עמוד ראשי / תינוקות / שינה / יומן שינה תינוקות – המטרה: לישון לילה שלם!

יומן שינה תינוקות – המטרה: לישון לילה שלם!

הכותבת: מורן אייזנשטיין Emush
ייעוץ שינה: נומה 054-2500930

קים וניל שינה תינוקותכשהתאומים שלי קים וניל היו בני 4.5 חודשים, החלטתי שהגיע הזמן לישון לילה שלם! מוזמנות לקרוא את התהליך שעברתי איתם..

יומן שינה הלילה הראשון

בשעה 19:00 בערב האכלתי את התאומים ושיחקתי איתם רבע שעה. ב-19:15 קילחתי אותם עם עזרה נוספת, כך שכול אחד על ילד ובשעה 19:30 שניהם היו במיטות. חשוב לתת לתינוק להיות במיטה בין השעות 18:30 גג עד 20:00 כי בשעות אלו מופרש הורמון שינה ואז הם מסוגלים להירדם חזק.

השעות הראשונות עברו מדהים, כמעט ללא התעוררות מצידם לבקבוק. בחצות קים התעוררה לאכול וניל התעורר בשעה אחת בלילה מה שאומר שקרוב ל-6 שעות רצוף הם מסוגלים להחזיק בלי לאכול שזה כבר מעודד. עד עכשיו השינה שלהם לא הייתה מסודרת בכלל. משעה זו הם ישנו, ניל עד קרוב ל-6 בבוקר וקים עד 6 וחצי שבמושגים של שינה זה מדהים ליום הראשון. אז לסיכום היום הראשון היה סביר בהחלט כי ארוחה אחת זה ממש לא נורא ו-6 בבוקר זה לא ארבע בבוקר
המשך יבוא…

יומן שינה הלילה ה-2 – המטרה שהתאומים ישנו לילה שלם
כמו ביום ה-1, אוכל לפני המקלחת כדי לא ליצור אצלם מחשבה שאוכל ושינה באים יחד, אחרי המקלחות אוכל ולחדר שינה, מריחת קרם, שירי לילה טוב,לתת להם תחושה שללכת לישון זה כיף. בשעה 19:45 שניהם היו במיטות ולאחר עשר דקות נרדמו. ניל ישן עד השעה 2 בלילה מה שאומר שמהיום הקודם משך עוד שעה ללא צורך באוכל. קים קמה באחת הלילה ואכלה ממש מעט מה שאומר שהיא בכלל לא הייתה רעבה רק בתת מודע היא יודעת שצריך לקום לאכול ואחרי זה קמה בחמש וחצי בבוקר.

אז לסיכום היום ה-2:
ניל ישן משעה 19:45 עד 2 בלילה שזה 6 ורבע שעות רצופות. אכל וקם ב-6 וחצי בבוקר לאכול. קים אכלה ב-12 בלילה ושוב בחמש וחצי. מה שאומר שבהחלט יש מגמת שיפור והלילה הזה אנחנו ננסה למשוך את קים גם לשעה 6 בבוקר לאוכל. בשיטת הייעוץ הזו כשזה מגיע לכך שהתינוק רוצה לאכול בשעה 3 בבוקר הוא לא צריך אוכל יותר בלילה. המטרה ללילה הבא זה ששניהם יאכלו לא לפני 6 בבוקר. השם יהיה בעזרי, אמן תזכרו שיש כוח רצון הכול אפשרי!
קיס קיס מורן

יומן שינה היום ה-3 – המטרה שהתאומים יישנו לילה שלם
במהלך כול היום דאגתי שהתאומים יישנו במיטות שלהם, בחדר שהוא חשוך לשינה והאמת היו יומיים קשים כי הייתי כול הזמן עם העיניים אליהם שלא יירדמו לי חלילה בנדנדה או בעגלה כפי שהודרכתי: לישון רק במיטה שלהם! בשעה 19:45 שמתי את שניהם במיטות, כמובן אחרי מקלחות וטקס הלילה טוב עם השיר הנחמד שהמצאתי… שהולך ככה… לילה טוב לו לה… לילה טוב הנה בא… לילה טוב לבו…לילה טוב לבה ועוד ועוד .. קים נרדמה די מהר תוך עשר דקות, לניל לקח יותר זמן להירדם כי היה עירני ושובב לפני השינה. ניל התעורר באחת נתתי לו מוצץ ונרדם עד 3 וחצי לפנות בוקר, החלטתי לא לתת לו בקבוק בשעה כזאת ואם סחב עד עכשיו יחכה עד 5 בינתיים נשארתי ערה ודיברתי לכבשים.

מה אני אגיד לכן זה קשה כקריעת ים סוף אבל אני יודעת שאני חייבת למענם וגם למען השפיות שלי לעזור להם להיגמל מבקבוק בלילה. עם אריאל עשיתי את כול הטעויות האפשריות ועד גיל שנה מצאתי את עצמי רצה בלילות לבקבוק כי ככה הוא הורגל ולא באמת כי היה זקוק. אם הייתי חושבת שאני עושה להם נזק, בחיים זה לא היה קורה, אבל לפחות איתם בא לי להיות כמו האימהות האלו שמספרות שמגיל חודש, חודשיים התינוק ישן לילה שלם, אם יש תינוקות שמסוגלים טבעי לא לאכול בלילה מגיל כזה זה סימן שזה כן אפשרי. אז היה לילה קשה אבל אני שמחה שלפחות ניל החזיק לילה שלם עד הבוקר. שימו לב הוא ישן משעה 19:45 עד 6 וחצי בבוקר. קים אכלה ב-12 בלילה ובשש בבוקר. יש תקווה !!!
אני חוזרת לישון היום בבוקר שאף אחד לא ידבר איתי
קיס קיס אימא גמורה

יומן שינה היום ה-4 – המטרה שהתאומים יישנו לילה שלם!
חשוב לי לציין שכול מה שנכתב פה הוא בקצרה וזה מתאים לקים וניל. כול ילד הוא בפני עצמו ולא לשייך את מה שאני עושה לילד שלכם! הכי טוב להתייעץ כי התהליך מורכב משלבים ומה שאני כותבת לפעמים יכול להישמע שזה בבת אחת. קיל וניל התקלחו בשעה 19:00 וכדי לא להרגיל אותם לאכול בחדר,  שיחקתי איתם קצת בסלון והם אכלו לקראת 19:45 בשעה 20:00 הם היו במיטות אחרי שיר וישנו.
ניל נשמה שלי אהוב ליבי ישן עד עכשיו ואני יושבת לי בחושך מחכה שיקום לתת לו בקבוק בשעה 06:00 בבוקר. קים עברה גם היא מהפך מהלילה הקודם וישנה רצוף עד 3 בבוקר, החלטתי לא לתת לה בקבוק בשעה כזאת ולבדוק האם היא יכולה למשוך עוד ללא אוכל. חשוב לציין שתינוק זוכר מתי הוא אכל אתמול וככה הוא מתעורר, התת מודע מעיר אותו. קים בכתה כמה דקות לא בכי קורע לב שאימא לא יכולה לעמוד בו וישנה עד עכשיו.

לסיכום היום ה-4
ניל ישן רצוף משעה 20:00 בערב עד06:00 בבוקר. קים ישנה עד 03:00 בבוקר לקחה מוצץ וישנה עד 06:30  אכלה וחזרה לישון עד 8 וחצי. מה לגבי אימא שלהם? לא ישנה בכלל! אבל אני לא מתבאסת לרגע, גאה בעצמי ובזה שאני יודעת שיהיו כמה ימים לא פשוטים, אבל מעדיפה לעבור שבוע כזה ואחרי זה לישון ושגם הילדים יקבלו הרגלי שינה נכונים ולא לרוץ עד גיל שנה לתת בקבוק. מעירה את אבא שלהם שישן כמו ״תינוק ״ שינהל את הבוקר ואני אוכל להיזרק. מגיע לי לא?!

יומן שינה היום ה-5 – המטרה שהתאומים יישנו לילה שלם
בשעה 19:30 אחרי מקלחות ואוכל הילדים היו במיטה גג עד 20:00 בערב לא למשוך תינוק יותר כי הורמון השינה מופרש עד 20:00 !!!!
הלילה אני מודה היה לי קשה מאוד עד עכשיו כואב לי הראש מעייפות. חשבתי לעצמי שהנה אני אמא בפעם השנייה וההתנהלות שלי אחרת, ממה שהייתה עם אריאלי.
אני לא תוקעת ישר בקבוק על כל בכי ולא מפחדת מבכי של עשר דקות. אמנם התהליך דורש כמה ימים מבחינתי של חוסר שינה אבל אני יודעת שזה ישתלם לי ובגדול!
מהרגע שהתחלתי את התהליך עד הלילה של אתמול הצלחתי לגמול אותם מאוכל בלילה ושיישנו עד 06:30 בבוקר. אז אני לא חוזרת אחורה, אין אוכל זו החלטה וזהו.

אז לסיכום היום ה-5:
אתמול ניל ישן רצוף משעה 19:45 עד 06:30 בבוקר. היו רגעים שהתעורר וקצת בירבר וקצת בכה אבל לא משהו נוראי שאי אפשר לעמוד בו. עם קים  היה יותר קשה אבל גם היא שרדה משעה 19:45 עד 06:30 בבוקר ללא אוכל. בגדול זה פשוט להיות כמה ימים חזקות, כמה ימים לא לישון ממש טוב, להיות בתהליך 100 אחוז, אבל רואים תוצאות!!! מקווה שהלילה הזה אחרי הרגל של כמה ימים ללא אוכל הם יישנו רצוף, גם לי מגיע לישון קצת יותר.. מחכה שיגיע 8 וחצי בערב ולעשות נחיתת לילה (:

יומן שינה היום ה-6 – המטרה שהתאומים יישנו לילה שלם
בשעה 19:30 מקלחות בשעה 19:45 אכלו 180 עם כפית קורנפלור. בשעה 20:00 הם היו במיטות ואחרי עשר דקות נרדמו. קים וניל התעוררו בשלוש פלוס קיבלו מוצץ ונרדמו שוב.

לסיכום היום ה-6:
חובה לשים את הילד לישון עד 20:00 בערב. בעיקר תינוקות מעל גיל 3 חודשים. לדאוג שיאכלו טוב במהלך היום, אם הם מעל גיל 4 חודשים להוסיף פירות וירקות – טעימות. לדאוג שבארוחה האחרונה הם יהיו רעבים ויאכלו 180 לפחות כדי שגם אם יקומו לא תהיינה לחוצות שהם רעבים. מגיל יותר מאוחר אפשר לתת 240 מ״ל .

התאומים כבר כמה ימים ללא אוכל בלילה. תזכרו כפי שמירב מנומה מזכירה לי בכי של רעב בלילה זה לא בכי של רעב ביום. כדאי להתחיל את התהליך לפחות מגיל 5 חודשים. תזכרו שכל יום הוא יום בפני עצמו..לפעמים זה רק מוצץ..בהמשך יכול להיות שיניים, נזלת או שיעול..אז למרות שיש כללים מובנים, כמובן שגמישות וערנות למצבים השונים הם הכרחיים, כאמא בסוף את יודעת הכי טוב עבור הילד שלך… אני יכולה לחזק אותך ולומר לך שאם תתמידי בתהליך בדיוק כפי שהוא את תצליחי!
מקווה שעזרתי ולו במעט 🙂

שיהיו לנו לילות שקטים ורגועים !!!

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם.

גלול למעלה
דילוג לתוכן