילדה עייפה"… וכך הם נרדמים המתוקים שלי…ככה, ממש בקטנה, צ'יק צ'ק.. בכלל לא מעייף….בכלל…

31.) Keren Azulay Zino – יום שישי שעבר, גשם וסופה בחוץ. אחיינית שלי (3) אוכלת לה על הכיסא שלה, כשאחותי (אמא שלה) נכנסת ומתלוננת על הקור והגשם, אז אחיינית שלי בלי להסס אומרת לה: ״אמא פעם הבאה תזמיני מונית שלא תתקררי!״ – נחייב את החשבון עליה.

32.) שלי בכר איפרגן – מגיע הערב 19:00 בערב מתחיל אצלי פרויקט מקלחות הגדול נכנס ראשון אחרי ששעה היתחננתי אליו להיכנס להיתקלח ולהוציא זה עוד יותר קשה ניב צאא ניב צאא ניב צאאא תכב תכב תכב זה התשובה שלו עד שאני מקבלת קריזה ניבבבבבבבבבבבבבב ה ח ו צ ה אחרי 30 דקות באמבטייה ואחריו נכנס הקטן להיתקלח יאלה תסבני תחפפי תייבשי תחבישי תסרקי פרויקט אחת נגמר פרויק שני מתחיח ארוחת ערב מה אוכלים ??? לא יודע לא יודע לא יודע היתחפרנתי כבר בסוף הולכים על טוסט פשוט של פעם רבק וגבעינה צהובה הקטן אוכל את כל הגביע של הקוטג' כי הוא חולה על קוטג' והגדול מתחיל לבכות מהההההההה אין קוטג' הוא לא השאיר לי?!?!?!? חחח וכל הפרויקט הכיפי הזה נגמר בשעה 22:00 ואז שולחת אותם למיטה ואינה הקטן חוק מרפי עשה קקי יאללה תחליפי תשתפי לו את הטוסיק תלבישי ולמיטה דייייי אני רוצה לנוח וכל זה הבעל יושב רגל על רגל בסלון עם הפלאפון ואחרי שהילדים במיטות אני מתיישבת לידו ואומרות אוף התייעפתי היום ומה הוא אומר לי גם אני!! מההההההה גם אתהההההה (הוא לא עובד הוא מקבל נכות צריך לעבור השתלת כלייה) טוב נו אני מבינה אותו ואני אוהבת אותו ואת הילדים ואת החיים שקיבלתי ומעריכה ואומרת תודה על הכל שקשה לפעמיים אני אוהבת את מה שיש לי!!!!

33.) עדי ושמעון תורג'מן – טוב אז הילדים שלי הכי מצחיקים בעולם הגילאים: הגדול ארבע האמצעית כמעט שלוש והתינוק בן 8 חודשים אז אחרי אוכל מקלחת יש להם תכנית שהם בונים איך לא ללכת לישון אז זה מתחיל מ… אני צמא כל כך … הגדול אומר או שהבת שלי אומרת לי אמא הבטן שלי מגרגרת (יעני רעבה חח) ואז הם עוברים לתכנית ב שהיא תכנית 007 תדיימנו שני בנדיטים קטנים הולכים בשקט במסדרון דבוקים לקיר עד לסלון והם מציצים עם הראש מתגלגלים מצחוק ובורחים למיטה … חחח וככה חוזר חלילה הם כאלה מתוקים.

34.) Limor Twito-getzel – סדר היום נראה פחות או יותר כמו כולם, אז יש לי סיפורי אמבטיה: שני בנים, בן 4 ושנה וחצי עושים כל ערב אמבטיה משותפת הגדול חושב וחושב ואז קובע, אמא איך זה יכול להיות שלבנים יש טוסיק ובולבול ולבנות יש רק טוסיק….עדין חושבת על תשובה מתאימה.

35.) חיים וטוני ברבי – אז אצלינו זה מתחיל ככה חוזרים מהגן ארוחת צהריים יורדים לגינה אם יש חוג אז לחוג אחר כך ביקור קטנטן אצל סבתא וסבא כי גרים קרוב לחוג סיבה למסיבה אחר כך לבקר את אבא בעסק כי שהוא חוזר אנחנו ישנים! כי אבא עצמאי יוצא בחשיכה וחוזר בחשיכה ובגדול שישי שבת. זה הימים היפים והמלוכדים ולפעמים שיש ימים יפים אני מנסה להשלים איתם כיף ויושבים צהריים במסעדה והמקלחות שלנו ארוכות כי הם ממלאים בריכה ואז מציפים ת'בית וכשיוצאים הם אוהבים שאני מחממת להם ת'מיטה עם הפן.

36.) Inbal Elihav – התחתנתי לפני שנה ועוד אין לי ילדים.. אבל ברור לי שכאשר יהיו יהיה סדר יום מאורגן וכיפי, מתחילת היום ועד השינה. בתור ילדה אמא שלי לא הייתה עושה איתי או עם אחותי הקטנה הרבה פעילויות משפחתיות משותפות, פשוט קנו לכל אחת המון צעצועים ושתשחק עם עצמה..לי ולבעלי ברור שנעשה הרבה פעילויות משותפות עם ילדנו כי זה מקרב בין ההורה לילד, יוצר תחושת חמימות משפחתית וביטחון לילד, וכי זה כיף ויש לנו בראש כבר מלא פעילויות למשל להרכיב יחד עם הילד פאזל, לגו. לשחק כולם במשחקי קופסא למשל משחק הזיכרון כשהוא קטן ומונופול כשהוא גדל. אפשר לעשות פעילות בישול משפחתית משותפת ולהכין למשל כדורי שוקולד, ובסוף גם אוכלים אותם כולם יחד לעשות עבודות יצירה עם צבעי גואש, פלסטלינה, צבעי פסטל. כשהילד לומד לכתוב אפשר לשחק ארץ עיר. וזה בעיני הכיף של החיים והכיף בלהיות משפחה- לעשות פעילויות משפחתיות ביחד ארוחת ערב תמיד תהיה משפחתית, כי נורא חשוב הביחד הזה! לי בתור ילדה לא היתה ארוחה משפחתית אפילו פעם אחת. ואחרי כל הכיף שיהיה בשעות היום, הכיף יימשך ללילה- אמבטיה משותפת של הילדים ביחד; עם קצף וכל צעצועי האמבטיה שיש לילדים. אחר כך משכיבים לישון. ובתור ילדים קטנים אשים אותם באותו חדר שינה כי זה הכי כיף וככה הם גם לומדים להסתדר ביחד. אני ואחותי הקטנה למשל גרנו בחדרים נפרדים מיום שנולדה, וזה חבל כי לא יכולנו להנות אחת מהשניה. ואז בחדר השינה המשותף אני ובעלי נקריא להם סיפור לפני השינה ונשיקת לילה טוב. ממש חלום! ומה שתיארתי פה זה חלום חיי.

37.) Maayan Bastiker-Alush – אז אחרי א.ערב מפנקת מכל טוב (והבגדים כמובן בלי שום הוכחה שכובסו אי פעם…) מקלחת חמה ומפנקת בה בכל פעם שאני סוגרת את הברז,הקטן כמובן פותח אותו.משפריץ עלייך מים וסבון על הבגדים והשיער עם הפן..בהחלט חויה מדהימה. אני מקריאה לו את הספר:"לילה טוב" כשהקטן מנסה להעביר לי דף כשעדיין לא סימתי להקריא לו את הנוכחי. סוגרת תריסים ווילונות. מכבה את האור.מחבקת אותו ושרה לו:"נומי נומי" כשהוא נאבק בי ומנסה לברוח. אני מניחה את התינוק ער בעריסה והוא נרדם לבדו. סתם,זה לא מסתדר עם כל מה שנאמר לפניי… נראה לכם?שגרת הרדמה שלו אקסטרימית יותר, וכוללת קפיצות על כדור פיזיו, במשך שעות, תוך הזעת ליטרים של נוזלים ותפילה חרישית לאלוהים שיעזור לי ויגרום לו להירדם או בשיטה השנייה "על הידיים" עם הסתכנות גבוהה לנמק ביד.הרי זה חוק מרפי כשהם נרדמים על היד ומניחים אותם הם מתעוררים!!! (כנ"ל לגבי הנקה-ברגעי שמנתקים אותו הוא ינקום ויגרום לי לא לישון כל הלילה!)…..וכל זה רק כדי שיתעורר שוב אחרי 20 דקות, כמובן. אבל כנראה הדבר הכי חשוב הוא להבין שזה זמני, הוא יגדל, זה יעבור, ואז הוא יפתח סוגיות חדשות לגמרי להתמודד איתן.אז ניקח הכל בקלות וכמובן שחוץ מכל מה שנאמר הוא פשוט מלאך (בעלי אומר עליו:"מלאך ביום,פנתר בלילה ;))

38.) Orit Goldman – לינוי בת שנה וחצי חוזרת מהגן ב-17:00 (אמא שלי מביאה אותה אני בהריון אז קצת קשה לעלות 4 קומות) היא נכנסת בריצה וקוראת מימה מימה חחח במקום אמא זה כזה מתוק, ואז נותנת לי חיבוק גדול ואני אוכלת אותה בנשיקות. אחרי זה באה לסקאיי (הכלב) מלטפת ועושה לו הב הב. ואז בארוחת ערב קודם היא מבקשת פירות: מנינה ומננה (מנדרינה ובננה) לוקחת בעצמה ונותנת שאני אקלף לה, אחרי זה אבא מגיע והיא רצה אליוו וצועקת אבאאא אבאאא
והוא כמובן גם אוכל אותה בנשיקות. מכינים ארוחת ערב ותוך כדי גם שרים שירים וחוזרים על משפטים והיא חוזרת אחרינו: אמא יקרה לי,לאבא שלי,עשר אצבעות, הנה באה הרכבת…באמבטיה אנחנו שמים לה צעצועים והיא עוברת על כל אחד ואומרת את שמו- פיל הבהב עבר (עכבר) תתול (חתול) גהגה (ברווז) ננין (תנין) צדע (צפרדע) כוס פמפו (שמפו) בבון (סבון)בבטיה…כשמלבישים אותה היא עושה קוקו כששמים לה את הפיגמה, לפני השינה יושבים איתה על כסא נדנדא ומקריאים לה סיפורים עם תמונות, והיא חוזרת על מה שהיא רואה בתמונות, בהתחלה היא מנסה להתנדנד בעצמה ושרה ננן ננן (נאדנד נאדנד) ואז לה לה לה
ושרים לה שוב שירים והיא מוחא כפיים ומסובבת כפות ידיים, ואז תמל נותנים נשיקה ולילה טוב ולפעמים היא לא נרדמת אז היא צועקת כל פעם יותר ויותר חזק מימה אבא אבא מימה מימהההה מימהההה ואז אני באה אלייה אומרת לה מה מתוקה אז היא -מה מה ואז אומרת נוווו קוקי שקוקי זה מוצץ חחחח..

39.) Simona Vaknin – הבונבון שלי הולך לישון בשעה 20:00 בערב לא לפני שהוא מפליץ עלינו בעיקבות הגזים הרבים חחחח אחרי אמבטיית ברווזים שהוא מאוד אוהב כל פעם שמשפריץ עליי מים עם הברווז הוא מיתפקע מצחוק כמובן שארוחת הערב איתנו זה הצגה שלמה גבינה על כל הפרצוף ליפעמים גם עלינו אנחנו זורמים איתו העיקר שיאכל ויהיה בריא..

40.) דגנית טל – יש לי 2 בנים, שנה ועשר ושלושה חודשים..אני הגדול ואבא אוכלים ארוחת ערב ביחד, לאחר מכן מקלחות (הרבה הסחות דעת לגדול בזמן המקלחת) והופ לישון ב-20:00.. אתמול הגדול לא רצה לישון בכה שהוא רוצה את התינוק, טוב הסכמתי לו ללכת אליו.. נתן לו נשיקה חיבוק שם לו מוצץ ואמר לו לילה טוב.. ואז הלך לישון..

41.) הני מנצר – יש לנו טקס קבוע להשכבה: אוכלים ארוחת ערב, מתקלחים תוך כדי ששרים "אני רוחץ ידיים … " של דתיה בן דרור ונותנים התייחסות לכל חלקי הגוף. מתלבשים בפיג'מה נקיה ומספרים סיפור לפני השינה במיטה. לאחרונה הלבשתי את בני ותוך כדי אמרתי לבעלי "תעשה לי טובה תביא לי _______ " ואז הבן שלי מתחיל ללטף לי את הפנים ואומר טובה, טובה..קרענו מצחוק..

42.) Margalit Shahaf Keren – אז רגע לפני שהולכים לישון אחרי מקלחות וארוחת ערב..הבנות לובשות פיג'מות ואז תחפושת שבא להם אני מארגנת להם שיער..סל משאלות וברכות..קופסא של נצנצים..קופסא של ממתקים..קופסא של צבעי הקשת וכו'..ואז אנחנו יוצרות בעצמינו סיפור דמיוני וכל אחת מקבלת תפקיד – נויה פיית קשת בענן – נועם פיית המעשים הטובים (נצנצים)- והם שרות לי ומפיקות אירוע ורוקדות ואז כל אחת מעניקה לפיה השנייה את סל שהיא בחרה ובקופסא של המשאלות – אנחנו מברכים ומבקשים בקשות ורק בסופי שבוע פותחים ורואים מה התגשם..כמובן שאני מציצה ומשתדלת לענות על הכל -אבל יש מלא קטעים מצחיקים – כמו שמבקשים מבורא עולם בקשה אז נויה בת 4 צועקת איפה אתה מתחבא תיצא אתה לא שומע אני מבקשת משהו.. בקופסת הממתקים יש מלא דברים טובים -20 דקות של פעילות מקסימה נשיקות ולילה טוב חלומי.

43.) Rotem Duani – כמו כולם, כשהיינו ילדים היו מקלחים אותנו יחד. אני ואחי היינו שרים באמבטיה: ״חנהל׳ה אופה קטנה יש לה קמח מים כל היום היא לשה לשה בצק בידיים. היא אופה עוגות חמות ואפילו לחם וכששמה בתנור הכל נהפך לפחם… אוי אוי אוי..״ ב״אוי אוי אוי..״ היינו משפריצים מלאאא מים. השבוע הבן שלי (היחיד בינתיים והראשון) חוגג שנה, וכל פעם שאני שרה לו את השיר הזה באמבטיה הוא משפריץ מים בדיוק באותו קטע של השיר..חח קטע

44.) מורן ואבירם לוי – אז ככה: 2 ילדיי הגדול בן שנה ו-10 (שובב אמיתי!) הקטנה בת חודש וחצי, בשעה 19:00 כבר הוא מתחיל להשתולל כי הוא פתאום מקבל מן מרץ בלתי מוזר בשעה הזו.. קופץ על ספות, לוקח משחקים מחביא בכל מיני מקומות,ואז בוכה רוצה שנוציא אותם ואז שוב מחביא וכך הלאה.. פותח ארונות מוציא צלחות, כוסות, בקיצור דני שובבני!! ב7 ורבע מקלחתתת איך?? כל המשחקים עוברים למקלחת בזמן שהוא עסוק אני מהר מהר עם הסבון שלא יעשה עוד בלאגן בדרך.. אחרי זה משכיבה לישון עם סיפור במיטה שגם שם הבלאגניסט לא מפסיק כמובן שאני מלטפת מחבקת מנשקת עד שהקטן הזה נירדם ובטוח שבחלומות הוא לא נירגע..

45.) לילך בן עזרא – שיגרה זאת שיגרה…קודם לפני החשיכה עושים סיבוב במגרש (גרה צמוד לבית ספר)… משחקים קצת ולמשל היום חזרנו מהמגרש, סחטנו מיץ מתפוזים ביחד…חוויה מרגשת וטעימה… מכינים ביחד ארוחת ערב חביתות, סלט, לחם וטחינה…אוכלים מתקלחים מצחצחים שיניים ולבן שלי בן ה-3 יש ספרייה בגן … אז קוראים סיפור…הבת שלי בכיתה א׳ אז היא מקריאה ואני עוזרת…והבן הקטן מקשיב ואוהב לדפדף. שמה בטייפ דיסק לילה טוב של להקת החיפושיות… נשיקת לילה טוב, ועוד נשיקה ועוד חיבוק…והזמן שלי ושל בעלי…

46.) Shiran Sabag – אז בדרך כלל אני זאת שעושה את המקלחות, רק אם אני ממש עסוקה או לא בבית אז בעלי מחליף אותי, הפעם הזאת היחידה שהוא מחליף אותי משנה את כל השגרה, מה שאומר שפתאום הבן שלי מבקש מסאז' ברגליים עם הזרם של המים בדיוק כמו שאבא עושה, ולספור עד 10 ששוטפים את הראש, לשחק עם הסבון הנוזלי ולעשות בועות סבון במקלחת, באמת הרבה דברים הזויים ומצחיקים שבעיקר משאירים אותי פעורת פה איך בפעם אחת שהאבא קילח הבן שלי כבר התרגל לדברים אחרים לגמרי ורק את זה הוא מבקש. אז אין כמו אבא..מאז השינוי נתתי לבעלי את המשימה של המקלחות, נראה לי שהוא אוהב את זה דווקא מאוד!

47.) Meital Nagar Ida – אני כל יום מחכה כבר לשעה 20:00 שהילדים כבר הולכים לישון וסוף סוף מתפנה לי קצת זמן לעצמי.אבל….ויש אבל גדול…….עד שמגיעה השעה הזו הם (שיהיו בריאים) מוציאים לי את הנשמה.כשמגיעה שעה 19:00 הם מתחילים לאבד כיוון. מתחילים לבכות בלי סיבה, להיות נודניקים, להשתולל בקיצור שעת השיגעון אצלינו בבית.בשעות הערב אני לבד עם הילדים (הראל בן 4 ועמית בן שנתיים) כי בעלי סטודנט ומגיע מאוחר.אני מתחילה להכין ארוחת ערב בשעה 18:30 ואנחנו יושבים לאכול,מקלחות אני מתחילה ב-19:30 קודם כל עם הקטן כי הוא היותר בעייתי…מקלחת אותו ותוך כדי הוא מתחיל לרקוד ולשיר, מלבישה ומצחצחת לו שיניים ואז הוא חייב שאני ישב לידו עד שהוא נרדם או יקריא לו ספר, אני אומרת לו שאני צריכה לקלח את הראל קודם וכשאני אסיים אני אבוא-וכשאני הולכת להראל להכין אותו למקלחת הוא פתאום נזכר שהוא צריך לשירותים, אז בזמן הזה אני שוטפת את הכלים של ארוחת הערב,שהוא מסיים אני מקלחת אותו, מצחצחת לו שיניים והוא עולה למיטה והוא תמיד אומר לי "אמא,היום לא אמרתי לך כמה אני אוהב אותך.."(כולי נמסה כל יום מחדש).מקריאה לו ספר (לאחר הדף הראשון הוא נרדם) נותנת נשיקה וחיבוק,מכסה אותו ויוצאת מהחדר.הולכת לראות מה עם עמית,רוב הפעמים הוא נרדם ולפעמים הוא מחכה לסיפור לפני השינה. גם הוא אחרי עמוד אחד כבר נרדם…כל ההתארגנות הזו אני מספיקה בחצי שעה….הייתם מאמינים??? לפעמים אני לא מאמינה.מגיעה שעה 20:00 ואתם תשמעו ממני אנחת רווחה….ואני פותחת את הערב שלי עם כוס קפה ואז מתפנה לעיסוקים שלי…

48.) עדי גזיאל – הכי כייף שכל ערב שהבן הגדול מסיים את המקלחת הוא בא לעזור לי לקלח את אחותו הקטנה וזה מרגש כל פעם מחדש במיוחד שהייתי בהריון הוא אמר לי אמא אני רוצה שיהיה לי אחות שאני יוכל לשמור עליה ולשחק איתה וללמד אותה דברים והוא קיבל את מה שהוא רצה.

49.) Limor Hila – אני קוראת כאן את התגובות של כל אחת ואחת מכן וצוחקת לעצמי וחושבת מה אוכל לכתוב על שגרת הערב שלי עם הילדים? הילדים שלי כל כך גדולים יש לי ילד בן 18 וילדה בת 14 אז בגילאים האלה כבר אין בדיוק שגרת ערב יש רק שאלה אחת שחוזרת כל ערב באותה השעה מתי אתם מתכוננים לחזור הביתה הערב? אפשר להגיד שאני סוג של אמא רווקה שלא צריכה לרוץ אחרי ילדים קטנים בערב או בכלל במשך היום אך אני רוצה לשתף אתכם ולהגיד כי בעוד כמה חודשים אוכל לשתף אתכם בשגרת היום שלי כי לפני כשבוע ילדתי תינוקת כן כן אני חוזרת לשגרה הזאת לאחר 14 שנים של רווקות תקראו לזה אבל אני מאושרת להחזיק שוב את הדבר הקטן והרך הזה שרוצה רק חום ואוכל אתן לא מבינות איזה הרגשה כייפית זאת בהתחלה חשבתי לעצמי על מה למען השם את חושבת שאחרי 14 שנים את מתכוננת לחזור לחיתולים לחיסונים ללילות ללא שינה ???? איך. אני אחרי חופשה ארוכה חוזרת לכל זה? וזה לוקח בדיוק שניה וההרגשה היא אלוהית ואני מאושרת מכל שניה זה החזיר אותי לגיל 24 כשנולד הבכור שלי כן אני חוזרת בזמן ומההתחלה והכי כייף זאת ההרגשה שעוטפת אותך ההרגשה ששוב אני צעירה. אז חברות יקרות אוכל לשתף אתכן בשגרת הערב שלי שהפשושית תגדל עוד קצת. בנתיים אני נהנית מכל שניה מחדש.

50.) Haya Krutz Gershenzon ה- שיגרה שלנו.. (ילדה בת 4 ותאומות בנות שנתיים) חוזרים מהגנים מותחלקים אחת איתי ותאומות עם אבא או הפוך…משחק לכל גיל…או ציורים ומדבקות ככה עד 18:30 אחכ ארוחת ערב משפחתית…שמסתיימת בסביבות 19:00 מקלחות ובסביבות 19:45 למיטות…הגדולה נשארת עד 20:00 כי היא יותר גדולה וחשוב לתת לה את המקום שלה…כמובן שאנחנו משנים מידי פעם את השיגרה יוצאים החוצה או נותניםלצפות בטלויזיה…

51.) Sivan Tamam – יש לי שני ילדים מקסימים, ליאור בן ה-3.5 ואדוה בת החצי שנה. אני אומנם נשואה אך מגדלת אותם כמעט לבד מכיוון שבעלי איש צבא. יש ימים שאני רוצה רק לברוח מהקושי, ויש ימים שאני מתפללת שיגיע כבר הערב, אלו ימים קשים ומתישים. אך ילדים מרגישים, ותמיד בסוף יום כזה אדוה מחייכת לי את החיוך הכי רחב ומהמם שלה, וליאור תמיד אומר לי משהו מעודד, כמו למשל: אמא אותך אני הכי אוהב בכל העולם, אמא את מאוד יפה ( וזה מגיע עם ליטוף), אמא בא לי לכרבל ( להתכרבל) איתך. אחרי דברים כאלו אני מתעודדת, מחדשת כוחות ומתמלאה באנרגיה. אין על הילדים מהמקומות הכי קשים הם מרמים ורק בעזרת חיוך!!!!

52.) Shay Shiri Azulay – בעעע צב צבי צבי הנינגה חחח ככה זה שיש ילד בן כמעט 4 שחושב שהוא גיבור על…אבל ליפני אנחנו משחקים ולומדים מספרים אבל שמגיעה השעה 19:00 המים חמים והמקלחת מחכה לנסיך מתקלחים משחקים במקלחת מתלבשים אוכלים ארוחת ערב מחכים שאבא יבוא.. 19:30 ככה ואז חצי שעה זמן איכות ואופס למיטה! סיפור (תלוי במצב שלי.. כי מבחינתו עד הבוקר ) ולילה לילה מסתכלת הלבנה נומי נומי עד הבוקר טוב ! חלומות מתוקים ונשיקה!

.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה
דילוג לתוכן