עמוד ראשי / תינוקות / פריחות / על תפרחת חיתולים

על תפרחת חיתולים

הגולשת שרונה משתפת לאתר emush על תפרחת חיתוליםתפרחת חיתולים – מאת הגולשת שרונה   

יום אחד הורדת את הטיטול של תינוקך החמוד
וגילית כי ישבנו הקטן והחמוד אדמדם מעט.

החלפת טיטול ושמת מעט משחה אך כאשר החלפת את הטיטול שוב הטוסיק החמוד כבר נראה ממש אדום כנראה שמדובר ב תפרחת חיתולים. בדרך כלל תפרחת חיתולים תופיע בגיל תשעה חודשים עד שנה אך כמובן שתופעה זו יכולה להופיע בגילאים מוקדמים או מאוחרים יותר.

במקרה של בני הקטן כבר בחודש הראשון לחייו ישבנו החל לפתח רגישות ובגיל שלושה חודשים כאשר היציאות היו קצת יותר מסודרות התופעה נעלמה. אז מה עושים? האמת שהפתרון הוא די פשוט אך יש צורך להתמיד בו עד אשר התופעה נעלמת.

1. החלפת טיטולים בתדירות גבוהה – יש להחליף טיטול בתדירות מאוד גבוהה במיוחד כאשר מדובר בטיטול עם צואה. כן זה אומר להחליף גם בלילה אם צריך, לא להשאיר את הטיטול המלוכלך במגע עם העור לזמן רב.

2. למצוא משחה טובה – ישנם הרבה משחות שונות על המדף אך באופן אישי מצאתי כי הן טובות אך הן לא מנעו את התופעה. אני השתמשתי ב-"אורה קרם" – אך אני בטוחה כי ישנן משחות נוספות אשר יעזרו ולכן זה רק לנסות ולראות מה עובד.
במקרים יותר חמורים ישנן משחות "חזקות" יותר אשר ניתן למרוח לתקופה קצרה כמו "צינקוד" של בייבי פסטה.
אני ממליצה להתייעץ כמובן עם רופא או הרוקח לפני התחלת השימוש.

3. הפסקת השימוש במגבונים לחים – אנחנו מאוד אוהבות את המגבונים הלחים אך למרות שרשום אליהם שהם היפואלרגנים/מתאימים לעור תינוק וכדומה המגע עם העור המגורה והחומרים במגבונים הלחים אינו עוזר ועלול לגרום לגירוי נוסף.

4. שטיפה עם מים וסבון בלבד – אז אם אנחנו לא משתמשים במגבונים לחים עם מה ננגב לתינוק הקטן? במים וסבון כמובן. ניתן לקחת את התינוק, אם הוא ממש קטן, לכיור ולשטוף או לנגב עם צמר גפן רטוב.

5. לשמור על ישבן יבש – חשוב לשמור על עור התינוק יבש אז לפני שמורחים משחה יש לוודא כי הישבן של התינוק יבש. אני החזקתי על שידת ההחתלה חיתול בד אשר שימש לניגוב, חשוב להסביר לכל מי שמטפל בתינוק למה החיתול מיועד בכדי שלא יגיע בטעות במגע עם הפה.

6. לאוורר – אם אפשר לתת לתינוק/פעוט להסתובב קצת בלי חיתול כך העור יתייבש ויתאוורר.

הערה :
• המידע המובא במאמר אינו תחליף להתייעצות עם רופא.
• השימוש במידע הוא באחריות הקורא בלבד.
• הכותבת מצהירה כי אינה עובדת או מקדמת מוצר זה או אחר אשר מופיעים במאמר.

קישורים מועילים
איך חיתול נולד? מתוך ויקיפדיה
הסבר על תפרחת חיתולים מתוך אתר Infomed

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה
דילוג לתוכן