עמוד ראשי / תינוקות / שינה / תינוק לא ישן? שינה תינוקות

תינוק לא ישן? שינה תינוקות

מורן אייזנשטיין משתפת לאתר emush בפוסט על שינה תינוקות תינוק לא ישן? שינה תינוקות

בשבועות האחרונים אריאל הקטן והחמוד החליט שבא לו להיות עירני כול היום. הוא סקרן, מסתכל על העולם, רואה טלוויזיה, שומע שירי ילדים…מחייך, לא בא לו לישון. ואם כבר בא לו לישון, לוקח זמן להרדים אותו. הוא מתעצבן כל כך ומשתולל בכול הגוף. חולה על הנשמה הזאת אבל היי אין לי יום ואין לי לילה מה אני עושה?
חיפשתי כמה שיטות שיעזרו לי להרגיע אותו ולהרדימו מהר כי הבנתי ממחקרים שתינוק לא יודע להרדים את עצמו לבד.
להלן כמה שיטות שניסיתי ועבדו. שינה תינוקות מה עושים?
1.טיטולי או בובה שתהיה צמודה אליו. אני מניחה חיתול בד קרוב אליו. הוא מריח אותו והכי חשוב, כשמגיע הזמן להרדים אותו, אני שמה אותו קרוב לפנים והוא כבר מרגיש שהגיע הזמן לישון. זה ממש עוזר, זה כמו טקס קטן שהוא מבין דרכו שזה הזמן לשינה.
2.למרות העייפות שלי, הבנתי שאני חייבת סבלנות על מנת להרדים אותו…אז…אני נושמת עמוק ומגייסת מרחב של שקט וסבלנות…והוא כמובן מרגיש אותי ונרדם די מהר. אז גשי לזה בסבלנות ממש.
3.מנשא. האמת נרדם הכי מהר. גג רבע שעה הילד נוחר…פשוט וקל לשים אותו עלייך בטן לבטן וללכת. הרטט של התזוזה והקירבה כנראה מוכרים לו מימי הרחם והוא מנקר צ'יק צ'ק…
4. מסאז' עם שמן או קרם גוף באזור הבטן והרגליים. מקרקע (ונותן תחושת ביטחון) ומעייף אותו מאוד. והם, הקטנטנים גם אוהבים את זה. (ללמוד – איך להקל על גזים בתינוקות?)
5. לשים לו/ה בלול דברים שיסקרנו אותו – בובות, מוסיקה, וחפצים שהוא ירגיש עימם שהלול הוא מקום בטוח וכיפי ונעים להיות בו.
6. לשיר לו/ה שיר, או אפילו צלילים מסוימים, קבועים ובטון מסויים לפני השינה.
7.הרבה חום גוף וסבלנות. לא לתלוש שיערות. בהצלחה.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה
דילוג לתוכן